BMW i4 Elektrik

BMW i4 Elektrik Araç Konsepti İle Karşımızda  BMW’ nin yeni elektrikli modellerinden birisi olacak olan BMW i4 Elektrik, 2021 yılından […]

2021-BMW-i4
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Aralık 2020 saat 21:24

BMW i4 Elektrik Araç Konsepti İle Karşımızda 

BMW’ nin yeni elektrikli modellerinden birisi olacak olan BMW i4 Elektrik, 2021 yılından itibaren yollara çıkarılmaya hazırlanıyor. Mart2018 de yapılan Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklama yapan BMW yetkilileri, yeni elektrikli modelin çalışmalarına başladığını ve 2025 yılını beklediklerini belirtmişlerdi. Almanya’ nın Münih kentinde üretilecek olan yeni BMW i4 Elektrik, 2025 yılına kadar tanıtılacak olan 25 elektrikli araçtan sadece birisi olacaktı. Geriye kalan 11 model ise Hybrit kapsamı çerçevesinde elektrikli bataryalar ve yakıt ile birlikte çalışacak şekilde planlanmıştı.

2021-BMW-i4

BMW i4 Elektrikli Performansı 

Vision Dynamics konseptini tanıtan BMW, bu konseptte 600 km’ ye kadar menzile sahip batarya kullanarak uzun kullanım süresi ile pazarda yer bulmaya çalışacak.BMW i4 0 da 100 km/s hıza 4 saniyede çıkıyor ve maksimum 200 km/s hız yapabiliyor olacak. 2025 hedefi ile yola çıkılan BMW i4 üretim bandına girmeye hazırlanıyor. BMW i4 Elektrik olarak yeni model, 4 serisinin Gran Coupe modelinin elektrikli versiyonu olarak satışa sunulacak.

2021-BMW-i4

BMW i4 Ne Zaman Geliyor 

Elektrikli konsept olarak üretilen i3 ile pazara yeni sunulacak olan i5 arasında konumlandırılacak olan BMW i4 Elektrik, 2021 yılında yollara çıkarak proje planının 4 yıl öncesinde kullanıcısı ile tanışmış olacak. Paris Otomobil Fuarı’nda açıklamalarda bulunan Harald Kruger, yeni BMW i4‘ ün i4 ve iNext modellerinden sonra piyasaya çıkacağını doğruladı. Elektrikli araçlara olan talebin giderek arttığını belirten BMW yetkilileri, 2019 yılında Mini Electric’ in, 2020 yılında iX3′ ün ve 2021 yılında ise iNext ve BMW i4 modellerinin piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şehir içi konsept için üretilen araçta i3 de olduğu gibi malzeme daha da kaliteli ve ahşap algısı ile oluşturuluyor. Aracın elektrikli görünümü oluşabilmesi için hem farlarda hem de ön ızgarada maviye kaçan BMW mavisi renk konsepte oturtulmuş. Yapılan açıklamalarda metalik renk seçen müşteriler için farklı ışık açılarında mavi dalga yansıtabilecek özel bir boya da hazırlanacağı belirtiliyor.

Bu Araçlar İlginizi Çekebilir

CLAR platformu üzerinde geliştirilen yeni model BMW i4 Elektrik, 4 Serisinden yola çıkılarak geliştiriliyor. Ayrıca yeni model, i3 ve i8’e göre biraz daha geleneksel bir model olacak. Bununla birlikte hali hazırda elektrikli araç pazarını domine eden Tesla Model 3 ve Model S ile rekabet edecek. Diğer elektrikli modeller için tıklayın 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir