Reklamı kapatı X
İlan ID C6354
Bu araç : 3296 kez görüntülendi

MINI Cooper D 1.6 D

75,000 tl Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Model:
Cooper D 1.6 D
Segment:
A Segment - Küçük Araçlar
Karma Tüketim
3,8 lt
Şehir İçi Tüketim
4,2 lt
Şehir Dışı Tüketim
3,5 lt
Üretim Yılı:
2014
Yakıt Tipi:
Dizel
Motor:
1598 cm³
Beygir Gücü:
112 hp
Vites Tipi:
Manuel
Renk:
Red
Kapı:
3
Yakit Deposu
40 lt
Maksimum Hız
197 km/s
Silindir Hacmi
1598 cc
Vites Tipi
6 İleri Düz
0 - 100km Hızlanma
9.7 sn
Araç Segment
A
Araç Durumu:
0 Araç
Elektrikli Menzil
0 km/s
Bu araçta ilgileniyor musunuz?
Bilgi Al

Genel özellikler

Daha fazla bilgi

Mini Cooper D 2014 1.6 Dizel

MINIMALİZM. YAKITA DEĞİL, EĞLENCEYE AÇ.

Güçten taviz vermez: Mini Cooper D 2014 1.6 Dizel 99 gr/km’lik CO² emisyonunu kontrol altında tutarken keyfi de sürdürür. Ve her zaman önüne bakar. MINIMALISM filosunun bir üyesi olarak Mini Cooper D 2014 1.6 Dizel enerji tasarrufu sağlayan teknolojiler ile doludur. Yolda, kendi sınıfının en düşük CO² emisyonuna sahip olan araç geleceğe de güvenle bakar.

OTOMATİK START STOP İŞLEVİ.

Otomatik Start Stop işlevi ayağınızı debriyajdan kaldırdığınız zaman motoru durdurur (ör, trafik ışıklarında). Bu da hem otomobil hem de sürücü için enerji tasarrufu sağlar.

MİNİMAL. İDEAL.

Devrim niteliğindeki teknolojiler sayesinde yüksek keyif faktörü ve düşük tüketim. Avantajınız: çok sayıda küçük ekonomik önlemin toplamı.

VİTES DEĞİŞTİRME GÖSTERGESİ.

Doğru zamanlama ile değiştirilen vitesler = yakıt ekonomisi. Devir sayacı üzerindeki elektronik vites değiştirme göstergesi sayesinde. MINI hıza göre en ekonomik vitesi belirler ve sürücüye vites yükseltmesi ya da düşürmesi gerektiğini gösterir. Bu sayede aşırı yakıt tüketiminden kaçınmak mümkün olur ve motor daha az yıpranır.

FREN ENERJİSİ YENİDEN ÜRETİMİ.

Frenleme sırasında enerji üretimi gerçekleşir. Bu fren enerjisinin bir kısmı akıllı jeneratör kontrolü yoluyla elektrik enerjisine dönüştürülür. Bu olay alternatör aracılığıyla gerçekleşir. Alternatör, hızlanma ya da frenleme aşamalarında harekete geçer ve aküyü şarj etmek için elektrik üretir. Hızlanma sırasında düşük oranda şarj olma söz konusu iken gaz pedalının bırakıldığında akü daha etkin bir şekilde şarj olur. Böylece kazanılan enerji tekrar kullanılabilir.

ALÜMİNYUM BİLEŞENLER.

MINI çevikliğini özellikle hafif bileşenlerin kullanımına borçludur. Alüminyum, arka aks taşıyıcı ve arka aks gibi pek çok yürüyen aksam bileşeni için ideal bir malzemedir. Anlamı ise ideal sürüş niteliklerinin yanı sıra daha düşük tüketim ile daha fazla güçtür. Daha hafif bileşenlerin kullanımı ile daha fazla güç yola ayrılabilir. Sportif, ekonomik, MINIMALİZM.

HAFİF YÜRÜYEN AKSAM.

Tek kalıp. Artık bu fikri bir kenara bırakmanın zamanıdır. Modern hafif bir yürüyen aksam çeşitli durumlarda farklı malzemelerden oluşur. Bu sayede ağırlık ile beraber yakıt tüketimi de düşer. Ayrıca sert ve elastik malzemelerin kullanımı da sürüş niteliklerini geliştirir. Sonuç ise mükemmel yol tutuş, maksimum sürüş güvenliği ve elbette ki maksimum keyif faktörü olarak açığa çıkar

ALT GÖVDE.

MINI tüm baştan sona bileşenlerini yeniden değerlendirdi. Örneğin, MINI One MINIMALIST’in alt gövdesini ele alalım: Aracı yere daha yakın tutarken aynı zamanda bastırma kuvvetini arttırıyor. Sonuç olarak, önemli oranda daha az güç gerekirken, yakıt tüketimi azalıyor.

İLKE. TERCİH ÇEVREDEN YANA.

MINIMALİZM filosunun karakteristik özelliği düşük yakıt tüketimidir. Buna sağlamak için MINI, sürüşü her açıdan ele alarak mümkün olan her yerde idealleştirmiştir. Böylece sürücüler mutludur (daha az yakıt) ve de çevre mutludur (daha az emisyon). Farkındalık. Küçül teknik geliştirmeler bile büyük etkilere neden olabilir. MINI One MINIMALIST son derece düşük CO² emisyonu ile puan toplar. Farklı bir niteliğe sahip benzinli bir otomobil.

TASARIM

Go-karta benzer, go-kart duygusu yaşatır - ama tabi ki yetişkinler için. Parıltılı kromdan radyatör ızgarası çubukları ve bagaj kapağı kolu ve siyah ya da beyaz kontrast tavan ile (dış ayna kapakları ile uyumlu). Ve bunların tümü, standart olarak sunulan 15 inç hafif metal alaşımlı spor jantların üzerinde.

HAFİF ALAŞIM JANTLAR.

Her yönüyle stil. Hafif alaşım jantlar çeviklik duygusunu garanti eder.

DIŞ TASARIM.

Muhteşem detaylar klasik biçimlerle buluşuyor. Dış tasarım aksesuarları MINI’nin dış tasarımına renk katar.

İÇ TASARIM.

Rahatlık içerden gelir. Kendini iyi hissetme garantisi ile iç tasarım aksesuarları.

MÜZİK & ELEKTRONİK.

Parti burada devam ediyor. Muhteşem hi-fi ses ve ileri teknoloji ürünü iletişim.

BAGAJ & TATİL.

Arka taşıyıcılar, bagaj tepsileri, MINI coolbag ve çok daha fazlası ile boş vaktinizi maksimuma çıkarın.

TEMİZLİK & BAKIM.

MINI’nizin yola çıktığı ilk günde olduğu gibi yeni görünmesini sağlayın.

GÜVENLİK KORUYUCU MELEĞİNİZ.

MINI’niz, yakın korumanız: tehlikeler doğmadan çeşitli seziciler tarafından algılanır, böylece zamanında tepki verebilirsiniz. Zorlu durumlarda akıllı süspansiyon ve fren sistemleri size destek olur. Dört tekerlek üzerinde maksimum güvenlik: bir çarpışma durumunda, bol miktarda güvenlik donanımı size her yönden, en iyi korumayı sağlar.

ASC+T.

Otomatik Denge Kontrolü + Yol Tutuş (ASC+T), ön tekerleklerin patinajını önler, ideal kalkış koşulları sağlar ve yol tutuşunu arttırır.

FREN SİSTEMİ.

Herhangi bir durumda en iyi frenleme dört adet disk fren, standart olarak sunulan Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ve Viraj Fren Kontrolü (CBC) ile sağlanır. Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD) fren kuvvetinin ön ve arka aks arasındaki dengesini düzenler. Fren Asistanı işlemi hızlandırır, maksimum fren basıncı sağlayarak fren mesafesini en aza indirir.

DSC.

Standart bir özellik olan Dinamik Denge Kontrolü (DSC), motor yönetimine müdahale ederek ve gerektiğinde ön ve arka tekerleklere ayrı ayrı fren kuvveti uygulayarak dengesiz sürüş koşullarının oluşmasını engeller . DSC aynı zamanda Yokuş Asistanı da içerir.

DTC.

Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC), sürücünün MINI’nin denge özelliklerini aktif olarak kullanmasını sağlar. Elektronik Diferansiyel Kilidi Kontrolü (EDLC), viraj dönüşlerinde içerdeki tekerleğin kaymasının çok fazla olduğunu algılar ve fren kuvveti uygulayarak virajlarda ve farklı yol yüzeylerinde en iyi yol tutuşu sağlar.

DİNAMİK FREN LAMBASI.

Normal frenleme esnasında fren lambaları tamamen yanar – acil fren durumunda ise yanıp sönmeye başlar. Böylece arkanızdaki araçlar normal fren ile acil freni ayırt edebilir. Otomatik olarak devreye giren tehlike uyarı ışıkları kritik bir durumun üstesinden gelmeye yardımcı olur. DAYANIKLI LASTİKLER. Acil durumlarda sizi yolda bırakmayan Runflat Lastikler sayesinde bir MINI’de asla lastiğinizin indiğini hissetmezsiniz. Lastik basıncının tamamen kaybedilmesi durumunda bile güçlendirilmiş yan duvarlar, maksimum 80 km/sa hızla 150 km'ye kadar yol almanıza olanak tanır.

HIZLI HAVA YASTIKLARI.

MINI’de standart olarak altı hava yastığı bulunur: önden çarpışma durumunda sürücü ve yolcu hava yastıkları başı ve üst gövdeyi korur. Yan ve baş hava yastıkları yandan darbe durumunda baş, göğüs ve karın yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur.

SAĞLAM YÜRÜYEN AKSAM GÖVDESİ.

"Mükemmel çok yönlü koruma" MINI yürüyen aksam yapısının ana fikridir. Sert teleskopik direksiyon kolonu önden, arkadan ve yandan bir çarpışma olduğunda, ya da araç takla attığında koruyucu bir kalkan görevi görür.

ESNEK ARKA AKS.

Çoklu bağlantılı arka aks ile her tekerlek ayrı ayrı tepki verebilir, böylece dengesiz bir yol yüzeyi tüm yürüyen aksamı etkilemez ve sürüş deneyiminiz olabildiğince rahat kalır. Tek yaylı bağlantılı ön aks ve simetrik, eşit-uzunluktaki tahrik milleri güvenliği daha da arttırır.

İletişim detayları

5304903435
Kaclitreyakar
Turkey, yeşilce mah. dalgıç No1 Kat 1