2021 Skoda Enyaq iV 80
490.000 TL
Fiyat Güncelleme Tarihi :17.10.20. Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Görüntülenme Sayısı
728 kez görüntüledi
İlan Numarası
23255
Marka
Ürün Adı

2021 Skoda Enyaq iV 80

Üretim Yılı
2021
Yakıt Türü
Elektrik
Beygir Gücü
204 hp
Elektrikli Menzil
510 km
Ortalama Tüketimi
15.10 kWsa /100km
Batarya
77.0 kwh
AC Şarj, 11kW %80
8.0 saat
DC Şarj, 50kW %80
36 dk
Vites Tipi
Otomatik vites
Şehir İçi Tüketim
kWsa /100km
Şehir Dışı Tüketim
kWsa /100km
0 - 100km Hızlanma
9 sn
Araç Segment
C Segment
İlan Tipi
Arazi, SUV, Pickup
Karşılaştırmaya Ekle

2021 Skoda Enyaq iV 80 İnceleme

Skoda markası tarafından üretilen Enyaq, 77.0 kwh bataryasından güç alarak 204 hp beygir güç üretir. Elektrikli motor kullanan araçlarda tüm tork anında üretilir. Oysa ki bir içten yanmalı araçta motorun tork üretmek için birkaç devir alması ve bu gücü tekerleklere ulaştırmak için önce şanzıman aracılığıyla yönlendirmesi gerekir. Elektrikli araçlarda doğrudan yüksek torkta ve elektrikli motorun yüksek devirlerinde bile debriyaja gerek kalmaz. Hangi hızda olursanız olun istediğiniz zaman anında hızlanabilir ve gaz pedalından ayağınızı çektiğinizde durabilirsiniz. Skoda Elektrikli Enyaq 0 - 100km Hızlanmanması 9 saniyedir. AC Şarj istasyonlarında 11 kWh ile şarj ederseniz araç %80 doluluk oranına 8.0 saat de ulaşacaktır. Hızlı şarj ünitelerini kullanarak DC Sarj da 50 kWh ile şarj ederseniz %80 doluluk oranına 36 dakika gibi kısa bir sürede ulaşır. Elektrikli Enyaq full dolu batarya ile 510 km yol yapmaktadır. Bu mesafe havanın sıcak soğuk olması ya da yağmurlu olması gibi değişkenlerden ve kullanıcının aracı kullanım tipine göre değişiklik gösterecektir.

KASA TİPİNE GÖRE ARAÇLAR

Sedan Arabalar

Sedan Kasa Tipi Arabalar

Sedan olarak adlandırılan arabalar klasik dört kapılı araçlardır. Özellikle aileler ve kurumsal şirketlerin günlük kullanım için tercih ettiği kasa tipidir.

Sedan Arabalar
Hatchback Arabalar

Hatchback Arabalar

Genel olarak bagaj hacmi daha küçük olan kasa tiplerine hatchback deniyor.Park etmesi kolay olduğu şehir hayatında hatchback abalar tercih edilir.

Hatchback Arabalar
SUV Arabalar

SUV Arabalar

Sport Utility Vehicle, Türkçe'si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir.

SUV Arabalar
Coupe Arabalar

Coupe Arabalar

Coupe araba, iki kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine verilen isimdir. Sportif bir görünüme sahip olan coupe arabalarda 2 ya da 4 adet pencere bulunur.

Coupe Arabalar
Cabrio Arabalar

Cabrio Arabalar

Üstü açık olarak bilinen bu arabalar açılıp kapanabilen tavanlı, bütünü ile indirilebilir cam fonksiyonuna sahip, iki ya da dört kapıdan oluşan karoser tipi binek otomobillerdir.

Cabrio Arabalar
Elektrikli Arabalar

Elektrikli Arabalar

Yakıt tüketimini azaltarak, çevreye duyarlı tüketim seçenekleri sunan ve 0-100 hızlanma konusunda aşırı performanslı olan arabalardır.

Elektrikli Arabalar
Pickup Abaralar

Pickup Abaralar

Genellikle kamyon tipinde bulunan arkasında kasası bulunan yük taşınabilir taşıttır. Kamyonetlerden daha hızlı ve konforlu olması tercih edilmesinde rol oynar.

Pickup Abaralar
Hafif Ticari Araçlar Minivan ve Panelvan

Hafif Ticari Arabalar

Hafif ticari araçlar brüt ağırlığı 3.5 tonu geçmeyen araçlara denilmektedir. Düşük maliyetleri ve yakıt tasarruflu olmalarından dolayı şehir içinde kullanılırlar.

Hafif Ticari Arabalar

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir