Tesla Model 3

650.000 TL
9.2

Elektik Tüketimi

10.0/10

Yol Tutuşu

9.5/10

Kullanım Kolaylığı

8.5/10

Konfor

9.0/10

Aksesuar

9.0/10

Avantajları

  • Elektrik Menzili
  • Elektronik Kokpit
  • Otonom Sürüş Deneyimi

Tesla Model 3 Çarpışma Testinden Nasıl Geçti

Elektrikli araçları ile bir çok markadan çok daha verimli bir kullanım sağlayan TESLA uygun fiyatlı aracı Tesla Model 3’ün çarpışma testlerinin yapılması ile kendini bir kategoride daha kanıtladı. Tesla’nın uygun fiyatlı aracı Tesla Model 3, Amerika’da güvenlik testlerine tabi tutuldu. IIHS adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından test edilen araç yapılan testler sonucunda en güvenli araç olarak tarihe geçti.

Test sonuçlarında Video da göreceğiniz üzere kabin içinde anında açılan hava yastıkları ve özellikle pil koruyucu şase duvarları sayesinde araç içinde bulunan konsoldaki multimedya ekranına zarar bile gelmiyor.

Tesla Model 3 Test Sonunda Hafif Hasarlar Yarattı

Tesla Model 3 yapılan testler sonucunda kazadan sonraki incelemelerde sürücünün sol alt bacağında orta derecede yaralanma riski olduğunu belirten bulgulara rastladı. Aynı şekilde başka modelleri de benzer çarpışma testlerine sokan firma pek çok modelin üst üste çarpışma testlerinden başarısızlıkla ayrıldığını açıkladı. Bununla birlikte Tesla’ nın bu testlerden başarı ile ayrıldığının ve en güvenli araçlar listesinde 1. sırayı aldığının da altını çizmekte fayda var.

Detaylı çarpışma testlerini Video’dan inceleyebilir TESLA model araclara ait bilgilere de buradaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir