Yeni Kia Rio 2017

Yeni Kia Rio Hazırlanıyor Güney Koreli üretici Kia son zamanlarda Hyundai gibi oldukça sevilecek tasarımlara imza atmaya başladı. Yuvarlak ve […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 26 Ağustos 2016 saat 11:33

Yeni Kia Rio Hazırlanıyor

Güney Koreli üretici Kia son zamanlarda Hyundai gibi oldukça sevilecek tasarımlara imza atmaya başladı. Yuvarlak ve keskin hatları bir arada kullanmaya başlayan Kia, Rio’nun tasarımını değiştirerek Hatchback modeline daha spor ve yakışıklılık havası katmaya hazırlanıyor.


Yeni Kia Rio


Tasarımı ile çok dikkat çekici hale gelen Kia RIO düşük yakıt tüketiminin yanı sıra  yenilenen çizgisi kullanılacak olan malzemenin kalitesi ile de dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Tasarımı dışında yeni Yeni Kia RIO ’da dikkat çeken unsurlar teknik detaylarda canlanıyor diyebiliriz. Kia Rio üreticilerinden alınan bilgiler doğrultusunda aracın aks mesafesinin arttığı ve kaput bölümün daha uzun olacağı gibi müjdeli haberler var. Aks mesafesindeki bu artış ile iç mekanda daha ferah bir ortam kazandırılmak hedeflenirken, bagaj hacminden oldukça çok şikayet edilen Rio’nun artık yüzleri güldüreceği gibi konularda bizi aydınlatıyor.

Yeni Kia Rio Ne Zaman

Güney Koreli şirket 2015 – 2016 yıllarında toplam 473.000‘den fazla RIO üretimini gerçekleştirmişti. Hatta hatchback modeli oldukça tutulmuş bagaj hacminden şikayet eden ve Rio satın almak isteyenler için Sedan modeli hazırlanarak piyasa sürülmüştü. Bu rakamlar RIO’nun KIA için son derece önemli bir araba olduğunun da göstergesi aslında. 2016 yılınınEylül ayında Paris’te başlayacak olan fuarda tanıtılacak olan yeni RIO’nun yıl sonuna doğru üretimine başlanacağı söyleniyor. İlk siparişlerinde Mart ayında ülkemizde olması beklenebilir. Yeni Kia RIO ’nun performans modeli olan GT modeli ise 2018’de kullanıcılara sunulacak.

Yeni Kia RIO çıktığında performans bilgilerini buradan güncelleyerek paylaşacağım.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir