Reklamı kapatı X
İlan ID C19024
Bu araç : 111 kez görüntülendi

Tesla Model X 75D

102,888$ Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Model:
Model X 75D
Segment:
J Segment - SUV / Arazi Aracı
Karma Tüketim
0 lt
Şehir İçi Tüketim
0 lt
Şehir Dışı Tüketim
0 lt
Üretim Yılı:
2018
Yakıt Tipi:
Elektrik
Beygir Gücü:
100 hp
Vites Tipi:
Otomatik
Renk:
Black
Kapı:
5
Yakit Deposu
0 lt
Maksimum Hız
209 km/s
Silindir Hacmi
0 cc
Vites Tipi
Otomatik
0 - 100km Hızlanma
4.9 sn
Araç Segment
SUV
Araç Durumu:
0 Araç
Elektrikli Menzil
380 km/s
Bu araçta ilgileniyor musunuz?
Bilgi Al

Genel özellikler

√ 4WD
√ ABS
√ Airbag
√ Alarm
√ Alaşım jantlar
√ Çekiş kontrolü
√ Difransiyel Kilidi
√ EDS
√ Elektrikli Ayna
√ Elektrikli Camlar
√ ESP
√ Immobilizer
√ Isıtmalı Ön Cam
√ Klima
√ Koltuk Isıtma
√ Kumandalı Direksiyon
√ Merkezi Kilit
√ Navigasyon
√ Otomatik Pilot
√ Panoramik Cam Tavan
√ Park Sensörü
√ Renkli Cam
√ Servo direksiyon
√ Sis Farı
√ Xenon Farlar
√ Yağmur Sensörü
√ Yol bilgisayarı

Daha fazla bilgi

Tesla Motors ve Elon Musk, otomobil dünyası açısından son yılların en önemli tartışma konularının başında geliyor. Yüksek performanslı araçları ve kullanıcının istediği her şeyi tek tuşla yapabilmesi gibi özellikleriyle marka, adeta her aracıyla sınıfında gövde gösterisi yapıyor. Mesela şu an için Tesla’nın en pahalı aracı olan Model X, SUV kategorisinde eşine az rastlanır bir güce ve kullanım kolaylığına sahip. SUV araçlardan genellikle sade ama güçlü bir tasarım beklenir. Ancak kullanıcılar genel tasarım trendi içerisinde yer alıp yüksek performansa ulaşabilen ve elektrikli bir SUV aradığı zamansa Tesla Model X’le karşılaşıyor. Motor gücü, tasarımı ve diğer tüm ayrıntılarıyla Tesla Model X’i inceledik.

Model X Dış Tasarım

Elektrikli araçlar ile fosil yakıtla çalışan araçlar arasında en bariz fark genellikle tasarım kısmında kendini gösteriyor. Elektrikli araçların büyük bir kısmı, içerisinde yer alan bataryalar nedeniyle muadili olan fosil yakıtlı araçlara göre bir hayli ağırdır. Hal böyle olunca elektrikli araçların dış tasarımı, rüzgar direncini azaltacak şekilde dizayn ediliyor. Tesla Model X, rüzgar direnci konusunda bir adım öne geçebilmek için kapı kollarını gövde içerisine gömülü halde üretiyor. Kıvrımlı keskin bir hat sayesinde kaput, adeta geriye doğru uzuyor. Kaputu, neredeyse aracın ortasına kadar uzanan ön cam ve alçak bel çizgisi destekliyor. İlk bakışta fark edilmese bile aracın şahin kanadı kapıları adeta süper spor bir hava katıyor.

MODEL X İç Tasarım

Aracın direksiyonun arkasında elektronik gösterge paneli ve konsolun ortasında devasa bir multimedya ekranı bulunuyor. Araç içerisinde yer alan tuş sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Neredeyse araçla ilgili tüm işlemler için multimedya ekranından yararlanılıyor. Aracın iç tasarımında döşemeler karbon fiber ya da suni deri gibi farklı seçeneklerle değiştirilebiliyor. Aracın bir başka öne çıkan noktası da yapılan değişiklikler sayesinde 7 kişilik oturma düzenine ulaşabilmesi olarak gösteriliyor. Koltuklar elektrikli olarak kontrol edilebiliyor ve böylece rahatlıkla 7 kişi araca sığabiliyor. Ayrıca aracın cam tavanı sayesinde gerçek bir panoramik görünüm sağlanıyor. model x Tesla, araçlarında her alana özenle eğiliyor; ama kuşkusuz donanım konusunda “gelecekten geldiği” hissediliyor. Araç içerisinde havalı süspansiyon sistemi bulunuyor ve GPS sistemiyle entegre olarak çalışabiliyor. Yani aracın bozuk yol ya da tümsek nedeniyle yerden yükselip alçaldığı yerler kaydediliyor ve aynı noktaya tekrar gelindiği zaman otomatik olarak araç boyu ayarlanıyor. Araç içerisinde yer alan data kart sayesinde sürekli olarak internet bağlantısı kurulabiliyor ve tüm veriler Tesla tarafından takip ediliyor. Tesla Model X içerisinde yer alan özelliklerden bazıları şöyle:
  • Ambiyans ışıklandırması,
  • GPS sayesinde otomatik açılabilen garaj kapıları,
  • Telefon dock’u.
İç tasarımdan bahsederken değindiğimiz multimedya ekranı sayesinde de tüm bu özellikler tek ekrandan kontrol edilebiliyor. Tesla araçlarını kodlarken gücü ön plana çıkarıyor ve kilowatt saat anlamına gelen kWh kısaltmasını kullanıyor. Şu an için Tesla Model X’in 75D, 100D ve P100D gibi farklı kısaltmalarla kodlanan modelleri bulunuyor. Araçların motor güçleri yazılımla sürekli olarak güncelleniyor. Ancak Tesla Model X’in ne kadar güçlü olduğunu anlatmak, rakamlarla pek mümkün değil. Tesla Model X’in uçak çekme videosu sayesinde nasıl bir güçle karşı karşıya olunduğu daha iyi anlaşılabilir.

Model X Paketleri Neler

  • Tesla Model X 75D’nin 75 kWh bataryası bulunuyor. Maksimum 210 km/s hıza çıkabilen araç, 0’dan 100 km/s hıza 5.2 saniyede ulaşıyor. Aracın tam dolu bataryayla menzili ise 417 kilometre.
  • Tesla Model X 100D’nin 100 kWh bataryası bulunuyor. Maksimum 250 km/s hıza çıkabilen araç, 0’dan 100 km/s hıza 4.9 saniyede ulaşıyor. Aracın tam dolu bataryayla menzili ise 565 kilometre.
  • Tesla Model X P100D’nin 100 kWh bataryası bulunuyor. Maksimum 250 km/s hıza çıkabilen araç, 0’dan 100 km/s hıza 3.1 saniyede ulaşıyor. Aracın tam dolu bataryayla menzili ise 542 kilometre.

İletişim detayları

5304903435
Kaclitreyakar
Turkey, yeşilce mah. dalgıç No1 Kat 1