Honda Civic Hatchback

Ocak ayın cimrisi kategorisinde en cimri otomobilini sizler için seçtik. Yaptığımız araştırmalarda araç performansı ve yakıt tüketimi oldukça önemliydi. Aracın görünüşü ve iç donanım özellikleri ile bilikte rahatlık ve konforu da dikkate aldık. Ancak bizim için en önemli konu cebimizde bizim için bıraktığı tutardı. İşte karşınızda yeni Honda Civic Hatback …

Ayın Cimrisi honda-civic-hatchback-4

 


Honda-civic-hatchback-ic-1

İnceleme

Honda Civic Hatcback 2014 de ‘Earth Dreams Technology’ adı verilen yeni motor serisinin ilk üyesi olan 1,6 Dizel motor, 2.2 litrelik i-DTEC’e göre 58 kg daha hafif. Ayrıca sınıfının en hafif dizel motoru unvanına sahip. Güç ünitesi 4000 d/dak’da 120 bg güç ve 2000 d/dak’da 300 Nm tork üretiyor, ortalama yakıt tüketim değeri 3.6 lt/100 km, emisyon oranıysa 96 g/km gibi hayli düşük bir değerde yerini alıyor. Honda’nın yeni dizeli sınıfının en güçlü motoru değil ancak en ekonomik motorlarından biri olduğunu kesinlikle söylemek mümkün.

Honda-civic-hatchback-gosterge

Kaç Litre Yakıyor ? 

Honda kişisel web sayfasında Honda Civic Hatcback 2014 ün 1,6L i-DTEC 120 bg  motor ortalamada 3,6 lt./100 km ortalama yakıt tüketimi ile dizel motorlar arasında en iyi performansta yer alıyor. Araç şehir içinde 4 lt, Şehir dışında ise 3,3 lt yakıt tüketimi ile kategorisinin en iyileri arasında.

Honda-civic-hatchback-1

 

Bir Cevap Yazın