Reklamı kapatı X
İlan ID C2959
Bu araç : 8126 kez görüntülendi

Dacia Sandero Stepway 1,5 DCI 2014

49,900 tl Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Model:
Sandero Stepway 1,5 DCI 2014
Segment:
J Segment - SUV / Arazi Aracı
Karma Tüketim
5,7 lt
Şehir İçi Tüketim
5,5 lt
Şehir Dışı Tüketim
4,2 lt
Üretim Yılı:
2014
Yakıt Tipi:
Dizel
Motor:
1461 cm³
Beygir Gücü:
90 hp
Vites Tipi:
Manuel
Renk:
Blue
Kapı:
5
Yakit Deposu
Maksimum Hız
Silindir Hacmi
Vites Tipi
0 - 100km Hızlanma
Araç Segment
Araç Durumu:
0 Araç
Elektrikli Menzil
Bu araçta ilgileniyor musunuz?
Bilgi Al

Genel özellikler

Daha fazla bilgi

Daha Çarpıcı Bir Dış Tasarım

Yeni Dacia Sandero Stepway 1,5 DCI 2014 Dizel tasarım kimliği genel bir kalite ve güç duygusunu çağrıştırıyor. Homojen ön yüz, ızgaraya iyice yerleştirilmiş Dacia logosu ile bütünleşiyor. Geniş farlar ve radyatör ızgarası ön yüzü daha dışa dönük kılıyor.
Profilden bakıldığında, karoseri ile camlı üst bölüm arasındaki oran, heykelsi cam eşiği çizgisi, daha belirgin kavisli çamurluklar ile ifade edilen sağlamlık duygusunu güçlendiriyor.

Yükleme Kapasitesi

Her zamanki gibi üst sınıfa yaraşan cömert iç ve dış boyutlar. Arkada, 1436 milimetrelik dirsek mesafesi 3 yetişkine rahat yolculuk etme imkanı sunuyor. Ayrıca, 2 tanesi ISOFIX sistemli olmak üzere 3 çocuk koltuğunun yerleştirilmesine olanak veriyor.İç mekan, özellikle merkezi yerleştirme gözü, arka kapılara ilaveten 1,5 litrelik bir şişeyi alabilecek saklama bölmelerinin ön kapılara eklenmesi ile daha fazla yerleştirme alanı sunacak şekilde geliştirildi.

Daha Çekici Bir İç Tasarım.

Yeni Dacia Sandero Stepway 1.5 DCI 2014 Dizel ‘de, yeni tip koyu karbon veya çift renkli (versiyona bağlı olarak) kapsamlı bir kokpit paneli ile krom kadranlı ve özellikle işlevsel yeni nesil kumandalarıyla modern tasarımlı yeni tip gösterge paneli kullanıldı. Havalandırma çerçeveleri ve direksiyon simidi logosu da krom.

Dışı Kompakt, İçi Ferah ve Rahat

İşlevsel ve etkin bir sürücü koltuğu. Akılcı çözümler ile Yeni Sandero Stepway’in sınıfının diğer araçlarından hiçbir eksiği yok. Kabin size anında bir modenlik ve sağlamlık hissi veriyor. Direksiyonda, kumandaların ergonomisi ve gösterge panelinin işlevselliğine özen gösterildi. Yeni Dacia Sandero Stepway 1,5 DCI 2014 Dizel de , yeni tip koyu karbon veya çift renkli kapsamlı bir kokpit paneli ile krom kadranlı ve özellikle işlevsel yeni nesil kumandalarıyla modern tasarımlı yeni tip gösterge paneli kullanıldı.

Tutumlu ve Performanslı Motor Seçenekleri

Dacia tasarruf ile eş anlamlı ve bunu söylerken sadece fiyattan bahsetmiyoruz. Yeni Sandero Stepway’de kullanılan son derece sessiz 1.5 dCi 90 bg dizel motor ve yeni benzinli motor Tce 90 bg, performans ve ekonomiyi birarada sunuyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar “Dacia’nın başarı hikayesi, Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway ile devam ediyor. 8 yılda 7 farklı model ile Türkiye pazarında yer alan markamız, artan satış hacmiyle de binek otomobil pazarında 8., toplam pazarda ise  9. sırada yerini alıyor. Pazar %12 düşerken (Ocak – Ekim 2012) Dacia, geçen yılın aynı dönemine göre toplam pazarda, satış adedini %34 arttırdı. Binek otomobil pazarında ise yine aynı dönemde Dacia markası satış adetlerini %57 arttırdı. Dacia, bu performans ile satış adedini en çok artıran marka oldu. Yeni tasarımlarının yanısıra Dacia Media NAV navigasyon ve multimedya sistemi gibi üstün teknolojik özellikler ve Yeni Sandero Stepway modeliyle pazara sunacağımız yepyeni üç silindirli 898cc TCe90 benzinli motor seçeneği sayesinde Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway ile bu segmentteki iddiamızı arttırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yeni tasarım ile daha çekici

Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway, markanın en son modellerinin ortak özelliği olan yeni görsel kimliğinin temsilcileri. Dacia’nın yeni tasarım kimliği kalite ve sağlamlık unsurlarına vurgu yapıyor. Yeni Dacia Sandero; çekici bir fiyat ile beş kişiye yetecek bir iç hacim sunan geniş fakat bir o kadar da kompakt bir model. Yeni iki metalik renk; Acem Mavisi ve Kül Beji Yeni Sandero’da müşterinin beğenisine sunuluyor. Yeni Dacia Sandero Stepway; aksesuarları ile özgün tasarım ve uygun fiyatlı bir ‘crossover’. Yeni Sandero Stepway, ayırt edilebilir bir tarza sahip crossover araç arayışı içindeki sürücülere hitap ediyor. Çift renkli yeni tamponlar ve radyatör ızgarası, sis lambaları, geniş çamurluklar, özel yeni 16” jantlar, tavan barları tasarımına fark katıyor. Yeni Sandero Stepway’de metalik renk standart. Gök Mavisi yeni renk seçeneği olarak ekleniyor. Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway pratiklik ve çok yönlülük açısından öne çıkıyor. 320dm3 bagaj hacmi ile her iki model, segmentinin en yüksek kapasitesine sahip.

Üstün teknolojik donanımlar

Dacia Media NAV navigasyon ve multimedya sistemi, Dacia’nın iki yeni modelinde de opsiyonel olarak yer alıyor. 7 inç büyüklüğünde ekrana sahip, direksiyondan kumanda edilebilen Media NAV sisteminde, radyo ve eller serbest telefon kullanımına imkan veren bluetooth®, priz ve USB girişi de yer alıyor. Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway Bluetooth, USB ve priz girişi ilk donanım seviyesinden itibaren yer alıyor. Standart olarak sunulan radyo-CD MP3, direksiyondan kontrol ediliyor ve aynı zamanda Bluetooth® teknolojisini de destekliyor.

Yeni Sandero Stepway ile yeni motor seçeneği

Dacia, Yeni Sandero Stepway ile yepyeni üç silindirli turbo şarjlı TCe90 Euro 5 benzinli motoru sunuyor. Söz konusu motor, Renault grubunun motorlardaki mükemmeliyetini simgeliyor. TCe 90bg düşük CO2 salımı ve yakıt tasarrufu özellikleriyle son derece cazip bir seçenek olarak dikkat çekiyor : 116 g CO2/km ve 5,0 l /100 km) Yeni Sandero benzinli 1.2 16V, 1.2 16V LPG ve dizel 1.5dCi 75 bg, Yeni Sandero Stepway ise benzinli TCe 90bg, ve 1.5dCi 90 bg motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yeni Sandero, segmentinin tek orijinal fabrika çıkışlı LPG seçeneği ile rakiplerinden ayırt ediliyor.

Eco Mode ile azaltılmış tüketim

TCe 90bg, 1.5dCi 75 ve 90 bg motorlarda mevcut olan yeni Eco Mode fonksiyonu, sürücülerin yakıt tüketimini otomatik olarak optimize etmelerine ve daha fazla tasarruf sağlamaları için enerji kaybına yol açan sürüş parametrelerini ortadan kaldırmalarına imkan tanıyor. Eco Mode fonksiyonu, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını alışılmış sürüş stili ve yol koşullarına bağlı olarak %10’a kadar azaltabiliyor.

Yüksek güvenlik donanımları

ESP (elektronik denge programı), ASR (elektronik patinaj önleme sistemi) ile birlikte Dacia’nın iki yeni modelinde de standart donanım olarak yer alıyor. Söz konusu sistem; yol tutuşunun düşük olduğu virajlar ve kaygan yol yüzeyleri gibi zorlu koşullarda aracın dengede kalmasını sağlıyor. ABS, AFU (acil fren destek sistemi) ile birlikte standart olarak sunuluyor. Her iki modelde de sürücü / yolcu hava yastığı ve Isofix bağlantısı standart olarak sunuluyor. Yeni Sandero’da ABS, ESP, sürücü ve ön yolcu hava yastığı, Radyo-CD MP3 Bluetooth, kromajlı  havalandırma çerçeveleri, elektrikli ön camlar standart olarak sunuluyor. Yeni Sandero Stepway’de ise tüm bu donanımlara ek olarak, çift renkli yeni tamponlar, sis farları, tavan barları, 16” jant, gövde rengi dikiz aynaları, metalik renk bulunuyor.

Renault grubunun know-how’ı

Dacia, Renault grubunun kalite konusundaki know-how’ından tam anlamıyla istifade ediyor. Tıpkı Renault markası gibi bütün Dacia markasının modelleri de en zorlu koşullarda test ediliyor. Klasik testlere ek olarak yeni araçlar, yaşlanmaya karşı dirençlerini ölçmek amacıyla gerçek yaşam koşullarında zorlu koşullarda test ediliyor. Dacia’nın yeni otomobilleri 1.4 milyon kilometre yol kat etti. Test araçlarının %90’ı kötü ve zorlu yol koşullarında testlere tabi tutuldu. Dacia, 1.5 dCi motorunda olduğu gibi Renault Grubu motorlarını (bir Renault-Nissan Ortaklığı motoru) ve en başta Renault araçları için geliştirilen pek çok mekanik parçayı kullanıyor. Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway, Romanya’daki Pitesti tesisinde ve bölgesel pazarlar (Fas, Tunus, vs.) için SOMACA tesisinde (Kazablanka, Fas) üretiliyor. 2013’ü ikinci yarısından itibaren Yeni Dacia Sandero Fas’taki Tanca tesisinde de üretilecek. Renault Grubu’nun bütün üretim tesisleri aynı standartları uyguluyor ve aynı kalite gerekliliklerini karşılıyor. Başarı hikayesi devam ediyor 2004 yılında Logan ile başlayan Dacia’nın başarı hikayesi, Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway ile devam ediyor. 8 yılda 7 farklı model ile Türkiye pazarında yer alan marka, artan satış hacmiyle de binek otomobil pazarında 8. marka olarak yerini alıyor. 2011 yılında %2,5 olan pazar payını bu yıl %3,6’ya yükselterek pazar payını en en çok arttıran marka oldu. Ayrıca, 2012’de toplam pazar %12,2 düşerken, Dacia satış adedini %34 arttırarak yine pazarda satış adedini en çok arttıran marka olmayı başardı. Marka, Ocak – Ekim 2012’de 21 bin 551 adet toplam satış ile geçen yılın aynı dönemine göre 1,3 puan artış kaydederek toplam pazardan %3,7 pay elde etti.

İletişim detayları

5304903435
Kaclitreyakar
Turkey, yeşilce mah. dalgıç No1 Kat 1