BMW i8 Yenileniyor

Yeni BMW i8 Geliyor Evet yanlış duymadınız.  i8 Serisi Yenileniyor ! Son günlerde İstanbul caddelerinde görmeye başladığımız BMW nin giriş […]

Yen i8 Yakıt Tüketimi
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 4 Ekim 2021 saat 20:33

Yeni BMW i8 Geliyor

Evet yanlış duymadınız.  i8 Serisi Yenileniyor ! Son günlerde İstanbul caddelerinde görmeye başladığımız BMW nin giriş seviyesi elektrikli otomobili i3’ün geliştirilmiş versiyonunu duyuran BMW, çok yakında i8 modelini de güncelleyebileceğinin sinyallerini verdi. İngiliz otomobil sitesi Autocar’ın haberine göre BMW, 2014 yılında duyurduğu i8 modelinin yeni versiyonunun hazırlığı içine girmiş bulunuyor. Bilindiği üzere i8 bir çok kitle tarafından oldukça beğenilen bir araç olmasına karşın aracın Türkiye fiyatları nedeni ile aracı satın almak oldukça lüks sınıflara kalıyor.

Yen i8 Yakıt Tüketimi

BMW i8 Performans Dolacak

Motorunda yapılacak iyileştirmelerle çok daha güçlü olacağı belirtilen yeni i8’in performansıyla birlikte menzilinin de artacağı ifade ediliyor.

Bu Araçlar İlginizi Çekebilir

Elektrikli motorunun mevcut motora kıyasla yüzde 10 daha güçlü olacağı dile getirilen otomobilin ne kadarlık bir beygir gücüne sahip olacağı ise şu an için bilinmiyor. Piyasada satılan BMW i8, saatte 100 kilometre hızlanmasını 4,4 saniyede tamamlarken yeni i8’in daha hızlı sürede hızlanacağı belirtiliyor. Yeni teknolojilerin kullanılacağı yeni i8’in önümüzdeki yılın sonunda otomobil tutkunlarının beğenisine sunulması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir