D Segmenti Araçlar ve Tavsiler

D Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler Kullanım rahatlığı sağlayan D Segmenti Araçlar segmentin en iyi araçlarına sahiplerdir. Özellikle C Segment otomobil […]

D Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler

Kullanım rahatlığı sağlayan D Segmenti Araçlar segmentin en iyi araçlarına sahiplerdir. Özellikle C Segment otomobil sürücüleri abalarını değiştireceği zaman genellikle mevcut arabasından daha gelişmiş ve daha iyi bir segmenttekinin hayalini kurar ve hep bu segment D Segmenti olur. D segmentteki arabalar özellikle aile ile birlikte kullanmak için tercih edilen, sürücünün ve yolcuların konforuna hitap eden araçlardır.

Peki D segment nedir?

Üst orta sınıf otomobilleri çatısı altında toplayan D segmentteki araçlar diğer sınıftaki otomobillerin donanımlarına göre daha üst seviyededir. Motor hacimleri 3.0’a kadar ulaşabilen bu araçlar C sınıfındaki araçlara göre daha uzun bir yapıya sahiptir. Üst orta sınıf olarak da bilinen D segmenti araçlar arasında Opel Insignia, Volkswagen Passat, Toyota Avensis, Ford Mondeo, Citroen C5, Mazda 6, Nissan Primera, Honda Accord, Alfa Romeo 156, Audi A4 sıralanabilir.

D Segmenti Sedan Araç Tavsiyeleri

D Segmenti SUV Araç Tavsiyeleri

Otomobilini arazide de şehirde de kullanacak olan, aynı zamanda yük taşıyabilecek araç tercih edenler genellikle D segmentin SUV modellerine yöneliyor. D segmenti SUV modelleri içinde Türkiye’de geçen sene en çok tercih edilen otomobilleri şöyle sunabilirim.

D segmenti fiyat-performans

D segment otomobiller yüksek performans sevenlere ve hem spor hem de aile arabası kullanmayı sevenlere hitap ediyor. Şık görüntüleri de buna eklenince kullanıcılar bu sınıftaki araçlardan vazgeçemiyor. D segmenti fiyat ve performans bakımından değerlendirecek olursak üst segment ile orta segmentin tam arasında yer almaktadır.
  • Volvo XC60: İsveç yapımı bu otomobil dizel ve otomatik şanzıman seçeneğine sahip. Maksimum bagaj hacmi 1450 litreye ulaşan otomobilin turbo şarj tipi motoru 1969 cm3.
  • Skoda Kodiaq: Almanya üretimi olan Skoda Kodiaq, önden çekişli ve 1395 cm3 motor hacmine sahip.
  • Toyota Avensis: Japon markası Toyota’nın bu modeli Türkiye kullanıcısının oldukça sevdiği otomobillerden. 100 km’de 5.3’ten 8.5’e kadar yakıt tüketimi olan bu model, 1598 cm3 motor hacmine sahip.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir