Ayın Cimrisi Ford Fiesta 1.5 Dizel Ocak 2016

İşte Ocak 2016 Ayın Cimrisi Ford Fiesta Ford’un yeni 3. nesil üretimine 2015 de başladığı Ford Fiesta hem yenilenen kasası […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 16 Temmuz 2020 saat 12:24

İşte Ocak 2016 Ayın Cimrisi Ford Fiesta

Ford’un yeni 3. nesil üretimine 2015 de başladığı Ford Fiesta hem yenilenen kasası ile hem de Ford markasını severleri tekrar kendine aşık etti diyebiliriz. Bir araç hem dizel hem de tasarımı iyi olunca tabi dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Kullanıcılarımızın özenle oy verdikleri Ford Fiesta Ocak ayının en beğenilen ve Ayın Cimrisi ödülüne laik görülen aracı oldu.

Genel Değerlendirme :

Biraz detaylarından bahsetmek gerekirse, Ayın Cimrisi  Ford Fiesta 1.5 Dizel B segmenti araçlar sınıfının en değerli modelleri arasında yer alıyor. Son derece verimli olan Ford Fiesta’da sunulan 1.5 TDCi dizel motor 75 beygirlik bir güç üretiyor. Ortalama 3.7l/100km’lik yakıt tüketimi sunan bu motor  kilometrede 98 g karbondioksit emisyonu ile çevreyi de düşünüyor.

Almak isteyenler için sadece Manuel şanzımanı olduğunu ve 40 litrelik bir yakıt deposu sunduğunu da ayrıca iletmek gerek. 75 kullanıcımızın verdiği bilgi ile rahatlıkla söyleyebiliriz ki Ayın Cimrisi seçtiğimiz Ford Fiesta şehir içinde ortalama 4.9 litrelik bir yakıt tüketimi sunuyor.

Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan EcoMode bilgi sistemi

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli olarak değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma gibi alışkanlıklarınızı, ayrıca kısa ve uzun yolculuk sıklığınızı analiz eder. Bu akıllı yazılım, nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında size önerilerde bulunur.

Akıllı Şarj Sistemi

Akünüzü şarj etmenin daha verimli yolu : Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

Ayın Cimrisi Ford Fiesta Vites Arttırma İkazı

Ayın Cimrisi Ford Fiesta yakıtı verimli kullanan vites geçişleri için Vites Arttırma İkazı : Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.

Diğer Ford Fiesta modellerini görmek ve değerlerini karşılaştırmak için TIKLAYIN

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir