BMW için hazırlanan 50. Logosu

BMW 3-Serisi Fiyat Listesi

Satılık BMW 3-Serisi modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Şirket olarak 1913 yılında kurulmuştur ve merkezi Almanya’nın Münih kentindedir. İlk zamanlar uçak üreten bu şirket ilerleyen yıllarla birlikte otomobil üretimine geçmiştir. BMW ayrıca Rolls – Royce ve Mini şirketlerinin de sahibidir. Bunun nedeni ise ilk olarak uçak üretimi yapan bir firma olmasından kaynaklanmaktadır. BMW markasının en önemli araçları D Segmentinde bulunan BMW 5 Serisi dir. Bunun dışında SUV segmentinin ilk araçlarından biri olan BMW X5 Serisi de modelleri arasında en çok satışa sahip modellerindendir. BMW ayrıca Elektrikli araçlar konusunda da ilk deneyimleri sunan firmadır. Özellikle i8 ve i3 serileri ile pazara giriş yapan firma 2021 de yaptığı yatırımlar ile  BMW IX Serisi ile elektrikli SUV pazarında önemli rol oynamaya başlamıştır.


BMW 3-Serisi Tarihçesi

BMW M3 COMPETITION SEDAN ÖZELLİKLERİ

Yeni BMW M3 Competition Sedan’ın sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

2021 BMW M3 Competition Sedan

Yeni BMW M3 Competition Sedan, BMW 3 Serisi Sedan modellerinin motor sporlarına uygunluğunu gösteriyor. Yeni BMW 3 Serisi Sedan M Modellerinin ilki, 510 bg yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motoru ve motor sporlarından uyarlanan çeşitli hareketli ve yürüyen aksam teknolojilerini içeriyor. Aktif M Diferansiyelli isteğe bağlı M xDrive* dört çeker sistemiyle etkileşim sayesinde bu benzersiz spor sedan otomobil, sürücüsüne her zaman M modellerine özgü sürüş dinamiklerini sağlıyor. Güçlü oranlar ve farklı 3-box tasarımı otomobilin atletik karakterini görsel olarak vurguluyor. Kanatlı karbon tavan gibi M tasarımı veya kesintisiz siyah eşikler, dış tasarımdaki çarpıcı motor sporları vurgularını ortaya koyuyor. Yeni BMW M3 Competition Sedan otomobilin iç tasarımı ise birçok M özelliğiyle atletik açıdan şık bir tasarıma sahip ve tutarlı şekilde sürücü odaklı.

 

2021 BMW M3 SEDAN’DA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER.

Yeni BMW M3 Sedan’ın sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

Yeni BMW M3 Sedan, olağanüstü sürüş karakterine sahip, saf bir spor sedan otomobil. Bu sürüş karakterini mümkün kılan özellikler arasında 480 bg yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo motor, arkadan itiş sistemi ve Aktif M Diferansiyelli M modellerine özgü süspansiyon gibi kökeni motor sporlarına dayanan son derece gelişmiş teknolojiler yer alıyor.

Kusursuz şekilde kademelendirilen manuel 6-ileri M şanzıman, kısa aralıklı ve hassas vites değişiklikleriyle özellikle sürücü ile otomobil arasında yoğun bir etkileşimi kolaylaştırıyor. Atletik 4-Kapı stili ve farklı M tasarımı, Yeni BMW M3 Sedan’ın sportif potansiyeline dikkat çeken, kendinden emin ve geleneklerin dışına çıkan bir tavır sergiliyor.

2021 BMW M340i xDRIVE VE YENİ BMW M340d xDRIVE SEDAN’DA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER.

Yeni BMW M340i xDrive ve Yeni BMW M340d xDrive Sedan’ın sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

Yeni BMW M340i xDrive ve Yeni BMW M340d xDrive Sedan günlük kullanıma fazlasıyla uyum sağlarken hem görsel hem de teknik açıdan farklı bir sportif karakteri yansıtıyor. Kafes tasarımlı BMW çift Böbrek Izgaraları ve sportif iç tasarım özelliklerinin yanı sıra Metalik Gri/Cerium vurgular otomobilin dinamik karakterini öne çıkarıyor. Adaptif M süspansiyon gibi hassas şekilde ayarlanmış yürüyen aksam bileşenleriyle etkileşimde bulunan yaklaşık 374 bg gücündeki güçlü ve verimli BMW M TwinPower Turbo motorlar, sportif eşsiz sürüş keyfini ve ideal kullanım özelliklerini garantiliyor.

SÜRÜCÜ KOKPİTİ VE TEKNOLOJİLER.

En üst düzeyde konfor, güvenlik ve M duygusu sunan Yeni BMW 3 Serisi Sedan M Modelleri, çeşitli yenilikçi teknolojilerle yolculuk sırasında sizi destekliyor. M modellerine özgü gösterge paneli* ve M modellerine özgü Head-Up Display* son derece net bir görünüm sunuyor.

2021 BMW M3 Competition Sedan

Bağımsız olarak yapılandırılabilen M Setup*, kırmızı start/stop düğmesi* ve M MODE* ve SETUP* düğmelerine sahip merkez konsol, motorsporları duygusunu pekiştiriyor. Otomobilinizi sürerken ve park ederken akıllı sürüş asistan sistemlerinden yararlanabilir veya BMW Intelligent Personal Assistant aracılığıyla BMW’nizle en yeni ve en kolay şekilde iletişim kurabilirsiniz. Buna ek olarak BMW’niz ve dünyayla bağlantı kurabilmeniz için birçok bağlantı özelliği ve dijital hizmet sunuluyor, böylece mobil yaşam çok daha konforlu hale geliyor.