2021 Dacia Spring 26.9 kWh Elektrik Perakende
155.000 TL
Fiyat Güncelleme Tarihi :06.06.22. Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Ziyaret
2978 kez görüntüledi
İlan Numarası
25561
Araç Puanı
5 / 2 Puan aldı
Araç Tipi
Arazi, SUV, Pickup
Araç Bilgileri
Üretim Yılı
2021
Marka
Model

2021 Dacia Spring 26.9 kWh Elektrik Perakende

Paket / Seri
Perakende
Segment
B Segment
Performans
Vites
Otomatik vites
Beygir Gücü
45 hp
0 - 100 km Hızlanma
15 sn
Enerji & Tüketim
Enerji Türü
Elektrik
Menzil (WLTP)
225 km
Karma Tüketim (WLTP)
0.12 kWsa /100km
Batarya
26.8 kWh
kW AC Şarj
5.0 saat
kW DC Şarj
59 dk
Karşılaştırmaya Ekle

2021 Dacia Spring 26.9 kWh Elektrik Perakende İnceleme

Dacia markası tarafından üretilen Spring, 26.8 kwh bataryasından güç alarak 45 hp beygir güç üretir. Elektrikli motor kullanan araçlarda tüm tork anında üretilir. Oysa ki bir içten yanmalı araçta motorun tork üretmek için birkaç devir alması ve bu gücü tekerleklere ulaştırmak için önce şanzıman aracılığıyla yönlendirmesi gerekir. Elektrikli araçlarda doğrudan yüksek torkta ve elektrikli motorun yüksek devirlerinde bile debriyaja gerek kalmaz. Hangi hızda olursanız olun istediğiniz zaman anında hızlanabilir ve gaz pedalından ayağınızı çektiğinizde durabilirsiniz. Dacia Elektrikli Spring 0 - 100km Hızlanmanması 15 saniyedir. AC Şarj istasyonlarında 11 kWh ile şarj ederseniz araç %80 doluluk oranına saat de ulaşacaktır. Hızlı şarj ünitelerini kullanarak DC Sarj da 50 kWh ile şarj ederseniz %80 doluluk oranına 59 dakika gibi kısa bir sürede ulaşır. Elektrikli Spring full dolu batarya ile 225 km yol yapmaktadır. Bu mesafe havanın sıcak soğuk olması ya da yağmurlu olması gibi değişkenlerden ve kullanıcının aracı kullanım tipine göre değişiklik gösterecektir.

Yıllık Yakıt Tasarrufu

Elektrikli araçların yakıtı benzinli araçlara göre daha ucuzdur. Yılda ortalama kilometre yapıldığını ve benzine yaklaşık ₺ harcandığını varsaydık. Buna kıyasla, aynı mesafe için Dacia Spring güç sağlamak üzere gerekli elektriğin maliyeti daha düşüktür. Bu da ortalama beş yıllık araç sahipliği süresinde ₺'ye varan tasarruf demektir.

Dacia Spring
Tahmini Elektrik Harcaması / Yıl
Benzinli Araç
Tahmini Yakıt Tüketimi / Yıl
km
/ Litre
L / 100 km
/kWh

KASA TİPİNE GÖRE ARAÇLAR

Sedan Arabalar

Sedan Kasa Tipi Arabalar

Sedan olarak adlandırılan arabalar klasik dört kapılı araçlardır. Özellikle aileler ve kurumsal şirketlerin günlük kullanım için tercih ettiği kasa tipidir.

Sedan Arabalar
Hatchback Arabalar

Hatchback Arabalar

Genel olarak bagaj hacmi daha küçük olan kasa tiplerine hatchback deniyor.Park etmesi kolay olduğu şehir hayatında hatchback abalar tercih edilir.

Hatchback Arabalar
SUV Arabalar

SUV Arabalar

Sport Utility Vehicle, Türkçe'si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir.

SUV Arabalar
Coupe Arabalar

Coupe Arabalar

Coupe araba, iki kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine verilen isimdir. Sportif bir görünüme sahip olan coupe arabalarda 2 ya da 4 adet pencere bulunur.

Coupe Arabalar
Cabrio Arabalar

Cabrio Arabalar

Üstü açık olarak bilinen bu arabalar açılıp kapanabilen tavanlı, bütünü ile indirilebilir cam fonksiyonuna sahip, iki ya da dört kapıdan oluşan karoser tipi binek otomobillerdir.

Cabrio Arabalar
Elektrikli Arabalar

Elektrikli Arabalar

Yakıt tüketimini azaltarak, çevreye duyarlı tüketim seçenekleri sunan ve 0-100 hızlanma konusunda aşırı performanslı olan arabalardır.

Elektrikli Arabalar
Pickup Abaralar

Pickup Abaralar

Genellikle kamyon tipinde bulunan arkasında kasası bulunan yük taşınabilir taşıttır. Kamyonetlerden daha hızlı ve konforlu olması tercih edilmesinde rol oynar.

Pickup Abaralar
Hafif Ticari Araçlar Minivan ve Panelvan

Hafif Ticari Arabalar

Hafif ticari araçlar brüt ağırlığı 3.5 tonu geçmeyen araçlara denilmektedir. Düşük maliyetleri ve yakıt tasarruflu olmalarından dolayı şehir içinde kullanılırlar.

Hafif Ticari Arabalar

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir