605 Beygirlik Audi S8 Plus

Audi S8 Plus Gücüne Güç Katacak Audi sonunda bunu da yaptı. Durmak bilmeyen ve tüm sektörün neredeyse takip ettiği bir şirket […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 10 Ağustos 2015 saat 09:00

Audi S8 Plus Gücüne Güç Katacak

Audi sonunda bunu da yaptı. Durmak bilmeyen ve tüm sektörün neredeyse takip ettiği bir şirket haline gelen firmanın S8 modeli otomobil severlerin beğenisine sunuldu. En üst segmente konumlandırılan araç S8 Plus adıyla anılacak. Tasarım açısından S8’e göre hemen hemen aynı hatalara sahip olan S8 Plus, ayrıcalığı ise kaputunun altında bulunan motorunda saklıyor.

Audi-S8-Plus

Audi S8 Plus Motor Özellikleri

520 beygirlik S8’den 605 beygir güç ve 750 Nm tork üreten çift turbo beslemeye sahip 4 litre hacimli v8 motor sayesinde adeta bir uçağı içinde barındıran S8 Plus, performans açısından güçlü otomobil satın almak isteyen kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek. 8 ileri vitesli otomatik şanzımanın kullanıldığı otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. 0 dan 100 kilometreye 3,8 saniyede hızlanan aracın maksimum hızı ise 250 kilometre ile sınırlandırılmış. Audi S8 Plus’ın dinamik paketinde maksimum hız miktarının 305 kilometre/saat olduğunu belirtelim. Özel yazılımlar ile bu aracın biraz daha hızını açmak mümkün olabilir. Ayrıca bu pakette karbon seramik fren diskleri ve özel egzoz sistemi de yer alıyor.

Audi-S8-Plus

 

Audi S8 Plus Tasarım

Otomobilin dış tasarımına baktığımızda piyasadaki S8 modelinden pek de farklı olmadığını söylemiştik. Ancak bu sizi kandırmasın, çünkü yolda gördüğünüz eski seri S8 de en az bu araç kadar kabadayı olabilir. Daha önceki modelde olduğu gibi sportif ve lüks detaylarıyla göze çarpan otomobilde 21 inç çapında jantlar, Matrix LED farlar standart donanıma dahil olarak geliyor ve dört çıkışlı egzoz sistemi motora rahatlık sağlıyor.

İç tasarım da güncel teknolojisini kullanan Audi 7.2 inclik konsola gömülebilir ekranı ve full dijital gösterge paneli ile göz dolduruyor. Orta konsolda her zamanki gibi tüm tuşlar şoförün erişebileceği bir mesafede dizayn edilmiş. İlk bindiğinizde oldukça fazla göze çarpan düğmeler bir müddet sonra yerini kullandığını tuşlar olarak değiştiriyor. Küçük eşyalarınız için oldukça fazla yer ayıran S8 uzun yolculuklarda ise bir efsane diyebiliriz.

 

Audi-S8-Plus

 

145 bin Euro dan satışa sunulması beklenen Audi S8 Plus Kasım 2015 tarihinden itibaren yollarda olmaya başlayacak. Türkiye ye geliş tarihi henüz belli değil.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir