Bentley Bentayga: Sadece 608 Adet Üretilecek

Özel detayları ve eşsiz bileşenleri ile göz alıcı teknik özellikler, Bentley Bentayga’nın tüm yeteneklerini gözler önüne seriyor. First Edition’ın eşsiz […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2015 saat 10:00

Özel detayları ve eşsiz bileşenleri ile göz alıcı teknik özellikler, Bentley Bentayga’nın tüm yeteneklerini gözler önüne seriyor. First Edition’ın eşsiz tasarımı, Union Jack arması, aydınlatmalı kapı basamakları ve 22 inç siyah renkte ve cilalı jantları içeriyor. Modelin ayrıcalıklı yapısı, sadece on dış renk seçeneği sunularak vurgulanıyor.

Bentley Bentayga Dağ

Modern, lüks kabinin içerisinde ‘Elmas içinde elmas’ desenli kaplama, ısmarlama üretim iç aydınlatma, Union Jack bant arması, eşsiz kontrast dikişler ve işlemeli koltuklar, bu özel serinin görünümünü ve verdiği hissi daha da zenginleştiriyor. Döşeme unsurları arasındaki özenli tolerans payları da dahil, metal, ahşap ve derideki detaylı çalışmalar otomotiv tasarımında yeni bir standart oluşturuyor.

Bentley Bentayga First Edition modelinin üretim adedini motor gücünün metrik değeriyle eş tutuyor. Bentayga 608 HP güç ve 900 Nm maksimum torka sahip otomobilden sadece ama sadece 608 adet üretilecek.

Crewe’de üretilen tamamıyla yeni çift turbo 6,0 litrelik W12 motor, yeni Bentley Bentayga’nın kalbini oluşturuyor. Bu 12 silindirli muazzam motor, verimlilik ve rafine kavramlarını ultra lüks bir güç ve tork ile birleştiriyor. Sadece 4,1 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşabilen ve maksimum hızı 301 km/s olan Bentayga, dünyanın en güçlü ve en hızlı SUV’si olma özelliğini taşıyor.

Bentley Bentayga Alanlar Breitling Sahibi de Olacak

Her bir First Edition sahibi, yeni ve lüks SUV aracını tamamlayacak eşsiz bir Breitling saate sahip olacak. Breitling, Bentley Bentayga SUV tanıtımı için yüksek performanslı özel seri kronograflar hazırladı: Emergency, dahili bir çift frekanslı kişisel konum belirleyici radyo sinyali özelliği taşıyor, Cockpit B50’nin çok işlevli elektronik bir göstergesi bulunuyor, otomatik Chronomat 38 ise kadınlar için tasarlandı.

Bentley Bentayga Breitling Saat

Bentley Bentayga satın alan herkes, üç özel seri Breitling kronograftan birine sahip olacak: Resmi bir kronometre sertifikasına sahip Breitling hareket mekanizması; orijinal ve güçlü tasarıma sahip tamamı siyah kap; siyah sedef kadran; tanıtılan ilk Bentayga’nın rengiyle eş, bronz tonunda akrep ve yelkovan; bazı iç öğelerle aynı rengi taşıyan lastik kayış.

Bu kronograflar, ileride Bentley Bentayga müşterilerine opsiyonel ekipman olarak sunulacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir