7 Koltuklu Jeep BMW X7

Alman araç üreticisi BMW ‘nun merakla beklenen 7 koltuklu Jeep ‘i BMW X7 BMW meraklıları ve tüm Dünya ya tanıtıldı. […]

2018-BMW-X-6-Serisi
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Aralık 2020 saat 21:28

Alman araç üreticisi BMW ‘nun merakla beklenen 7 koltuklu Jeep ‘i BMW X7 BMW meraklıları ve tüm Dünya ya tanıtıldı. Dış görünümüne bakıldığında büyük BMW nun ön tarafta uyguladığı klasik ızgara yapısı dikkatleri hemen üzerine çekiyor. BMW X7 sahipleri için premium malzeme ve işçilik kalitesiyle kendini öne çıkarıyor. Çünkü bu aracı aldığınızda 7 serisinde olduğu gibi kendinizi bu algıda hissetmeniz isteniyor.

BMW X7 Jeep Tutkunları İçin Premium Standartlar İle Oluştu

BMW X7 ABD fabrikasında üretimine başlanacak ve Mart ayında Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak. Kuzey Amerika pazarına özel olarak 3.0 litre motor hacmine sahip 340 beygir üreten benzinli motor ile 4.4 litre motor hacmine sahip 462 beygir üreten bir diğer benzinli motor seçenekleri satışa olacak. Avrupa pazarında ise sadece 3.0 litre motor hacmine sahip 265 beygirlik dizel motorun sunulması bekleniyor. Bildiğiniz üzere kısa zaman içinde bir çok Benzinli araç Avrupa pazarında yerini elektrikli araçlara bırakmaya başlayacak. Yakıt tüketimi olarak ortalama 9 litre tüketim hacmine sahip olacak Dizel motor’un benzinli modellerde ise 3 litrelik motorlarda 12 litre, 4.4 litrelik motorlarda ise ortalama 13.5 litre olması bekleniyor.

BMW X7 İç Tasarım

Yine dışarıdan baktığınız kaslı olan bu aracın içine girdiğinizde de full elektronik sistemler karşılıyor. Konsolun orta kısmında yer alan 12,3 inçlik multimedya ve gösterge ekranları ile donatılan Yeni BMW X7, 4 ayrı bölgeye ulaşabilen bir iklimlendirme sistemi de içeriyor. Arka ilk sıradaki koltuk arkalarında da yine 12 inc lik multimedya ekranlara yer verilmiş. En arka sırada ise sadece oturma bölümleri yer alıyor. Sürücü kısmında göstergelerin bulunduğu alanda da yine büyük bir ekran ve kişiselleştirilebilir gösterge alanları olduğunu söylemiyorum bile.

Bu Araçlar İlginizi Çekebilir

Arka sırada yer alan koltukların ısıtmaları ve klima kontrol sistemlerinin kontrolleri için cam tavanda yerleştirilen kumanda alanı oldukça konfor sağlamış. Bu alanları arka sıralarda yer bulmak zor oluyor. İki parçalı bagaj kapağı elektrikli olarak açılıp kapanıyor. Havalı süspansiyon sayesinde X7’nin arka bölümü alçaltılarak yükleme işlemi kolaylaştırılabiliyor. Normal koşullarda 750 litre olan bagaj hacmi, tüm koltuklar katlanında 2120 litreye ulaşıyor. X7’lerin tamamında üç parçalı cam tavan sunan lüks SUV, isteğe göre 6 koltuk düzeniyle de alınabiliyor.

xDrive40i modelinde Kör Nokta Tespit Sistemi, Şeritten Çıkma İkazı, Arka Çarpışma Uyarısı, Ön Çarpışma Uyarısı, Yaya Algılama Özellikli Şehir İçi Fren Desteği, Çapraz Arka Trafik Uyarısı ve Trafik Levhası Algılama sistemleri standart olarak  geliyor. xDrive50i’de bunlara ek olarak Park Asistanı Plus, Aktif Şerit Takip Asistanı ve İleri Trafik Sıkışıklığı Asistanı da mevcut.

BMW X7 Motor Seçenekleri

  • BMW X7 xDrive40i modeli turbo beslemeli, sıralı 6 silindire sahip;
    3.0 benzinli motorundan 340 bg güç, 447 Nm tork üretecek. 100 km/s hıza 5.8 sn ulaşıyor.
  • BMW X7 xDrive50i modeli çift turbo beslemeli, sıralı 6 silindire sahip;
    4.4 litrelik V8’inden 462 bg güç, 650 Nm tork sunacak. Bu modelin 100 km/s hıza 5.2 sn ulaşıyor

Avrupa modelleri :

  • BMW X7 xDrive30d Dizel :Sıralı 6 silindire sahip 3.0 motorundan 265 bg ve 620 Nm tor üretiyor.
  • BMW X7 xDriveM50d  Dizel : Dört turbo desteğiyle bu rakamları 400 bg ve 760 Nm’e tork üretiyor.

xDrive dört çeker sistemiyle gelen X7’de yalnızca 8 ileri otomatik şanzıman sunuluyor. 50i’de Dynamic Handling Package ve Off-Road Package opsiyonel olarak gelirken kilitli arka diferansiyel bu modelde standart. Önde ve arkada adaptif amortisörlere sahip havalı süspansiyon da standart donanım listesinde yer alıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir