2017 Volkswagen Polo Nasıl Olacak

2017 Yılı sonunda Türkiye ve Avrupada satışa sunulacak 2017 Volkswagen Polo  Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılması beklenen modelin görselleri fuardan önce sızdırılmıştı. Volkswagen grubunun MQB platformunun AO adlı en küçük halini kullananacak olan 2017 Volkswagen Polo, Audi A1, SEAT Ibiza ve Skoda Fabia ile aynı alt yapıya sahip olacak. Bu platform ile 2017 Volkswagen Polo 90 mm daha uzayacak ve içerideki yaşam alanının biraz daha iyileşmesi hedeflenecek.

2017 Volkswagen Polo 1.0 litre atmosferik üç silindirli 75 beygirlik benzinli motorunun yanısıra aynı motorun iki turbo versiyonu olan ve birisi 100 beygir diğer 115 beygir çıkış güçleri sunacak motorları ile satışta olacak. Böylece performans ve yakıt tüketimi konusunda en iyi deneyimi sunmayı planlayan Volkswagen grup Amerika da elde edilen emisyon skandalından sonra ciddi bir gelir elde ederek herkesin alabileceği bir model olmayı hedefliyor..

Volkswagen Polo‘nun üst donanım seçeneklerinde ise ciddi değişiklik söz konusu. 1.4 litre benzinli ve 1.6 litre dizel motorlar yerine 1.5 litre benzinli ve dizel motorlara geçilmesi planlanıyor. Bu motorlar aynı zamanda DSG şanzıman ile otomatik vites seçeneği de sunulacak. Volkswagen Polo‘nun benzinli motorunun 130 beygir ve 150 beygir gücünde  iki farklı çıkış gücünde sunulması bekleniyor. Dizel motorlar ise 90 beygir, 110 beygir ve 130 beygir güç çıkışı seçenekleriyle gelecek gibi gözüküyor.

2016 Polo fiyat ve yakıt tüketimi seçenekleri için Volkswagen Polo sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

1 Comment

  • 2014 yılında aldım poloyu o kadar memnunum ki yenisi ile değiştirmeye hiç niyetim yok. Özellike yakıtı gerçekten çok iyi. 4 kişilik bir aileyiz ve aracın içindeki konfordan da çok memnunuz. Alacaklara hayırlı olsun

Bir Cevap Yazın