2021 Defender Euro NCAP 5 Yıldız Aldı

Bu yazımızda size Range Rover’ın yeni aracı Defender’ın Euro NCAP test sonuçlarını ve güvenlik detaylarını paylaşamaya çalışacağım.

2021-Range-Rover-Defender
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 24 Temmuz 2021 saat 18:43

Land Rover tarihinde yeni bir kilometre taşı olan Yeni Land Rover Defender, girdiği zorlu testleri başarı ile tamamlamaya devam ediyor. Euro NCAP’in avrupa’nın en güvenli araçlarını bulmaya çalışadursun, güvenlik testlerindeki en yüksek puan olan beş yıldızı bu yıl Yeni Land Rover Defender aldı. Çocuk yolcu korumasında yüzde 85, güvenlik asistanlarında ise yüzde 79 olarak tespit edilen güvenlik oranlarıyla öne çıkan Defender, toplamda beş yıldız almayı başardı. Buna ek olarak otonom sürüşe destek olan yayaları ve bisikletleri acil durumlar için yakalayabilen frenleme teknolojisiyle de göz dolduran bir performans sergiledi.

2021 Range Rover Defender

İç Dizayn

Defender’ın iç tasarımı ve sunulan konfor inanılmaz seviyede diyebiliriz. Türkiye yollarını biliyorsunuz takır tukur. Hız kesicilerden geçerken belinizi bırakacak kadar salladığımızda açık. Ancak aracın içine şöyle bir oturduğunuzda önce dışarıdaki sesin tamamen kesildiğini, sarsıntıların bittiğini ve konforun üst düzeye çıktığını hissediyorsunuz. Doğan Kabak’ın Defender testini izlemenizi tavsiye ederim. Araç dış görünümünü eski tarzına göre beğenmemiş olsalarda yeni donanım seçenekleri oldukça çekici bulunmuş.

Defender da Güvenlik Standart

Zorlu yol koşullarının üstesinden gelmek için tasarlanmış ultra sert alüminyum gövdesiyle Yeni Land Rover Defender, dayanıklı olduğu kadar güvenli olmayı da başarıyor. Başka bir araç ile potansiyel bir önden çarpışmanın meydana gelme durumunu tespit ederek sürücüyü uyaran Yeni Land Rover Defender, sürücüden herhangi bir yanıt gelmediği durumda olası bir çarpışmanın şiddetini azaltmak için acil frenleme sistemini devreye sokuyor.

İşte Son Model Defender Modelleri

Yeni Land Rover Defender, SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak sunulan Kör Nokta Asistanı, araçtan inerken yolcuyu uyaran Güvenli Çıkış Monitörü ve Arka Trafik Monitörü sayesinde sürücülerine çok daha güvenli bir sürüş deneyimi vadediyor. 3D Çevre Görüş Kamera sistemi, ön konsolda yer alan Pivi Pro ekranına Yeni Land Rover Defender’ın 3 boyutlu görünümünü yansıtarak, sürücülerin düşük hızlarda güvenilir manevralar yapabilmesine olanak sağlıyor.

Yeni Land Rover Defender, karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önleyen Matrix LED farları ile uzun mesafeli bir görüş sağlıyor. Tüm versiyonlarda standart olarak gelen altı hava yastığı, sürücüleri ve yolcuları korumaya yardımcı olurken, üç ISOFIX montaj noktası Yeni Land Rover Defender’ın çocuk güvenliğine verdiği önemin de bir göstergesi niteliğinde.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir