2020 Ford Puma Özellikleri ve Türkiye Satışı

Ford markasının uzun zaman sonra Kuga ile başlayan SUV segmentindeki hareketliliği Ford Puma ile devam etmeye başladı. Markanın henüz Türkiye’de […]

2020 Ford Puma Özellikleri ve Türkiye Satışı
19 Temmuz 2020

Ford markasının uzun zaman sonra Kuga ile başlayan SUV segmentindeki hareketliliği Ford Puma ile devam etmeye başladı. Markanın henüz Türkiye’de […]

http://https://www.youtube.com/watch?v=h393mXEUg0M
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Ağustos 2020 saat 12:22

Ford markasının uzun zaman sonra Kuga ile başlayan SUV segmentindeki hareketliliği Ford Puma ile devam etmeye başladı. Markanın henüz Türkiye’de satışa sumasa dahi hızlı bir şekilde duyurularını yaptığı aracı Ağustos 2020 sonunda satışa çıkmaya hazırlanıyor. Compact SUV sınıfında yer alacak Ford Puma 190 bin TL başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Yeni PUMA SUV severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Günümüzün modern yaşam tarzının keyfini en iyi şekilde çıkarmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Yenilikçi ‘insan odaklı’ tasarımı, SUV tarzı cesur dış görünümü ve yenilikçi hibrit güç aktarma seçeneğiyle Ford Puma ilginizi çekmeye çalışmıyor, sessizce ona ilgi göstermenizi istiyor.

Ford Puma

Hybrit Motorun Yakıt Tüketim Cimriliği

Puma başlangıç olarak üç motor seçeneği ile ülkemizde satışa sunulacak. Bunlardan Hybrit motor seçeneğine sahip modelin Otralama Yakıt Tüketimi 4.4 litre olarak hesaplanmış. Şehir içi kullanımda ise 100 km de ortalama yakıt tüketimi 5.1 litre olarak verilmiş. Diğer motor seçenekleri ise şöyle;

Otomobil kullanmayı keyfe dönüştüren teknolojiler

Puma, sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi artırmak için tasarlanmış pek çok yenilikçi özelliğe sahip. Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Şerit Takip ve Şerit Hizalama özellikleriyle yarı otonom sürüşü destekleyen Ford Co-Pilot360, Seçilebilir Sürüş Modlarına ek olarak yolu dikkatli bir şekilde izleyerek potansiyel tehlike durumlarında sizi uyaran , Çarpışma Önleme Yardımcısı ve Acil Durum Manevra Destek Sistemi bu yeniklerden sadece bazıları.

İleriye doğru atılan bir adım

Daha çevreci hibrit elektrikli araçların tercih edildiği yeni bir çağa girdik ve Ford Puma bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyor. Yeni, ileri görüşlü, gelişmiş EcoBoost hibrit benzinli motor seçenekleriyle sunulan Puma olağanüstü bir performansın yanı sıra etkileyici bir yakıt ekonomisi ve içten yanmalı klasik motorlara göre fark edilir ölçüde düşük CO2 emisyonu sağlıyor.

Ford Puma

Konfor ve Rahatlık

Mükemmel denge! Sadece bakışları üzerine çekmekle kalmıyor, aynı zamanda zeki. Ford Puma’nın kabini, şık tasarımı ve deri detaylarının zarafetiyle sizi sarıp sarmalıyor. Ön koltuklarda daha fazla konfor için bel desteği ve opsiyonel olarak masaj fonksiyonu bulunuyor. Parlak detaylara sahip iç mekan ise sofistike stilin verdiği hissi daha da güçlendiriyor. Akıllı özellikler ve yenilikçi teknolojiler tüm kontrolü size veriyor. 12.3″ dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8″ dokunmatik ekrandan SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi her yolculuğunuzu mümkün olduğunca zahmetsiz ve keyifli hale getirmek için tasarlandı.

Ford Puma

Güvenlik : Potansiyel çarpışma tehlikelerine karşı uyarı veren özelliklerden yol tutuşunu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere dek her noktada güvenliğinizi düşündük. Tam da bu yüzden Ford Puma sizi, ailenizi ve diğer yol kullanıcılarını korumak için tasarlanmış akıllı destek teknolojileriyle donatıldı.

Ford Puma Akıllı Sistemler

Modern yaşam tarzı, alanları kullanma biçimimize yaratıcı bir yaklaşım gerektiriyor. Hacimden ödün vermeyen, sınıfındaki en iyi arka bagaj kapasitesiyle Ford Puma bu düşünce tarzını hayata geçiriyor. Tarz sahibi bir zarafete ve görkemli bir duruşa sahip Puma’nın göz alıcı dış görünümü en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış işlevsellikle dengeleniyor. Gerçek çok yönlülük, tasarımındaki detaylarda gizli.

Sitemizde bulunan Tüm Ford Modellerini görmek için TIKLAYIN

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir