Reklamı kapatı X
İlan ID C12875
Bu araç : 1604 kez görüntülendi

Audi S4 3.0 TFSI Quattro S-Tronic

55,100$ Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Model:
S4 3.0 TFSI Quattro S-Tronic
Segment:
D Segment - Sedan
Karma Tüketim
8.1
Şehir İçi Tüketim
10.7
Şehir Dışı Tüketim
6.6
Üretim Yılı:
2015
Yakıt Tipi:
Benzin
Motor:
2995 cm³
Beygir Gücü:
333 hp
Vites Tipi:
Otomatik
Renk:
Blue
Kapı:
5
Yakit Deposu
61 lt
Maksimum Hız
250 km/s
Silindir Hacmi
2995 cc
Vites Tipi
7 İleri Otomatik
0 - 100km Hızlanma
5.0 sn
Araç Segment
D
Araç Durumu:
0 Araç
Elektrikli Menzil
0 km/s
Bu araçta ilgileniyor musunuz?
Bilgi Al

Genel özellikler

Daha fazla bilgi

Audi S4 3.0 Turbo FSI Quattro 333 Bg

Genel Özellikleri

  Audi üzerindeki S amblemi nedir diye sorulsa ; Güç, Verimlilik ve  Zekânın  tek bir simge altında birleşen kavramlarına  S amblemi denmesi çokta abartı kaçmaz sanırım. Bu simgeyi isminde taşıyan bir Audi, üstün spor otomobillerin etkileyici geleneğinin bir üyesidir. Tıpkı burada göreceğiniz Audi S4 gibi. Audi S4     Güç aktarımı ve hızlanması tam anlamıyla nefes kesen bir otomobil… Ancak S kavramı bundan daha fazlasını içerir. Audi S4, güçlü ve verimli teknolojiyi, yüksek düzeydeki işlevsellikle birleştirir. Başka deyişle: Audi S4, S geleneğini kusursuz bir şekilde sürdürür, yeni standartlar koyar.

Tasarım

Dış Tasarım

S4  dikkatinizi çekecek sayısız ayrıntı bulunmaktadır. Audi S4 tasarımcıları neredeyse kusursuz şekilde ebatlandırmış kesin çizgiler ile  Audi S4’ün daha da zarif ve heyecan verici görünmesini sağlamışlar. İki yeni kristal etkili boya seçeneği daha da fazla parlaklık sunmaktadır. Ve elbette bir de katıksız sportifliğin özel işareti vardır: S amblemi. [gallery type="square" size="medium" ids="12883,12882,12881,12880"]   LED teknolojili homojen gündüz far şeridini içeren yeni bir Xenon farlar. Yatay krom çubuklara sahip, platin grisi renginde yeni yorumlanan Tekli çerçeve (Singleframe). Zarif çift krom süslemeli, S’e özgü yan ızgaralar.Her bir ayrıntı adeta bu aracı kusursuz kılmaya yetiyor. Alüminyum görünümlü kanatçığa sahip S difüzör. S’e özgü çift kanallı egzoz sisteminin her bir kanalını donatan oval biçimli iki egzoz ucu süslemesi S4’ün daha da kaslı görünmesini sağlamış. Arka çizgi, otomobili daha kesin bir şekilde tanımlamış. [gallery type="square" size="full" ids="12888,12887" orderby="rand"]

İç Tasarım

Dış tasarımıyla da kendine hayran bırakan S4 iç mekânıyla da bir performans atleti olduğunu ispatlıyor. Audi S4’ün dış kısmının sportif tasarımı kokpit ile kusursuz bir şekilde harmanlanmış. Açıkça görülen S’e özgü özellikler, ayrıntıdaki kusursuzluk sportif bir ortam sunmaktadır. Gri göstergeler, beyaz ibreler ve devir sayacındaki S4 logosu ile S’e özgü gösterge grubu V6 gücünü hemen harekete geçirmeyi arzulamanıza neden oluyor. İsteğe bağlı olarak S4 kabartmalı,  ergonomik biçimli S spor koltuklar sizi sıkıca kavrıyor. [gallery type="square" size="full" ids="12878,12877,12876"]

Audi S4'ün Kompakt ve Güçlü Motoru

Audi S4’ün kalbi motor sporları için atar ve bu kalp atışları güçlüdür. 333 hp’lik etkileyici bir güç çıkışına sahip süperşarjlı 6 silindirli motor, akıllı TFSI® teknolojisini kullanır. Son derece spontane yanıt verme özelliği ve sıra dışı güç aktarımı sayesinde 6 silindirli motor bilhassa dinamik bir sürüş tarzını teşvik eder ki bu sürüş, ek olarak S spor süspansiyon tarafından desteklenmektedir. Audi S4 TFSI® teknolojisini kullanır. Bu teknolojinin dikkate değer yanı, FSI® doğrudan yakıt püskürtmeyi, şarj havası soğutmalı yenilikçi mekanik turboşarj ile birleştirmesidir. Mekanik turboşarj, güç aktarımının daha da iyi olmasını sağlar. Sistem, 3.0 TFSI V6’yı orta derecede yakıt tüketen kompakt bir güç ünitesine dönüştürür. Tüketim ve emisyon değerleri: Ortalama yakıt tüketimi: 8,1 l/100 km Ortalama CO2 emisyon değerleri: 190 g/km

Dikkat Çeken Özellikleri

Vorsprung durch Technik (Teknoloji ile bir adım önde) sloganı, Audi markasının kendini adamış olduğu iddiadır. Bu sadece sportiflikle ilgili değildir. Aynı zamanda geleceğe yönelik mobilite ile de ilgilidir. Audi genel bir konsept içerisinde çeşitli verimlilik yöntemlerini istikrarlı bir şekilde uygulamaktadır. Çeşitli yeniliklerin geliştiricisi olarak Audi, otomotiv sektörü üzerinde kalıcı bir etkiye sahiptir.

Start-stop (Çalıştır – durdur) sistemi

Start-stop sistemi, araç durma konumuna geldiğinde motoru kapatarak yakıt tüketiminin ve CO2 emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olur. Örneğin sürücü trafik ışıklarında aracı durdurduğunda, vites kolunu boşa aldığında ve ayağını gaz pedalından kaldırdığında sistem, motoru durdurur. Sürücü, debriyaja bastığı ya da aracın hareket etmesi için ayağını fren pedalından kaldırdığı anda motoru çalıştırma süreci başlatılır.

Enerji geri kazanım sistemi

Latince kökenli reküperasyon sözcüğü, geri kazanma anlamına gelir. Prensip oldukça basittir: Alışılagelmiş bir araç frenlendiği zaman aracın kinetik enerjisi frende ısı enerjisine dönüştürülür. Bu ısı enerjisi de başka bir amaçla kullanılamaz. Geri kazanım (reküperasyon) sisteminde ise kinetik enerji, faydalanılabilen elektrik enerjisine dönüştürülür. Araç gaz vermeden yol alırken veya fren yapılırken alternatör voltajı temel elektrik sisteminin düzeyinin üzerine çıkarılır. Bu evrelerde alternatör, aracın kinetik enerjisini elektrik enerjisine dönüştürür ve bu enerji geçici olarak aracın aküsünde depolanır. Daha sonra araç hızlanırken veya sabit hızla yol alırken bu enerji alternatör üzerindeki yükü azaltmak için kullanılarak sürüş çevrimine bağlı olarak %3’e kadar varan bir yakıt tasarrufu sağlanır.

Audi Drive Select verimlilik modu

Audi Drive Select verimlilik modu tüketim değerlerini iyileştirir ve şanzıman değiştirme programı ve yanmalı motorun ideal seviyeye çıkarılmış tüketim uygulaması ile nitelenir. Bu da daha dengeli bir sürüş tarzını teşvik eder.

Audi S4 Ne Kadar Yakar ?

Audi s4, 333 bg 440 nm tork güce sahipken, 0-100 km/s hızlanması 5.3 saniyede çıkmaktadır ve  Audi S4 yakıt tüketimi ortalama 8.1 litre yakıt sarfiyatı tüketmektedir tabiki bu değerler fabrika verilerinde yer almaktadır.

Teknik Detay

Model Kodu 8K2S4Y Motor hacmi (cm3) 2995 Azami Güç, (hp/dd) 333 / 5500 - 7000 Azami Tork (Nm/dd) 440 / 2900 - 5300 Start-Stop / REM* Start-Stop / REM Çekiş sistemi önden çekişli Şanzıman 7 ileri S tronic Emisyon Sınıfı EU5 Yakıt deposu kapasitesi (lt) 61 Araç ağırlığı 1780 Azami Hız (km/sa) 250 0-100 km/sa (sn) 5,3 Şehir içi Yakıt tüketimi (l/100 km) 10,7        

İletişim detayları

5304903435
Kaclitreyakar
Turkey, yeşilce mah. dalgıç No1 Kat 1