D Segmenti Araç Tercihi Yaparken Dikkat Edin

Ülkemizde lüks sınıfına en yakın ve en çok tercih edilen D Segmenti Araç ‘lar içinde sizin için yapılabilecek en iyi tercihleri sırasıyla […]

Ülkemizde lüks sınıfına en yakın ve en çok tercih edilen D Segmenti Araç ‘lar içinde sizin için yapılabilecek en iyi tercihleri sırasıyla paylaşıyoruz.

D Segmenti Araç lar Neler ?

D Segment Araç ‘lar denince akla ilk gelen Hatcback modelinin uzatılmış versiyonu olan Sedan modeller gelsede olay aslına bakılırsa hiç böyle değil. Buna ek olarak D Segmenti Araç ‘lar arasında her markanın en az bir modelini bulmak mümkün. Ancak bu modeller arasından Premium modelleri çıkaracak olursak (paramızın yettiklerine bakıyoruz) geriye 6 veya 7 model kalıyor ki bu modellere baktığınızda etrafınızda oldukça bu modelleri görmeniz mümkün. Çünkü bu araçlar en çok tercih edilen D Segmenti Araç ‘lar.

Şimdi sırasıya bu D Segmenti Araç ları bir incelemeye alalım.


Opel Insignia

Opel_Insignia_Range_4

 Opel’in amiral gemisi niteliğindeki aracı Opel Insignia D Segmenti Araç lar arasında lüks sınıfından önce en çok tercih edilen model. Insignia Turbo modelleri ile aynı zamanda hız ve estetik yapıyıda yanında getirse de aracın yakıt tüketiminin çok olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca bilindiği üzere Opel’in servis içi fiyatlarınında oldukça yüksek olduğunu ve parça fiyatlarının ülkemizde çok fazla olduğunu belirtmekte fayda var.


Volkwagen Passat

Volkswagen-Passat-5

D Segment Araç lar arasında en fiyakalı ve en çok cebizinizi düşünen model olan Volkswagen Passat diyebiliriz. 2015 yılında yenilenen tasarımı ve teknolojisi ile Lüks sınıfını gerçekten en çok zorlayan model olan Passat tüketicininde en çok beğendiği araç olma niteliğini taşıyor. Dizel motor seçenekleri ile yakıt ekonomisi sağlayan Passat Opel de olduğu gibi Serviste oldukça yüklü giderlere sahip. Ancak tabiki bu sizin seyir zevkinizle alakalı olduğu için bu arabayı kullanmak isteyenlerin pek takacağı bir durum olmasa gerek diye düşünüyoruz.


Toyota Avensis

toyota-avensis-2012-exterior-tme-003-full_tcm385-1099893.jpg

Japon otomobil üreticisi geçtiğimiz 2015 yılında Türkiye de en çok otomobil satan marka oldu. Burada ne kadar çok Corolla ve Auris olsada hatrı sayılır bir Avensis satışının da olduğunu söylemek lazım. Özellikle yakıt tüketimi konusunda D Segmentinin en iyi aracı olan Avensis Dizel Motorlar cebinizi Servis bakımlarında da düşünüyor. Ortalama 450 – 500 tl civarında olan servis bakım ücretleri aracın 0 veya 2. el tüketimini oldukça çok arttırıyor. Ayrıca Avensis tam bir çöl arabası diyebiliriz. Parçaların sağlamlığı nedeni ile oldukça hırpalanan araçlarda bile çok iyi koruma sağlanıyor.


Ford Mondeo

D Segmenti Araç Ford-Mondeo-6

Passat gibi 2015 yılında yeniden tasarlanan Ford Mondeo dış görünüşü ile Ford sevenlerin dikkatını hemen çekmeye başladı. Özellikle yenilenen ön panjur Mustang tarzını Mondeo ya yansıtmaya başladı diyebiliriz. Ancak iç tasarım olarak üstte saydığımız araçlardan oldukça geride diyebiliriz. Benim değimim ile kesinlikle bu teknolojinin daha iyi bir iç tasarıma sahip olması gerektiğini düşünüyor ve bu kadar Kalas bir tasarım olamaz diyorum. Neyseki bu aracında tork yapısı ve motor seçenekleri cebizimizi düşünüyorum. Özellikle anadolu da oldukça yüksek bir yetkili servise sahip olan Ford lüks segmentine en yakın araçalardan biri olan Mondeo yu pazarın lideri yapmak için her türlü kampanyaya açık diyebiliriz.


Citroen C5
D Segmenti Araç Citroen C5

DS markasını Citroen den ayıran Fransız üreticisi yeni markayı en yukarıda bir yerlere diğer modellerden farklı olarak koyuyor olsa da C5 henüz D Segmentin de Citroen in en iyi modeli. Yeni çizgileri ve teknolojisi ile en iyi D Segmenti araç diyebiliriz. Ancak aracın ne yazık ki her zamanki Fransız üretici yoksunluğu nedeni ile parçaların bir çoğunun ince metal ve plastikten oluşuyor olması tüketicinin verdiği paranın hakkını alamaması olarak nitenlendiriliyor. Buna ek olarak araç içi teknolojinin C4 den bu yana gerçekten çok yüksek olduğunu hatırlatmak çok mühim.


Mazda 6

mazda6-front

Yenilenen Mazda 6 mazda sevenlerin kalbini çaldı diyebiliriz. Uzun süre ülkemizde pek bir varlık gösteremeyen Mazda serisi otomobiller 2013 yılından bu yana özellikle hem spor hem de binek modellerde oldukça yol geçti diyebiliriz. Son olarak D Segment Araç konseptinde en iyi aracı olan 6 serisini yenileyerek üretimine başlayan Mazda markası modelin şu anda tutumundan ve tüketiciden aldığı olumlu yorumlardan genel olarak memnun gibi gözüküyor.


Nissan Primera

Nissan Primera 1.6 Visia son olarak 2008 yılında üretildi ve sonrasında Nissan D Segmentindeki üretimini durdurarak SUV segmentindeki araçlara yoğunlaşmaya başladı. Ancak bu zamana kadar üretilen araçlar halen piyasada 2. el olarak satılıyor ve kullanıcıları aracın yakıt tüketimi performansından çok memnun. D Segmenti araçlarda en çok gelen yorumlar içinde yer alan aracın 1.6 Visia modelinin 100 km deki yakıt tüketimi 0.28 kuruş civarında.

D Segment Araçlar arasında Sizin tercihinizi merak ediyoruz. Anketimize katılarak lütfen tercihinizi okuyucular ile paylaşınız. Diğer D Segmenti Araç ları görmek için tıklayın