BMW IX ve i4 Modellerinde iDrive 8 Kullanacak

BMW 2021 yılı sonunda çıkaracağı BMW ix 4 SUV ve i4 sedan modellerinde iDrive 8 kullanacak

BMW IX ve i4 Modellerinde iDrive 8 Kullanacak
2 Mayıs 2021

BMW 2021 yılı sonunda çıkaracağı BMW ix 4 SUV ve i4 sedan modellerinde iDrive 8 kullanacak

http://https://youtu.be/ttwDb1PWrD0
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 10 Nisan 2022 saat 13:55

BMW Yeni iDrive 8 Multimedya Sistemini geçtiğimiz ay tanıtmıştı. BMW’nin iDrive adı verilen Multimedya sisteminin 8. nesili özellikle sesli kontrolün artık araç içinde önemli hale gelmesi ile gelişmiş ses tanıma yazılımına önem verdikleri gözlemleniyor. Konsola baktığımızda büyük ve dokunmatik özelliklere sahip ekran ve yenilenen özellikleri ile selefi olan iDrive 7’den daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacağa benziyor.

BMW her zaman olduğu gibi yeni teknolojileri piyasaya süreceği yeni araçlarda bulundurarak kullanıcı ile buluşturuyor. Yeni iDrive 8 de yıl sonunda BMW araçlarda standart kullanıma geçecek ancak bu teknolojiyi önce yeni tanıtımları yapılan elektrikli iX SUV ve i4 Sedan araçlarda görmeye başlayacağız.

Otomobil içindeki ekranlara bakacak olursak, 12,3 inçlik dijital bir gösterge paneli ve  orta alanda 14,9 inçlik merkezi dokunmatik ekran bizi karşılacayacak. Orta konsolda bulunan düğmelerin azaldığını gözlerden kaçmasa da benim gibi fiziksel tuşları beğenen ve mutlaka olmasını isteyenler için bu ayrıntı önemli. Aracın içinde kontrol için yine fiziksel kumandaların da olduğunu görüyoruz.

iDrive 8 BMW ID ile tam zamanlı kontrol altında çalışıyor. Böylece daha önceki bilgilerinizde araçlarınız arasında iletişim halinde oluyor. Bu bence bu zamana kadar yapılmış en iyi kullanıcı deneyimlerinden biri olabilir. Sonuç olarak birden fazla BMW ya sahipseniz alışkanlıklarınız araçlarınız arasında gezinebilecek.

İç ortam aydınlatmasının rengi ve gösterge paneli ekranlarının tasarımı için geçerli olan 10’a kadar özelleştirilebilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir