Renault’un yenilenen aracı Yeni Renault Clio 5 ne zaman satıla çıkacak ve Türkiye’de ne zaman satılmaya başlanacak çok beklenen ve aranan konulardan birisiydi Renault’un yaptığı açıklamaya göre 2020 Şubat ayından itibaren 2020 Yeni Renault Clio 5 Satışa çıkıyor. 

Clio 5’i daha önce incelemeyen ve bilmeyenler için kısaca yeni 2020 Renault Clio 5 ’i tanıyacak olursak; aracın dış görüşünde çok büyük değişiklikler olmamakla birlikte keskinleşen ve araca bütünleşen hatlar bulunuyor. Özellikle tampon yapısının araca bütünleşmiş olması ve çizgilerde yaratılmış değişiklikler aracın dış görünüşüne etki ediyor. Bunun dışında aracın dışındaki en büyük yenilik Renault Clio’nun efsanesi olacak TURUNCU rengi. Bu rengi Video larda göstermeye çalışan bir çok kanal bulunsa da Clio’nun yeni lansman rengi olan bu Turuncu rengin CANLI’sını görmeniz lazım.

Tampon tasarımı ve ızgarası elden geçirilen Clio, ön çamurluk kısmında aerodinamik yapıyı iyileştirip yakıt tüketimini düşüren hava deflektörleriyle donatılmış. Yan tarafa baktığımızda ise Renault Clio 5 yazısının bulunduğu marşpiyer çıtaları ve yeni jant tasarımları dikkat çekiyor. Arka kapı kolları ise yine C sütununa gömülmüş.

2020 Yeni Clio 5 İç Tasarım

Yeni Renault Clio 5 de en büyük yenilik ise Renault Clio 5 in iç tasarımından geçiyor! Yeni Clio’nun iç mekanında üst sınıfa ait teknolojiler göze çarpıyor. “Akıllı Kabin-Smart Cockpit” olarak tanımlanan Clio 5’in iç mekanında 9,3 inçlik multimedya ekran, Renault’un sunduğu en büyük ekran olma özelliğine sahip. R-link’in yeni versiyonu ile dikey ekran kullanılan bölümde daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edilmeye çalışmış. İiç mekanda artık plastik malzemeden ziyade daha fazla yüksek kaliteli malzemeler kullanılan kabinin modernizmini artırıyor ve ekran okunabilirliğini kolaylaştırıyor.

İki USB çıkışının görüldüğü vites konsolu ise yukarıya taşınmış. 9.3 inçlik multimedya sistemi ardında uzanan yekpare havalandırma çıkışları Volkswagen Passat/Arteon ikilisini andırırken dijital gösterge paneli de Clio 5 ‘nun donanım cephanesine eklenmiş. Elektronik park freni, şerit takip asistanı, koltuk ve direksiyon ısıtma, otomatik park yardımcısı gibi donanımlarla adeta Megane’ı kıskandıran Clio V’in saklama alanları da arttırılmış.

Yeni Clio’nun Motor Seçenekleri

Yenilenen 2020 Renault Clio 5 , beş adet benzinli ve iki adet farklı dizel olmak üzere motor seçenekleri ile kullanıcılarının deneyimine sunuluyor.

Benzinli Motor Seçenekleri

  • Benzinli manuel 1.0 SCe 65bg
  • Benzinli manuel 1.0 SCe 75 bg
  • Benzinli Turbo 1.0 TCe 100 bg
  • Benzinli otomatik Turbo 1.0 TCe X-Tronic 100 bg
  • Benzinli Turbo 1.3 TCe EDC 130 bg

Dizel Motor Seçenekleri

  • Dizel manuel 1.5 dCi 85 bg
  • Dizel manuel  1.5 dCi 115 bg
  • Dizel manuel 1.o SCe
  • 1 litrelik TCe LPG 1.3 TCe
  • Clio 1.5 Blue dCi  85 bg

ve 115 beygir gücünde iki versiyondan oluşuyor. Yalın bir sürüş için 85 bg / 220 Nm ve daha dinamik bir sürüş için 115 bg / 260 Nm. 110 km/s hızının üzerine çıkıldığında motor devrini düşüren altı vitesli manuel vites kutusu ve segmentinin en iyisi olan aerodinamiği sayesinde, Yeni Clio Blue dCi özellikle uzun yol sürüşlerinde verimli.

2020 Renault Clio 5 Resim Galerisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.