BMW F30 100 TL ye Kablosuz Şarj Nasıl Yapılır

BMW F30 100 TL ye Kablosuz Şarj Nasıl Yapılır

BMW F30 100 TL ye Kablosuz Şarj Nasıl Yapılır
4 Nisan 2021

BMW F30 100 TL ye Kablosuz Şarj Nasıl Yapılır

http://https://www.youtube.com/watch?v=yQyip4GwvuQ
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 4 Nisan 2021 saat 16:17

#BMW #F30 #Kablosuz Şarj nasıl yapılır?

İnternetten yaptığım araştırmalarda gördüm ki Ali Express den alsak bile min 40 USD ye ( 320 TL) alabildiğimiz bir kablosuz şarj kiti var. Türkiye’den almaya kalksanız mesela sahibinden de bir path olarak 8.00 TL ile 1.400 TL arasında değişen rakamları gördüm.

Bu teknolojiye bu kadar çok para vermek bana mantıksız geldiği için kendim nasıl yaparım diye düşündüm. N11 ve Hepsiburada üzerinde araştırırsanız 150 TL’ye kadar ucuz kablosuz şarj özelliği olan PowerBank’ler olduğunu görebilirsiniz. Bu powerbank lerden uygun olanlardan birini bulup alabilirsiniz.

BMW F30 100 TL ye Kablosuz Şarj Nasıl Yapılır

Benim aldığım model Hoco’nun J11 Modeli. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu PowerBank’in Wireless Output : 2A (amper) den yüksek olması. Bunun sebebi 2 den yüksek olursa şarj etme süresi de o kadar hızlanıyor. Apple iPhone cihazlarda benim bildiğim 7A e kadar kablosuz şarj desteği var. Android cihazları bilmiyorum.

PowerBank’in içini açrken dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü bu kablosuz özelliği sağlayan manyetik path çok çabuk kırılabiliyor. Haliyle bu pathleri yapışkanlardan çıkartırken çatlayabilir. Çatladığında çalışmasını beklemek mucize olabilir.

100 TL ye kablosuz bağlantı

bundan sonrası aslında en basit olan kısım. USB noktası F30 da çok yakında olduğu için ben şanslıydım ancak daha uzakta olduğu durumda küçük bir kablo çekmeniz gerekebilir.

Umarım Video’yu beğenmişsinizdir. Lütfen abone olmayı untmayın. Yeni Videolarda görüşmek üzere.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir