Genel Özellikler

2016 yılında Ağustos ayını geride bıraktığımız bu günlerde bu ayın cimrisi Renault Clio yu seçiyoruz. İç donanım ve yakıt tasarrufu sağlayan Dizel motor seçenekleri kalabalık şehirlerde hem konfor hem de cebinizi düşünen yakıt ekonomisini yanında getiriyor. Bu nedenle bu Ayın Cimrisi Renault Clio 1.5 Dizel seçeneği oluyor. Bakalım Ayın Cimrisi nasıl bir performans segiledi.

Ayın Cimrisi


 

Renault Clio Ekim 2010’daki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan konsept otomobil DeZir’in ruhunu taşıyan Yeni Renault Clio “tutku” kavramını, heyecanı ve tarzı yansıtıyor. Enerjik çizgilerinden her ayrıntısında kendini gösteren dışa vurumcu kişiliğine kadar, her şey onun çekiciliğine katkıda bulunuyor.

Genel Değerlendirme

  • Beygir Gücü
  • Komfor
  • Sürüş / Yol Yardım
  • İç Mekan Teknoloji

Tüketim Değerleri

Şehir İçi Tüketim 85%
Şehir Dışı 89%
Karma Tüketim 95%

En Performanslı Yakıt Tüketimi

Yeni Clio ile birlikte segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan iki yeni motor seçeneği bulunuyor. Yeni Clio, yeni benzinli ve dizel motorlar ve ekonomik sürüş yardım sistemleri sayesinde rekor tüketim ve sürüş keyfini bir arada sunuyor. Yeni 1.5 dCi 90 bg Stop & Start tek kelimeyle sınıfının en iyisi! Karma parkurda 3,6 lt/100km tüketim ve 93 g CO2 emisyonu ve 220Nm torku ile, Yeni Clio sürüş keyfini de unutmadan çok iddialı bir yakıt tüketimi sağlıyor.

Her Yönüyle Yeni

Tıpkı bir heykel gibi tasarladığımız Yeni Clio neredeyse insani bir cazibeye sahip bir tutku nesnesi. Kaslı bir beden gibi, aracın kavisleri konsept modelden yayılan dinamizmi ifade ediyor. Görünüşünde gözü rahatsız eden hiçbir köşe ve çıkıntı yok; sadece araca yaklaşma ve ona dokunma arzusu veren kıvrımları ve yuvarlak hatları gözü okşuyor. Yeni Renault Clio ’nun cömertliği, sınıfında bir ayrıcalık yaratıyor: Multimedya, Navigasyon, yepyeni Akustik Özel Hoparlörler, Renault Bass Reflex Sistemi ve daha pek çok özellik. Ön Konsola Entegre 7” Dokunmatik ekran Renault R-NAV Multimedya sistemi, pratik ve teknolojik uygulamalara erişim sağlıyor: Navigasyon, Radyo, USB iPod uyumlu Audio Bağlantı Girişi ve Bluetooth® teknolojisi sayesinde eller serbest telefon bağlantısı ve müzik dinleme. Yeni Renault motorlarında, doğrudan otomobil yarışlarında kullanılan yenilikçi teknolojiler kullanılıyor. Bu motorlar standartları değiştiriyor, eksiksiz bir sürüş keyfiyle birlikte, Yeni Clio’nun tüketim ve düşük CO2 emisyonlarında rekor kırmasını sağlıyorlar.

Genel Özellikler

bu özellikler aracı alırken opsiyonel olarak değişebilir.

√ ABS
√ Airbag
√ Alaşım jantlar
√ Çekiş kontrolü
√ Difransiyel Kilidi
√ EDS
√ Elektrikli Ayna
√ Elektrikli Camlar
√ ESP
√ Immobilizer
√ Isıtmalı Ön Cam
√ Klima
√ Kumandalı Direksiyon
√ Merkezi Kilit
√ Navigasyon
√ Otomatik Pilot
√ Park Sensörü
√ Radyo / CD Çalar
√ Servo direksiyon
√ Sis Farı
√ Xenon Farlar
√ Yağmur Sensörü
√ Yol bilgisayarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.