2018 Honda Civic

120.000 TL
7.6

Yakıt Tüketimi

8.0/10

Yol Tutuşu

7.5/10

Hızlanma Performansı

7.0/10

Vites Geçişleri

7.0/10

Donanım Teknolojisi

8.5/10

Honda, 2018 Honda Civic ile Türkiye otomotiv pazarında tutunmanın yollarını aramaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir çok kullanıcının kaportadaki çökmeler nedeni ile tüketici mahkemelerine gitmesi ile tam bir kaos ile mücadele etmeye başlayan Honda Türkiye bu algıyı hızlı bir şekilde kırmak için merakla beklenen dizel motor ünitesi ile satışa sundu.

2018 Honda Civic

2018 Honda Civic Kaç Para

Yeni kasası oldukça beğenilen 2018 Honda Civic’in Dizel motor seçeneği 121.000 TL‘den başlayan fiyat etiketi ile satışa sunuldu. 2018 Honda Civic Dizel motorunu almak isteyenler 2 farklı donanım seçeneğinden birini seçenebilecekler.

Başlangıç fiyatına sahip olan Elegance donanım paketi ile birlikte satışa sunulan bir üst donanım seviyesi Executive paketinin satış fiyatı ise 130.000 TL olarak belirlendi.

2018 Civic Dizel 120 beygirlik yeni 1.6 litrelik i-DTEC dizel motor seçeneği yüksek performansı düşük emisyon ve yüksek ekonomiyle sağlamayı hedeflemiş. Civic 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Yeni dizel motorda, ani gaz tepkileri ve buna bağlı olarak atak bir sürüş keyfinin yanında gelişmiş teknolojiler kullanılarak düşük emisyon ve NOx değerlerinin elde edilmesi hedeflenmiş.

2018 Honda Civic

2018 Honda Civic Yakıt Tüketimi

2018 Civic güncel NEDC test normuna göre 91 gr/km CO2 emisyon salınımı gerçekleştiren Yeni dizel Civic Sedan’ın fabrika yakıt tüketim değeri 100 km’de sadece 3,4 litre olarak belirtilmiş. Güncel donanım paketlerinden farklı olarak dizel motor seçeneğinde Start&Stop sistemi ve multimedya ekrana dahil navigasyon yazılımı da yer alıyor.

Genel yorumumu ekleyecek olursam Dizel seçeneğinin sunulmuş olması bence bir avantaj olarak görülebilir. Bununla birlikte zaten LPG li benzinli model olduğu için yakıt tüketimi konusunda zaten daha avantajlı bir motorun olması burada satın alma stratejisini bence engelleyecektir. Geçtiğimiz günlerde bir taksiye bindim ve taksici LPG li aracı kullanıyordu. Konfor olarak müşterilerinin çok beğendiğini ancak bir taksi için elverişli olmadığından bahsetti. Bunun nedeni tabiki parça fiyatlarının pahalı olmasıydı. Baskı balatadan şikayet etti ve yaklaşık 10 bin TL ye değiştirdiğini söyledi. Tabi bir taksi kadar çok kullanmayacaksınız belki ama yine de bunları da göz önüne almakta fayda var. Başta bahsettiğim kaportanın çökme konusunu hiç söylemiyorum bile.

Tüm Honda Civic Modellerini ve yakıt tüketim değerlerini görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.