Alfa Romeo Giulia 2016: Hızlı İtalyan

Bu sene kuruluşunun 105. yılını kutlayan marka, lüks orta sınıfta yer alan yeni Alfa Romeo Giulia‘nın en performanslı versiyonunu 2016 […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2015 saat 10:00

Bu sene kuruluşunun 105. yılını kutlayan marka, lüks orta sınıfta yer alan yeni Alfa Romeo Giulia‘nın en performanslı versiyonunu 2016 yılı ilkbahar aylarında satışa Türkiye’de sunacak.

Alfa Romeo Giulia 2016 Yeni

Alfa Romeo açıklamasına göre, 2016 yılının ocak ayında üretimi başlayacak olan Alfa Romeo Giulia model ailesinin spor versiyonu Giulia Quadrifoglio, uluslararası nitelikteki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmen görücüye çıktı. İlk olarak 510 HP’lik yüksek performanslı spor versiyonuyla yollara çıkmaya başlayacak olan Alfa Romeo Giulia, Türkiye’de 2016 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sunulacak. Son model otomobil fuarın ilk günlerinden itibaren ilgi odağı oldu ve fuarın bitimine kadar da en ilgi çeken araçlardan biri olmaya devam edeceğe benziyor.

Markayı tanımlayan ve “duyguların mekaniği” mottosunu kazandıran kendine özgü İtalyan tasarımı, son teknoloji yenilikçi motorları, mükemmel 50/50 ağırlık dağılımı, eşsiz teknik çözümleri ve en iyi güç-ağırlık oranı özellikleriyle ön plana çıkan Alfa Romeo Giulia, arkadan itişli olmasıyla dikkat çekiyor, mühendislerin Ferrari altyapısıyla düzenlediği altı silindirli turbo benzinli motor ve 510 HP’lik eşsiz bir güce sahip. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.9 sn’de tamamlayan ve 307 km/s’lik son hıza erişebilen Alfa Romeo Giulia heyecan verici güç ve tork üreten motoru, elektronik olarak kontrol edilen silindir kapatma sistemine sahip olmasıyla aynı zamanda şaşırtıcı bir yakıt tasarrufu sunabilmekte. Alfa Romeo Giulia, 100 yılı aşkın tarihe sahip İtalyan markasının saygın geçmişini yansıtan Alfa Romeo logosunun yeni versiyonunun kullanıldığı ilk model unvanını da taşımasıyla dikkat çekiyor.

Alfa Romeo Giulia: Saldırgan Bir Kedi

Yeni Alfa Romeo Giulia, birkaç sade dokunuşla kimliğini ortaya koyabilen güçlü ve heykelsi bir genel yapıya sahip. Aracın profilinden doğarak otomotiv tarihinin en ünlü ve tanınmış tasarım öğelerinden biri olan yonca biçimli efsanevi burun kısmına doğru uzayan keskin bir çizgiye sahip Alfa Romeo Giulia’nın, saldırmaya hazır büyük bir kediyi andıracak görünümü dikkat çekiyor.

Ağırlığı kusursuz bir şekilde dengelemek için, motor ve mekanik parçalar iki aks arasında sıralanmış bulunuyor. Bu sebeple Alfa Romeo Giulia, çok kısa çıkıntılara, uzun bir motor kaputuna ve ön çamurluklara ve gücün yol üstüne salınan noktasını görsel olarak işaret eden gösterişli arka çamurluklara sahip.

Tüm bunlar zengin –ve bu kategorideki en uzun- aks mesafesine dönüştürülmekle birlikte en kompakt gövdelerden birine sığdırılmıştır. Bu orantılar plan görünüşte dinamik bir elips şekli çizer. Dahası, yuvarlatılmış açılar ve ivmeyi otomobile ileten kaplanmış destekler, şu ana kadar üretilen en güzel otomobillerden biri olan Giulietta Sprint’i andıran “damla şeklinde” bir profil oluşturur.

Alfa Romeo Giulia İç Dizayn

Alfa Romeo Giulia, sürücünün seçimine bağlı olarak aracın dinamik davranışını değiştiren yenilenmiş Alfa DNA’sına sahiptir. Alfa DNA’sı, Dinamik (Dynamic), Doğal (Natural), İleri Düzeyde Verimli (Advanced Efficient) (enerji verimliliği modu ilk defa bir Alfa Romeo’da kullanılmıştır) ve elbette yüksek performanslı Quadrifoglio versiyonunda yer alan yarış modlarına sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Giulia’nın yolcu bölmesi özel, etkili Alfa Romeo tasarım unsurlarıyla kalite, güvenlik, donanım ve konfor bakımından en iyi deneyimi sunmaya hazırlanmaktadır. Sürücü odaklı iç mekânda Alfa DNA kontrol grubu ve bilgi-eğlence sistemini ayarlamak için gerekli insan-makine ara yüzü iki basit, kullanıcı dostu düğmeden oluşmaktadır. Tüm ana kontroller ise bilinçli bir şekilde Formula 1 araçlarında olduğu gibi direksiyon üzerinde birleştirilmiş ve kullanıcısına kabin içini daha keyifli bir hale getirmek için tasarlanmıştır.

Alfa Romeo Giulia Müjdesi Verildi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Lancia, Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörü Türker Gürtekin, Giulia Quadrifoglio’nun Alfa Romeo Giulia model ailesinin en hafif ama en yüksek performanslı versiyonu olduğunu belirterek “Karbon seramik fren balataları ile ultra hafif karbon fiber sportif koltuklarla donatılan 510 HP‘lik Ferrari teknolojili çok özel spor modeli, 2016 yılında 2. çeyrekten itibaren satışa sunmayı planlıyoruz” dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir