MG Elektrikli Araba

MG Modelleri ve Fiyatları

Satılık modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

MG Marka Tarihçesi

Cecil Kimber MG geleceğe yön vereceği sekizgen logosuyla, ilk aracı MG 14/28’i üretti. 1933 yılında MG EX120 “The Magic Midget”, İtalya’nın meşhur Mille Miglia yarışında 166 km/saat hıza ulaşarak zafer kazandı ve Kaptan George Eyston ve Johnny Lurani sayesinde 1100cc sınıf galibiyetini alan ilk yabancı kökenli marka oldu.

1945 yılında MG için yeni bir dönem başladı. En yenilikçi özelliklerle donatılan MG TC’yi piyasaya sürüldü ve yaklaşık 2.000 adet satıldı! Bu model, Amerika’da İngiliz spor otomobil çılgınlığını başlattı.

  1. 2021 MG, Türkiye’de! : MG, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Ocak 2021 tarihinde Türkiye’de yerini aldı. Türkiye’de tanıtılan ilk model olan MG ZS EV, hem şık bir SUV sahibi olmak; hem de sıfır egzoz emisyonlu bir aracın tüm avantajlarından faydalanmak isteyen sürücüler için tasarlandı.
  2. 2017 Yılı E-Motion Büyüsü : Tasarımıyla büyüleyen E-Motion, tamamen elektrikli, modüler bir mimari üzerine inşa edilmiş, internet uyumlu bir bilgi-eğlence sistemine sahip. Bu yeni nesil elektrikli otomobilin 0-100 km/saat hızlanması dört saniyeden daha kısadır ve 500 km’nin üzerinde menzile sahiptir.
  3. 2007 Yılında SAIC, MG Markasını Satın Aldı : MG markası 2007 yılından itibaren SAIC Motor bünyesine katıldı ve, MG Motor olarak dünya haritasında yerini aldı.