2021 Audi e-tron 50 Quattro
1.200.000 TL
Fiyat Güncelleme Tarihi :03.01.21. Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Ziyaret
933 kez görüntüledi
İlan Numarası
23956
Araç Tipi
Arazi, SUV, Pickup
Araç Bilgileri
Üretim Yılı
2021
Marka
Model

2021 Audi e-tron 50 Quattro

Paket / Seri
Segment
D Segment
Performans
Vites
Otomatik vites
Beygir Gücü
313 hp
0 - 100 km Hızlanma
7 sn
Enerji & Tüketim
Enerji Türü
Elektrik
Menzil (WLTP)
280 km
Karma Tüketim (WLTP)
22.40 kWsa /100km
Batarya
64.7 kWh
kW AC Şarj
7.0 saat
kW DC Şarj
25 dk
Karşılaştırmaya Ekle

2021 Audi e-tron 50 Quattro İnceleme

Audi markası tarafından üretilen E-Tron, 64.7 kwh bataryasından güç alarak 313 hp beygir güç üretir. Elektrikli motor kullanan araçlarda tüm tork anında üretilir. Oysa ki bir içten yanmalı araçta motorun tork üretmek için birkaç devir alması ve bu gücü tekerleklere ulaştırmak için önce şanzıman aracılığıyla yönlendirmesi gerekir. Elektrikli araçlarda doğrudan yüksek torkta ve elektrikli motorun yüksek devirlerinde bile debriyaja gerek kalmaz. Hangi hızda olursanız olun istediğiniz zaman anında hızlanabilir ve gaz pedalından ayağınızı çektiğinizde durabilirsiniz. Audi Elektrikli E-Tron 0 - 100km Hızlanmanması 7 saniyedir. AC Şarj istasyonlarında 11 kWh ile şarj ederseniz araç %80 doluluk oranına saat de ulaşacaktır. Hızlı şarj ünitelerini kullanarak DC Sarj da 50 kWh ile şarj ederseniz %80 doluluk oranına 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşır. Elektrikli E-Tron full dolu batarya ile 280 km yol yapmaktadır. Bu mesafe havanın sıcak soğuk olması ya da yağmurlu olması gibi değişkenlerden ve kullanıcının aracı kullanım tipine göre değişiklik gösterecektir.

Yıllık Yakıt Tasarrufu

Elektrikli araçların yakıtı benzinli araçlara göre daha ucuzdur. Yılda ortalama kilometre yapıldığını ve benzine yaklaşık ₺ harcandığını varsaydık. Buna kıyasla, aynı mesafe için Audi E-Tron güç sağlamak üzere gerekli elektriğin maliyeti daha düşüktür. Bu da ortalama beş yıllık araç sahipliği süresinde ₺'ye varan tasarruf demektir.

Audi E-Tron
Tahmini Elektrik Harcaması / Yıl
Benzinli Araç
Tahmini Yakıt Tüketimi / Yıl
km
/ Litre
L / 100 km
/kWh

KASA TİPİNE GÖRE ARAÇLAR

Sedan Arabalar

Sedan Kasa Tipi Arabalar

Sedan olarak adlandırılan arabalar klasik dört kapılı araçlardır. Özellikle aileler ve kurumsal şirketlerin günlük kullanım için tercih ettiği kasa tipidir.

Sedan Arabalar
Hatchback Arabalar

Hatchback Arabalar

Genel olarak bagaj hacmi daha küçük olan kasa tiplerine hatchback deniyor.Park etmesi kolay olduğu şehir hayatında hatchback abalar tercih edilir.

Hatchback Arabalar
SUV Arabalar

SUV Arabalar

Sport Utility Vehicle, Türkçe'si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir.

SUV Arabalar
Coupe Arabalar

Coupe Arabalar

Coupe araba, iki kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine verilen isimdir. Sportif bir görünüme sahip olan coupe arabalarda 2 ya da 4 adet pencere bulunur.

Coupe Arabalar
Cabrio Arabalar

Cabrio Arabalar

Üstü açık olarak bilinen bu arabalar açılıp kapanabilen tavanlı, bütünü ile indirilebilir cam fonksiyonuna sahip, iki ya da dört kapıdan oluşan karoser tipi binek otomobillerdir.

Cabrio Arabalar
Elektrikli Arabalar

Elektrikli Arabalar

Yakıt tüketimini azaltarak, çevreye duyarlı tüketim seçenekleri sunan ve 0-100 hızlanma konusunda aşırı performanslı olan arabalardır.

Elektrikli Arabalar
Pickup Abaralar

Pickup Abaralar

Genellikle kamyon tipinde bulunan arkasında kasası bulunan yük taşınabilir taşıttır. Kamyonetlerden daha hızlı ve konforlu olması tercih edilmesinde rol oynar.

Pickup Abaralar
Hafif Ticari Araçlar Minivan ve Panelvan

Hafif Ticari Arabalar

Hafif ticari araçlar brüt ağırlığı 3.5 tonu geçmeyen araçlara denilmektedir. Düşük maliyetleri ve yakıt tasarruflu olmalarından dolayı şehir içinde kullanılırlar.

Hafif Ticari Arabalar

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir