Reklamı kapatı X
İlan ID C17759
Bu araç : 1354 kez görüntülendi

Toyota Yaris 1.33 Fun Multidrive S

66,620 tl Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Model:
Yaris 1.33 Fun Multidrive S
Segment:
A Segment - Küçük Araçlar
Karma Tüketim
5.1 lt
Şehir İçi Tüketim
6.3 lt
Şehir Dışı Tüketim
4.5 lt
Üretim Yılı:
2017
Yakıt Tipi:
Benzin
Motor:
1329 cm³
Beygir Gücü:
99 hp
Vites Tipi:
Otomatik
Renk:
Blue
Kapı:
5
Kilometre:
0 Kilometre
Yakit Deposu
42 lt
Maksimum Hız
175 km/s
Silindir Hacmi
1329 cc
Vites Tipi
6 İleri Düz
0 - 100km Hızlanma
12.6 sn
Araç Segment
A
Araç Durumu:
0 Araç
Elektrikli Menzil
0 km/s
Bu araçta ilgileniyor musunuz?
Bilgi Al

Genel özellikler

√ ABS
√ Airbag
√ Alaşım jantlar
√ Difransiyel Kilidi
√ EDS
√ Elektrikli Camlar
√ Immobilizer
√ Klima
√ Kumandalı Direksiyon
√ Merkezi Kilit
√ Navigasyon
√ Panoramik Cam Tavan
√ Park Sensörü
√ Radyo / CD Çalar
√ Servo direksiyon
√ Sis Farı
√ Xenon Farlar
√ Yağmur Sensörü
√ Yol bilgisayarı

Daha fazla bilgi

Yeni ve önemli ölçüde revize edilmiş Toyota Yaris ürün serisinin piyasaya sürülmesi, Toyota'nın A Segment küçük hatchback'inin başarısına daha fazla ivme kazandıracak şekilde tasarlandı. Aslında, Toyota Yaris 2011'de üçüncü nesil modelin piyasaya sürülmesinden bu yana Batı Avrupa'daki A segmenti (supermini) pazarındaki payını artırmaya devam ederek yüzde 6,5'ten fazla hale getirdi. 208 bin adet satışla 2016'da üstün bir rakam elde edildi. Bu performans, Toyota Yaris'in belirlediği nitelikleri güçlendirdi ve son derece rekabetçi bir pazarda itici gücü yeni ve giderek daha seçici olan müşterilere genişletecek güçlü bir platform sağlıyor. Tasarım, kalite, performans ve güvenlik önemli bir satın alma hususudur ve Toyota'nın iyileştirme programının odağı haline gelmiştir. Hibrid güç aktarımı Toyota Yaris benzersiz bir satış avantajı olmasını sürdürüyor ve şu anda Toyota Yaris'in tüm Avrupa satışlarının yüzde 40'ından fazlasını Hybrit modellerden oluşuyor. Toyota Yaris, 2001'den beri Toyota Motor Manufacturing France'ın Valenciennes fabrikasında üretilen güçlü bir Avrupa mirasına sahip. 2016 yılında üretim, sadece Avrupa'da değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanınaki Afrika, Asya'da Kuzey Amerika ve Orta Doğu pazarları için yapılıyor.

Avrupa liderliğindeki küresel bir proje

Toyota, bölgedeki B segment pazarının sağlamlığını ve kalitesini yansıtan yeni Yaris'i Avrupa operasyonlarına dönüştürme sorumluluğunun çoğunu verdi. Özellikle, Avrupa'daki Yaris için geliştirilen değişikliklerin, Japonya'da üretilen kız kardeşi Vitz modeli için ilk kez benimsenmesi. Basit bir orta yaşam "facelift "inden daha derinlere inen 90 milyon Euro'luk program, otomobilin tasarımını, dinamik performansını ve güvenliğini artırmak için 900'den fazla yeni parçanın kullanıma sunulduğunu görüyor. Aracın yeni görünüşü, ön ve arka plan stilinde önemli değişikliklerle birlikte, Fransa'nın güneyindeki Toyota ED2 tasarım stüdyosunda yaratılmıştır,

Daha güçlü bir model aralığı

Yeni Toyota Yaris, daha güçlü bir stil ifadesi üretiyor ve arabayı daha güçlü bir tasarım uyumuyla yeni ve ön ve arka tasarımlar sergiliyor ve daha aktif ve dinamik bir görünüm kazanıyor. Üstelik, gövde detaylarını ve kabin ile modelin halihazırda algılanan kaliteyi yükselten yeni renk seçenekleri ile görünüm daha rafine. İç mekandaki değişiklikler, özellikle yeni renkler, kaplamalar ve aletler ve kontrollerdeki iyileştirmelerle daha modern bir his ortaya koymaktadır. Giriş sınıfı modelinin dışındaki tüm sürümler, sürücü enstrümanı bidonunda renkli TFT çoklu bilgi ekranına sahip. Artan müşteri tercihi, daha katı olan Euro 6c emisyon standartlarını ve "gerçek dünya" yakıt ekonomisine hitap eden gelecekteki homologasyon gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış yeni bir 1.5 litrelik benzinli motora kadar uzanıyor. Yeni ünite, önceki 1.33 litrelik motora göre% 10 daha fazla güç ve tork sunuyor; aynı zamanda yakıt ekonomisinde% 12'ye kadar bir iyileşme kaydediliyor. Toyota'nın otomobilleri daha güvenli hale getirme konusundaki kararlılığı, otomatik özürlü frenleme, Otomatik Yüksek Kiriş, Şerit Gidiş Uyarısı ve Yol İşareti Yardımı bulunan Ön Çarpışma Sistemi de dahil olmak üzere Toyota Güvenlik Sesi aktif güvenlik sistemleri ile donatılmış yeni Yaris'in tüm sürümlerine yansır. Melez model söz konusu olduğunda, mühendisler yeni motor yatakları, rulo regülatör, ön tahrik milleri ve alt şasi dahil olmak üzere bir dizi önlem getirerek özellikle ivmelenme altında daha sessiz bir sürüş gerçekleştirmeye odaklanmışlardır. Yeni motor takozlarının tasarımı ve amortisörleri ve elektrikli servo direksiyonu ayarlamaları da melezin sürüş konforunu ve direksiyon doğruluğunu geliştirmiştir. Toyota'nın yeni Toyota Yaris'e yaklaşımı sadece otomobilin geliştirilmesiyle değil, aynı zamanda daha geniş ve giderek seçici bir müşteri tabanının gereksinimlerini ve tercihlerini karşılamak için tasarlanmış daha güçlü bir model aralığı oluşturmaktır. Yeni model, para değeri, çağdaş stil ve şıklığa kadar farklı nitelikleri hedefleyen yeni bir sınıf stratejisi ile sunuluyor. Yeni Orta ve Orta + sınıfları, line-up'ın kalbinde yer alırken, yeni Bi-ton modelleri 2016 yılında aralıklara tanıtılan kontrast dış cephe kaplamalarının daha geniş bir seçkisini sunuyor. Bu seride ayrıca yeni bir Chic Sınıfı, otomobilin stilini vermek ve daha şık bir yönde ayrıntı vermek üzere tasarlanmıştır.

Toyota-Yaris-2017


2017 Toyota Yaris Tasarım

Toyota Yaris Tasarım, A segmentindeki müşteriler için önemli bir husustur ve Toyota'nın ED2 Avrupa tasarım merkezindeki ekip, yeni Yaris'e daha aktif ve dinamik bir görünüm vermeye ve aynı zamanda daha rafine bir yön vermeye odaklanmıştır. Bunu başarmak için, aracın önü ve arkasında, geniş bir duruş ve düşük ağırlık merkezi sunmak için yatay çizgilere daha fazla vurgu yapan, daha güçlü bir üç boyutlu kalite sunan yeni bir tasarım mimarisi verildi. Sonuç olarak, Toyota'nın Keen Look ve Under Priority tasarım ilkelerinin niteliklerini güçlendiren daha dinamik ve duygusal bir şekle dönüşüyor. Aracın ön tasarımında, yeni far ünitelerinden akan geniş bölümleri geniş kat trapez ızgarayla çevreleyen "katamaran" bir şekil oluşturan yeni bir ön tampon bulunuyor. Sonuç, daha belirgin bir üç boyutlu efekt ve daha geniş, daha dikilmiş yol tutumu duygusu. Orta Toyota amblemi çevresinde basitleştirilmiş bir tasarım, genel dinamik etkiyi arttırıyor. Izgaranın kendisi, Bi-tone sınıfları için bir petek tasarımı ve yine daha göz alıcı bir 3B efekt veren diğer sınıflar için "basamaklı" yatay çubukların düzenlenmesi ile yeni Yaris'in daha kararlı görünmesine katkıda bulunan yeni tedavilerden yararlanmaktadır. Izgaranın her iki yanında bulunan entegre sis lambası gövdeleri, daha kompakt bir girinti ve tamponun dış kenarını izlemek üzere düzgün bir şekilde yaylanan dikey bir çizgi ile yeniden işlenmiştir - parlak krom kaplama ayrıntısı, aynı zamanda Orta notlarda seçenek.

Yeni far tasarımları

Toyota Yaris de yeni far üniteleri, ön tasarımda Keen Look niteliklerini daha da geliştirerek, güven ve kişiliği ifade eden yeni bir aydınlatma imzası üretiyor. LED gündüz koşu ışıklarının takıldığı yerlerde, ışık kılavuzları, ana lambanın çevresinde, tek bir hatta kesintisiz olarak akan çatal bir çerçeve oluşturur; Bu çizgi, merkezi Toyota amblemine doğru uzanan eşleşen bir krom döşeme elemanında projektör farının ötesine uzanır. Bu, üst sınıf modellerde bulunurken, Orta ve Orta + sürümlerinde, ayırıcı çatallı model, ünite içinde ince krom kaplama çubukları kullanılarak oluşturulmuştur.

Dinamik profil görünümü

Yeni Toyota Yaris'in yan görünümü, gövdenin önünden arkaya ekseni çizgisine daha fazla önem verilerek ek dinamizm yaratılmasına yardımcı oluyor. Burada, yeni bagaj kapağı ve arka ışık üniteleri, aracın profilinde ekstra uzunluk ve gerginlik hissine neden oluyor. Ayrıca, model kalitesine göre, piyano siyahı veya kromla kaplanan yeni arka lamba kümesinin gözüne düzgün bir şekilde girerek daha sportif bir görünüm kazandıran yeni bir alt kapı kalıbı da bulunmaktadır. Yeni Toyota Yaris için tekerlek yelpazesi üç yeni tasarım içeriyor: Orta sınıf için 15 inçlik bir gümüş tekerlek kapağı; Orta + modeller için çok kollu 15 inçlik bir alaşım; Ve Chic hibrid modeli için işlenmiş yüz kaplamasına sahip yeni bir 16 inçlik tekerlek.

Yeni bagaj kapağı, tampon ve lamba kümeleri ile revize edilmiş arka tasarım

Arka tarafta arıtmanın duygusu, arka kanatlardan kapının kendisine kadar uzanan yeni arka ışık kümeleri ile yatay vurguyu genişleten yeni bir bagaj kapağı tasarımı tarafından oluşturulan daha güçlü bir merkezi kütleye yansıyor. Model sınıfına göre arka lambalar, yeni Yaris'in üstün kalitesini ve ön farlar gibi farklı bir aydınlatma imza sunan, ışık durduruculu LED stop ve kuyruk lambaları özelliği taşıyor. Yeni cephe tasarımı ile aynı konsepti takiben, arka kapının çizgileri ile mükemmel uyum sağlayan yeni bir tampon tasarımı ile arabanın arkasında "katamaran" bir mimari yaratılmış ve düşük bir ağırlık merkezi hissi ortaya çıkmış ve geniş On-road duruşu. Bu tasarımın güçlü kalitesi, plakayı çerçeveleyen alanın yeniden biçimlendirilmesi ve reflektör ile kenarlı ve düz çizgili, yatay çizgilerle bitmiş alt tampona siyah garnitür ayrıntı eklenmesiyle desteklenmektedir. Yaris - Hydro Blue ve Tokyo Red için boya kaplamalarına iki yeni renk eklendi ve toplamda 10 farklı ton elde edildi. Yeni Yaris Orta + sınıfı, müşterilere bir Tasarım Paketi ile ekstra bir görsel yetenek çizgileri ekleme imkanı veriyor. Bu, Hydro Blue, Fire Red ve Lime seçeneklerinde alt ön tampona ve alt kapı eşiklerine kontrast renk vurguları ekliyor.

İç dizayn

Toyota Yaris'in iç mekanındaki değişiklikler, kabinin görünümünü ve ambiyansını taze ve modern hissetmek, yeni döşemeler, renkler ve düzeltme ayrıntıları getirmek ve mükemmel ergonomi ve HMI (insan-makine arabirimi) sağlamak için enstrümantasyonu ve kontrolleri iyileştirmekti. performans. Sürücünün kokpitinde,  standart olarak takılan yeni bir 4.2 inç renkli TFT çoklu bilgi ekranını çevreleyen ikiz analog çağrıların yeni bir "binoküler" düzenlemesine sahip. Farklı bilgi ve araç verileri seçilebilir ve üç kollu direksiyon simidindeki kontrol anahtarı kullanılarak, piyano siyah ek parçalarının eklenmesiyle yeni bir görünüme sahip olan (Orta dereceli ve daha yüksek) kontrol anahtarları kullanılarak seçilebilir ve ayarlanabilir. Kombinatöre yeni bir krom kaplama çerçevesi eklenerek daha rafine edilmiş efekt eklenir. Diğer detay değişiklikleri, yeni pervane tarzı hava delikleri, serin mavi alet aydınlatması ve orta konsoldaki multimedya ekranı ve kontrollerin daha akıcı, kesintisiz yürütülmesini içerir. Bunların arasında, görünüşte daha nazik ve çalışması daha kolay olan yeni anahtarlar da vardır.

Yeni döşemeler, kaplamalar ve renk seçenekleri

Yeni Toyota Yaris, kabinin görünümünü uyumlu hale getiren yeni, koordine edilmiş döşeme ve renk renk seçenekleri ile müşterilere iç kaplama açısından daha fazla seçenek sunuyor. Giriş seviyesi modeli, merkezi koltuk sırtlığı ve yastık için ayırt edici bir gövde rondelası tasarımı olan yeni siyah bez döşeme ile gri bir gösterge paneli ekini birleştiriyor. Yeni orta sınıf için kumaş akıllı siyah / gri tonlama desenine sahiptir ve gösterge paneli ve üst kapı döşeme tonları koyu gri renktedir ve yumuşak dokunuşlu bir bitiş ve hayvan deseni ile desenlidir. Mid + modellerinde, siyah bir gösterge paneli ve kapı döşemesi ile aynı döşemeler kullanılır. Yeni Yaris'in Bi-tonlu versiyonları için, her dış renk seçeneği için mavi / siyah, kırmızı / siyah bordo, bronz / siyah ve beyaz / siyah renkte sıcak gri için özel bir iç mekan muamelesi var. Renkli detay, gösterge paneli kapağı ve kapı kaplamalarını, artı koltuk sırtlarındaki ve koltuk sırtlıklarına ve yastık yastıklarına olan kenarlar kapsar. Şık sınıf modelleri, kısmen deri döşemelik, akıllı, tamamen siyah bir iç mekana sahiptir.

SINIF STRATEJİSİ

Yeni Toyota Yaris, farklı müşteri gruplarına duyulan ilgiyi en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış bir sınıf yapısıyla piyasaya sunulacak. Tüm versiyonlar melez güç seçeneği ile satışa sunulacak. Giriş modeli, güçlü bir temel ekipman spesifikasyonuyla son derece uygun maliyetli bir öneri olacaktır. Yeni Yaris'in diğer tüm versiyonlarında olduğu gibi, Toyota Güvenlik Sense ile donatılmıştır. Orta sınıf, yeni Yaris'in beklenen en çok satan versiyonu olarak ürün yelpazesinin kalbinde konumlandırılmış, gövde renk eşleme kapı kolları ve aynaları, far ünitelerinde krom detaylandırma, deri Piyano siyah eklemeli, renkli TFT çoklu bilgi ekranı ve koyu gri, yumuşak dokunuşlu gösterge paneli ve hayvan tahıl desenli kapı panelleri ile kesilmiş direksiyon simidi. Yeni kumaş döşeme, akıllı bir siyah ve gri kademeli efekte sahiptir. Yeni Yaris'in orta + versiyonları, ön ızgara, ön sis lambaları, siyah bir gösterge paneli ve kapı kaplamaları, yeni tasarım 15 inç alaşım jantlar ve piyano siyahındaki daha düşük dış kapı kalıpları için bir piyano siyah boya kaplaması dahil olmak üzere ilave stil öğeleri ekliyor. . Yeni Bi-tone sınıfı, Yaris için tanıtılan çift renk düzenini 2016 model yılı için büyük başarı ile genişletiyor. Artık kendi başına bir model notu olarak kurulmuş olan bu ürün, kişiliği değerlendirecek genç, tarzı bilinçli müşterilere hitap edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Açılıştan itibaren Hydro Blue ve Tokyo Red, 2017 yazından itibaren Glacier Pearl White ve Platinum Bronz olmak üzere dört gövde renginde mevcuttur - çatı, sütunlar ve kaputun ön kenarı için kontrast siyahı kaplamalı, projektör farları ile donatılmıştır LED gündüz farları, siyah bir petek ızgarası ve siyah ve işlenmiş yüz kaplamalı 16 inç alaşımlar. Arka arka cam, arka spoyler, arka LED ışıkları ve piyano siyah kapı kalıpları da spesifikasyona dahildir. Yeni Chic sınıfı, özellikle kadın müşterilere yönelik yeni Yaris'in zarif cazibesini güçlendiren tasarım öğeleri ile şıklık kazandırıyor. Özellikleri arasında parlak siyah ızgara, arka LED kombi ışıkları, arka spoyler, yeni tasarım 16 inç alaşım jantlar (hibrid versiyon için), pencerelerin alt kenarı boyunca krom kemer çizgisi ve kapı kalıplarına krom kaplama sayılabilir . İç detaylar, havalandırma delikleri için saten krom çerçeveler ve kısmen deri siyah koltuk döşemesidir.

DİNAMİK PERFORMANS

Yaris, müşterilere hibrid güç seçeneği sunma konusunda B segmentinde eşsiz kalır ve Toyota'nın dünyanın önde gelen mükemmel teknolojisi, mükemmel yakıt ekonomisi ve sınıfının en iyisi egzoz emisyonları ile birlikte pürüzsüz, rahat ve sezgisel sürücüyü deneyimleme şansı sunar. 75g / km CO2). Yeni Yaris'i geliştirirken Toyota mühendisleri, daha iyi taşıma ve direksiyon hassasiyeti ile daha da sessiz ve daha konforlu bir sürüş gerçekleştirmek için iyileştirmeler yapılabileceğini anlamak için müşteri geri bildirimlerini dinlediler. Driveco, hibrid sürüşün gerçek yararlarını Toyota hibrit müşterilerine açıklıyor Toyota, Avrupalı ​​perakendecilere, hibrit teknolojinin nasıl çalıştığını ve gerçek avantajların sağlayabileceğini müşterilere göstermek için akıllı bir veri toplama aracı kullanıyor. Driveco kutusu Yaris Hybrid de dahil olmak üzere yedi Avrupa pazarında Hybrid modelleri için kullanılıyor ve dokuzda pilot deneme için hazırlanıyor. Otomatik bir sürücü günlük sistemi, test sürüşü yolculuk mesafeleri, saatleri ve ortalama hızları, ayrıca otomobilin tamamen elektrikli EV modunda çalıştığı yolculuk oranını, sıfır yakıt tüketimi ve sıfır egzoz borusu emisyonu ile toplar. Bilgiler bir akıllı telefon veya tablet uygulaması kullanılarak önceki performansla karşılaştırmalarla ve diğer sürücüler tarafından elde edilen seviyelerle indirilebilir ve görüntülenebilir. Driveco, halihazırda 900 Yaris Hibridinden ve şehir merkezlerinden dağ yollarına kadar her türlü ortamda yarım milyon kilometreyi aşan verileri kullandı. Birleştirilmiş sonuçlar, birlikte arabaların EV modunda zamanın% 54'ünden fazlasını çalıştırdığını ve gerçek dünya ortalama yakıt tüketiminin 5.0 l / 100 km olduğunu gösteriyor.

Daha da sessiz bir araba

Toyota melezleri sessiz performansları ile dikkat çekerken, yeni Yaris mühendisleri gürültüye ve titreşim düzeylerinde iyileştirmeler yapılabileceğini belirlemek için kapsamlı bir incelemeye giriştiler, özellikle hızlanma altındaki güç aktarım organlarından gelen herhangi bir gürültüyü azaltmak için. Sonuç olarak, yeniden tasarlanan motor yatakları, daha büyük bir motor rulosu regülatörü, yeni ön tahrik milleri ve ön yan şasi ve modifiye edilmiş hava kutusu emme sistemi dahil olmak üzere kapsamlı önlemler alındı. Ayrıca, egzoz sistemi yeni bir susturucu ile ayarlanmıştır.

Binicilik konforu ve kullanımı

Yeni motor montajı tasarımı, yeni Yaris Hybrid'in pürüzlü yüzeyler üzerinde sürüş esnasında motor hareketinden kaynaklanan daha az araç sarsıntısıyla daha konforlu bir sürüş sağlanmasına yardımcı oluyor. Amortisörlerin sönümleme kuvveti ve vana tasarımı da, taşıma performansını korurken rahatlığı arttırmak için değişiklikler yapılmıştır. Elektrikli servo direksiyon daha az sürtünme hissi ve sürücü girişlerine daha yumuşak tepki vermek için ayarlanmıştır. Sürücülerin direksiyon gayretini aracın tepkisine daha hizalandırarak köşe yazıları izlenebilirlik geliştirildi.

Yeni 1.5 litrelik benzinli motor

Yeni Toyota Yaris, gelecekteki Euro 6c emisyon standartlarını ve RDE (Real Driving Emission) homologasyon gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen mevcut 1.33 litrelik ünitenin yerini alacak yeni bir 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motorun piyasaya sürülmesini işaret ediyor. Yeni birim, Toyota Motor Europe tarafından 150 milyon € 'lık üretim yatırım programının parçası olarak Toyota Motor Industries tarafından üretilmektedir. Motor, daha iyi performans ve daha eğlenceli bir sürüş sağlayan yeni teknik özelliklerden yararlanan Toyota'nın ESTEC (Üstün Isıl Verim ile Ekonomi) ailesinin bir üyesidir; aynı zamanda yakıt tüketiminde yüzde 12'ye kadar bir azalma sağlıyor, Geçerli NEDC test parametrelerini kullanarak. Yeni Toyota Yaris'de doğal olarak havalandırılan 1,496 cm3 motor, 4,400 rpm'de maksimum 111 DIN hp / 82kW ve maksimum 136 Nm tork üretir. Duyarlılığı hem şehiriçi trafikte hem de açık yolda rahat bir sürüş sağlar. 1.33 litrelik birime kıyasla, 0'dan 100 km / s'a (11.8'e karşı 11.8) ivme kazandırırken 0.8 saniye hızlı, 5.inci vitese yetişme hızında bir saniyeden fazla, 80'den 120 km / s'e 17.6 saniye ile 18.8. Toyota'nın hibrid güç aktarma teknolojisi teknolojisindeki deneyimi, yeni motorun% 38.5'lik bir ısıl verimlilik değeri elde etmesiyle tanındığı, yeni Euro 6c emisyon standardı ve RDE homologasyon döngüsünün getirdiği zorlukların çözümünde çok değerli olduğunu kanıtladı. pazar. Bu, soğutulmuş bir egzoz gazı devridaim (EGR) sistemini benimseyen ve değişken supap zamanlaması işlemini genişleterek motorun Otto'dan Atkinson döngüsüne geçerek optimum verimlilik kazanması için yüksek bir 13.5: 1 sıkıştırma oranı kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Farklı sürüş koşulları. Yüksek sıkıştırma oranı, homojen bir hava / petrol karışımı ve hızlı yanmayı sağlayan yanma odası tasarımı ve yeni pistonlarla mümkün olmuştur. Soğutulmuş EGR yanma sıcaklığını azaltır ve ayrıca motorun çalınmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, atıl duran atıl gazların hacmi, düşük ve orta yüklerde pompalama kayıplarında bir azalmaya izin verir ve genel motor verimliliğini arttırır. Yeni bir değişken emme supabı zamanlama sistemi - VVT-iE'nin - benimsenmesi, motorun Otto'dan Atkinson döngüsüne (ve tersi) bir saniyenin çok kısa bir sürede geçmesine izin verir. Elektronik olarak kontrol edilir, emme supabının kapanması gecikir ve kompresyon fazını düşürür ve pompa kayıplarını azaltır (Atkinson döngüsü) ve yüksek yükler altında daha iyi performans için Otto döngüsüne derhal geri dönmesini sağlar Egzoz eksantrik milinin faz kayması hidrolik olarak kontrollü. Mühendisler aynı zamanda, devam eden otoyol seyir hızlarında yakıt tüketimini artırmaya odaklandı ve bir Toyota'da ilk kez su soğutmalı bir egzoz manifoldunun kullanımına öncülük etti. Gaz sıcaklığını sınırlandırarak, herhangi bir otoyol sürüş hızında yanma sıcaklığını düşürmek için karışım zenginleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Sonuç olarak hem yakıt tüketimi hem de egzoz emisyonları azaltılır. Diğer Toyota ESTEC motorlarıyla ortak olarak, sürtünme kayıplarını azaltmak için tasarlanan en son önlemlerden yararlanan 1.5 litrelik birim.

GÜVENLİK

Toyota, gelişmiş teknolojilerin faydalarının ileri teknoloji, yüksek özellikli modellerle sınırlı kalmamasına ve tüm modellerde mevcut olmasına özen göstererek, her zamankinden daha iyi otomobil üretmeye olan bağlılığının kalbine emniyet koymaktadır. Bu ahlaki değerlere uygun olarak, Toyota Güvenlik Farkı, tüm yeni Yaris modellerinde standart bir özellik haline geldi. Bu, sıradaki her otomobilin bir kazanın oluşmasını önlemeye yardımcı olabilecek veya bir çarpışma olursa sonuçlarını azaltabilecek sistemleri ile donatılmış olmasını sağlar. Paket, Otonom Acil Durum Frenleme, Otomatik Yüksek Kiriş, Şerit Gidiş Uyarısı ve Giriş sınıfından daha yüksek modellerde Road Sign Assist olan Ön Çarpışma Sistemini içerir. Ön çarpışma sistemi ön yola çıkmış bir lazeri kullanarak sürücüye yakın bir çarpışma riski uyarıda bulunur ve fren pedalına basıldığı anda acil fren yapmaya hazırlanır. Sürücü uyarıya cevap vermezse, sistem herhangi bir çarpmanın şiddetini azaltmak için otomobili yavaşlatmak için Otonom Acil Frenleme özelliğini tetikleyecektir. Otomatik Yüksek Işın, yaklaşmakta olan trafiğin farlarını ve önündeki araçların kuyruk ışıklarını algılar ve geceleri sürüş için mümkün olan en iyi aydınlatmayı korurken diğer sürücülerin göz kamaşmasını önlemek için otomatik olarak alçak ve yüksek ışın arasında geçiş yapar. Lane Departure Alert, yol yüzeyindeki şerit işaretlerini izler ve aracın şeritten çıkması nedeniyle oluşan kazaları önlemeye yardımcı olur. Yaris, dönüş göstergeleri kullanılmadan şeritten sapmaya başlarsa, sistem görsel ve sesli uyarıları uyarır. Road Sign Assist, sürücülerin fark edilmeden bir yol işaretini geçmesine rağmen ana yol uyarıları ve komutlarından haberdar edilmelerini sağlar. Sistem, hız sınırları ve "sollama" kısıtlamaları gibi işaretleri tanır ve onları sürücü kombinasyonundaki renkli TFT çoklu bilgi ekranında sunar. Sürücü hız limitini aşarsa, sistem bir uyarı lambası ve zil çalacaktır. Gemide bulunan insanların güvenliğini artırmak için, arka emniyet kemerleri artık kuvvet sınırlayıcıları ve gergi önleyicileri içerir. Baş destekleri, kamçı yaralanmasına karşı daha iyi koruma sağlamak için yeniden tasarlandı ve perde hava yastığının şekli revize edildi. Çocuk koltuğu montajı, Isofix bağlantı sistemi ve etiketleme ayarlarıyla daha kolay hale getirildi. Tüm yaris modellerine buradan ulaşabilirsiniz

İletişim detayları

5304903435
Kaclitreyakar
Turkey, yeşilce mah. dalgıç No1 Kat 1