B Segmenti Araçlar ve Tavsiler

B Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler Kullanım rahatlığı sağlayan B Segmenti Araçlar arasında segmentin en iyi araç tavsiyelerine göz atmanız için […]

B Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler

Kullanım rahatlığı sağlayan B Segmenti Araçlar arasında segmentin en iyi araç tavsiyelerine göz atmanız için bu yazıyı hazırladık! Sürücüsüne rahat kullanım imkanı tanıyan, park sorunu yaratmayan ve genel anlamda “şehir arabası (city-car)” olarak değerlendirilen küçük arabalar, günümüz koşullarının da etkisiyle otomobil sektöründe her geçen yıl daha ön plana çıkıyor. Bu diğerlerine oranla daha ufak ve kullanıcısını her daim memnun eden bu otomobiller, yani B segment araçlar, kompakt yapılarıyla sürücülerin en çok tercih ettiği arabalar arasında yer alıyor.

2018-hyundai-accent-sedan

2018 yılından bu yana  B segment araçlar, A Segment ve C Segment ile birlikte otomobil pazarındaki satışların yüzde 84’lük kısmını oluşturmaktaydılar. Vergi oranı düşük olduğu için kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilen B segment otomobiller, üretim maliyetleri düşük ama satış hacimleri yüksek araçlar olarak ele alınıyor. Hemen her markanın B segmenti araçlar altında seçenekler sunması sebebiyle, bu sınıfın otomobilleri geniş bir yelpazede otomobil meraklılarının karşısına çıkabiliyor.

  • Renault Symbol: Hem iş dünyası hem de küçük aileler tarafından çokça tercih edilen bir araba Renault Symbol. Şehir trafiğinde neredeyse 5 araçtan 2’sinin bu modele ait olduğunu söylesek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. 100 km’de 3.0 ile 6 litre yakıt harcayan bu otomobil, adeta kullanıcısının bütçesini sarsmamak için üretilmiş.
  • Peugeot 301: Manuel ve otomatik vites seçeneklerine sahip bu otomobil, 100 km’de 4.3 ile 7.3 litre arasında yakıt tüketiyor.
  • Citroen C-Elysée: Fransız otomobili Citroen’in Türkiye’de sevilen modellerin C-Elysée 100 km’de 3.7 ile 4.8 litre arasında yakıt harcıyor.
  • Hyundai Accent Blue: Hyundai’nin tasarımıyla dikkat çeken otomobili Accent Blue, dizel ve benzinli; otomatik ve manuel şanzıman seçenekleriyle sürülerin en çok tercih ettiği modellerden biri. Yakıt tüketimi ise 100 km’de 4.5 ile 7.1 arasında.
    Skoda Rapid: Bu hatchback otomobil, 100 km’de 3.9 ile 5.6 arasında yakıt tüketimine sahip.

B Segmenti Hatchback Araç Tavsiyeleri

B Segmenti SUV Araç Tavsiyeleri

Kullanıcısını rahatlık ve konfor sunmak amacıyla dizayn edilen bu küçük otomobillerin SUV modelleri, diğer segmenttekilere oranla daha ufak yapıya sahip olduğundan park sorunu yaratmıyor. Crossover olarak bilinen B segmenti SUV araçlar arasında talep gören 5 model şöyle;

B segmenti en iyi araçlar

Şehir trafiğinin afacanları olarak bilinen B segmenti araçların geniş yelpazesinde hem SUV hem normal özelliklere sahip otomobiller bulunması, yeni bir otomobil arayışı içindekiler için bir hazine niteliğinde. Türkiye’deki otomobil pazarının yüzde 20’sini kapsayan B segmenti en iyi araçlar arasında Ford Fiesta, Volkswagen Polo, Honda Jazz, Kia Rio ve Toyota Yaris konumlanıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir