Apple’dan Otomobillere Özel İlk IOS sistemi geliyor

  Apple’dan Otomobillere Özel İlk IOS sistemi geliyor Apple kullanıcılarının bir çoğu araçlarında telefonları veya ipadleri üzerinde MAPS uygulamasını kullandığını […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 23 Ocak 2014 saat 14:25

 

ios-in-the-car-mobile-1

Apple’dan Otomobillere Özel İlk IOS sistemi geliyor

Apple kullanıcılarının bir çoğu araçlarında telefonları veya ipadleri üzerinde MAPS uygulamasını kullandığını biliyoruz. Özellikle geçtiğimiz sene yeniden düzenlenen MAPS ile artık bir çok ülkede istenilen yerlerin bulunması oldukça kolaylaştı. Google Maps kadar başarı yakalayamadığı için endişe duyulan uygulama için kısa sürede değişiklikler yapan apple çalışanları haritanın iyileştirilmesi için oldukça uzun zaman yeni özellikler geliştirdi.

ios-in-the-car-mobile-2

Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak

Geçtiğimiz yıl ilk duyurusu yapılan araç içi sistemlerde de MAPS in kullanılabileceği haberleri oldukça ilgi görmüş ve bir çok kesimin dikkatini çekmiştir. Uzun zamandır bir haber alamadığımız bu sistemden geçtiğimiz günlerde ekran görüntüleri web üzerinde yayınlanmaya başlandı. Araç içi IOS sisteminin ne zaman kullanılmaya başlanacağı konusunda bir gelişme olmasa da Mercedes, Honda, Kia, Nissan ve Volvo gibi otomobil üreticilern bu sistemin kullanılabilmesi için işbirliği içerisinde olduğu biliniyor.

ios-in-the-car-mobile-3

ios-in-the-car-mobile-4 ios-in-the-car-mobile-5

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir