D Segmenti Araçlar ve Tavsiler

D Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler Kullanım rahatlığı sağlayan D Segmenti Araçlar segmentin en iyi araçlarına sahiplerdir. Özellikle C Segment otomobil […]

D Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler

Kullanım rahatlığı sağlayan D Segmenti Araçlar segmentin en iyi araçlarına sahiplerdir. Özellikle C Segment otomobil sürücüleri abalarını değiştireceği zaman genellikle mevcut arabasından daha gelişmiş ve daha iyi bir segmenttekinin hayalini kurar ve hep bu segment D Segmenti olur. D segmentteki arabalar özellikle aile ile birlikte kullanmak için tercih edilen, sürücünün ve yolcuların konforuna hitap eden araçlardır.

Peki D segment nedir?

Üst orta sınıf otomobilleri çatısı altında toplayan D segmentteki araçlar diğer sınıftaki otomobillerin donanımlarına göre daha üst seviyededir. Motor hacimleri 3.0’a kadar ulaşabilen bu araçlar C sınıfındaki araçlara göre daha uzun bir yapıya sahiptir. Üst orta sınıf olarak da bilinen D segmenti araçlar arasında Opel Insignia, Volkswagen Passat, Toyota Avensis, Ford Mondeo, Citroen C5, Mazda 6, Nissan Primera, Honda Accord, Alfa Romeo 156, Audi A4 sıralanabilir.

D Segmenti Sedan Araç Tavsiyeleri

D Segmenti SUV Araç Tavsiyeleri

Otomobilini arazide de şehirde de kullanacak olan, aynı zamanda yük taşıyabilecek araç tercih edenler genellikle D segmentin SUV modellerine yöneliyor. D segmenti SUV modelleri içinde Türkiye’de geçen sene en çok tercih edilen otomobilleri şöyle sunabilirim.

D segmenti fiyat-performans

D segment otomobiller yüksek performans sevenlere ve hem spor hem de aile arabası kullanmayı sevenlere hitap ediyor. Şık görüntüleri de buna eklenince kullanıcılar bu sınıftaki araçlardan vazgeçemiyor. D segmenti fiyat ve performans bakımından değerlendirecek olursak üst segment ile orta segmentin tam arasında yer almaktadır.
  • Volvo XC60: İsveç yapımı bu otomobil dizel ve otomatik şanzıman seçeneğine sahip. Maksimum bagaj hacmi 1450 litreye ulaşan otomobilin turbo şarj tipi motoru 1969 cm3.
  • Skoda Kodiaq: Almanya üretimi olan Skoda Kodiaq, önden çekişli ve 1395 cm3 motor hacmine sahip.
  • Toyota Avensis: Japon markası Toyota’nın bu modeli Türkiye kullanıcısının oldukça sevdiği otomobillerden. 100 km’de 5.3’ten 8.5’e kadar yakıt tüketimi olan bu model, 1598 cm3 motor hacmine sahip.Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.