DS Otomobil Logo

DS-Auto Modelleri ve Fiyatları

Satılık modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

DS-Auto Marka Tarihçesi

DS Automobiles, Groupe PSA’nın lüks otomotiv bölümüdür. DS Modelleri, başlangıçta 2009 yılında Citroen‘in premium bir alt markası olarak tanıtılmış olup 2014’te bağımsız bir marka haline getirilmiş ve satışa bu şekilde sunulmaya başlanmıştır. DS Modelleri, bazı ülkelerde Citroen bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

DS Modelleri 1955-1975 yılları arasında üretilen Citroën DS modeline atıf olup “Different Spirit” veya “Distinctive Series” anlamına gelmektedir.

DS Modelleri şunlardır ; DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 7 Crossback E-Tense, DS 9 ve DS 4

Citroen DS Modeli

Citroen DS, bir devrimdi. O zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir süspansiyon teknolojisine sahipti. Citroen markasının otomobilin tanıtımı için seçtiği fotoğraf da teknolojiyi anlatan eşsiz bir prodüksiyondu. Tanıtımı için Paris yakınlarındaki bir gölde toplar üzerinde yüzen bir DS ile reklam çekimleri yapılan otomobil, müşterilere yeni teknolojiyi en basit anlatımla duyuruyordu.

1975’te üretimine son verilen Citroen DS, 1999’da düzenlenen “The Car of the Century” (Yüzyılın Otomobili) belirlenirken Ford T Model ve Mini’nin ardından üçüncü otomobil seçilmişti.