Dikkat Banka Kredileri Değişiyor

Ocak ayında ÖTV ye gelen zamlardan sonra bir yeni gelişmede yeni araç alımlarında banka kredilerinde yapılan değişim ile Şubat ayında […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 16 Ocak 2014 saat 10:59

banka-kredileriOcak ayında ÖTV ye gelen zamlardan sonra bir yeni gelişmede yeni araç alımlarında banka kredilerinde yapılan değişim ile Şubat ayında karşımıza çıkmaya başlayacak.

Bilindiği üzere uzun zamandır tüm otomobil satıcıları cazip kampanyalar ile müşterilerine uygun ödeme olanakları sağlıyordu. Özel finans yöntemleri ile uzun vadelerde neredeyse 100 TL peşinat ve 1000 TL masraf bedelleri ödenerek bir otomobil sahibi olmak mümkün. Ancak yeni yayınlanan kanun ile birlikte Şubat ayından itibaren belli bir parası olmayan hiç bir finans sisteminden yararlanamayacak.

Dikkat Banka Kredileri Değişiyor

Sistem şöyle işliyor : almak istediğiniz araç 50.000 TL ye kadar bir değere sahip ise araç için kredi başvuru yaptığınızda aracın %30 değerini peşinat olarak vermek gerekiyor. 50.000 TL üzeri bir değerde araca sahip olmak istiyorsanız durum biraz daha değişiyor. 50.000 TL üzeri araçlarda ise aracın değerinin %50 sini peşinat olarak ödemeniz gerekecek.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında elinizde iyi bir birikmiş paranız yoksa araç almak oldukça zorlaşacak. Bu nedenle araç almak isteyenler için Ocak ayında yapılan kampanyaları kaçırmamanızı öneriyoruz.

Özellikle Toyota’nın yapmış olduğu Son 100’lük kampanyası oldukça etkili bir kampanya. 100 TL peşinat ve 1000 TL masraf bedeli ödeyerek istediğiniz bir aracı satın alabiliyor üstelik ödemelere ise Haziran 2014 de başlıyorsunuz. Kampanya hakkında detaylık bilgilere toyota’nın sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir