Hyundai’nin bildiğiniz gibi hem ülkemizde hem de Dünya da bir çok modeli kullanıcılar tarafından beğenilmeye ve oldukça çok rağbet görmeye başladı. İşte bu araçlardan biri olan ve çok satan modellerinden C sınıfı HB temsilcisi Hyundai i30, yenilenen yüzü ile ilk kez İstanbul 2017 Autoshow Fuarı’nda satışa sunuldu.

Hyundai i30’a Genel Bakış

Aracın müşterilerin ilgisini çektiğini görünce bizde hemen 2017 Yeni i30 yanına gittik ve sizler için hem fiyat hem de özellik bilgilerini aldık. Hyundai i30 kullanıcısıyla 75.950 TL’den başlayan fiyat ile buluşacak. 2017 Hyundai i30, ilk bakışta sadece tasarımı ile yenilenmiş gibi gözüküyor olasa bile yenilenen turbo motor seçenekleri ile öne çıkıyor.

Hyundai i30 Motor Seçenekleri

2017 Yeni i30‘un başlangıç fiyatı modelinde 1.4 litrelik benzinli motor seçeneği haricindeki tüm modellerde yenilenen ve T-GDI motor teknolojisini sunuluyor. Yeni i30, 1353 cc’lik silindir hacmine sahip benzinli motorunda 140 hp güç ve 242 Nm tork üreterek hem yakıt tüketiminde cimrilik hem de ciddi bir performansı aynı anda suncak.

Yeni i30’un 1.6 litrelik dizel motoru ise 136 Hp güç ve 280 Nm tork sunuyor. Bu modelde DCT ismi verilen yeni çift kavrama teknolojisine sahip otomatik şanzıman sistemi bulunuyor. Şanzımanın tork değeri 300 Nm olarak verilmiş. Bu oldukça yüksek bir değer olmakla birlikte aracın kalkışlarda yakacağı yakıt tüketimini de düşüyor. Yeni Hyundai i30 hem benzinli hem de dizel motor seçeneklerinde otomatik şanzıman desteği sağlayacak.

Yeni 2017 i30 Galeri

Teknolojik Özellikler

i30 sadece motorunda ve yeni tasarımda yenilikler getirmemiş. Aracın içindeki donanım seviyesinde de iyileştirmeler yapılmış. i30 modelinde genel olarak şu teknolojileri kullanmaya başlayacağız ;

  • Yorgunluk Tespit Sistemi
  • Otomatik Acil Frenleme Sistemi
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • Gelişmiş LED aydınlatma sistemi
  • 8 inçlik LCD ekrana sahip multimedya sistemi
  • Kablosuz Şarj Sistemi
  • Akıllı hız sabitleme sistemi
  • Şerittten ayrılma ikaz sistemi

Eski i30 modellerine göre daha geniş bir yaşam alanı sunan 2017 i30 ‘un bagaj hacmi 17 litre arttırılarak toplam 395 litrelik bir yükleme alanına ulaşmış. B yazımızda sizlere 2017 model yeni Hyundai i30‘un İstanbul AutoShow otomobil fuarından izlenimlerimizi vermeye çalıştık. Aracın detaylı incelemeleri, yakıt tüketim ve detaylı özellik bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın