BMW 1 Serisi Compact Sedan

2017 BMW 1 Serisi Compact Sedan BMW markasının 2010 yılında üretimine başladığı 1 serisi araçlarının Avrupa da gördüğü ilgi ve […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 20 Aralık 2020 saat 12:37

2017 BMW 1 Serisi Compact Sedan

BMW markasının 2010 yılında üretimine başladığı 1 serisi araçlarının Avrupa da gördüğü ilgi ve alaka çok yüksek. Öyleki firmanın en büyük rakiplerinden olan Mercedes uzun bir süre sonra satış rakamlarında giriş seviyesi bu aracı yakalamak için hiç bir şey yapamadı. Son dönemde 1 serisi modeline gösterilen ilgiyi tazelemek isteyen BMW aracın Compact Sedan modelini üretmeye ve 1 serisine olan ilgiyi daha değerli kılmaya niyetlendi.

2015 Kasım ayında Çin’de düzenlenen Auto Guangzhou 2015 fuarında Consept Compact Sedan olarak tanıtılan araç aslında 1 Serisi olarak bildiğimiz aracın Sedan halini yansıtıyordu. Yetkililer ne kadar bu konuda bilgi sahibi değiliz diyerek konuyu farklı bir konsepte çekmek isteselerde aracın son testlerinde 1 Serisi olarak adlandırılacağı belli oldu.

Bu Araçlar İlginizi Çekebilir

Fuarda hem dış görüntüsü hem de iç tasarımı ile ilgi odağı olan BMW 1 Serisi Compact Sedan kendisinden önce yapılan X1 ve 2 Serisi Active Tourer da kullanılmış önden çekişli UKL Platformu üzerine kuruluyor. Bu modellerden alıştığımız gibi BMW 1 Serisi Compact Sedan modelinde de Xdrive dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olarak tercih edilebilecek.

Motor Seçenekleri

2017 yılı başında Türkiye de  satışa çıkması beklenen yeni BMW 1 Serisi Compact Sedan modeli, 1.5 litrelik 3 silindirli ve 2.0 litrelik 4 silindirli motor seçenekleri ile kullanıcılarla buluşacak. Turbo beslemeli dizel ve benzinli bu motor seçenekleri, 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile alınabilecek.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir