Chery Exeed TX SUV İle Geri Dönüyor

Ülkemizde kısa bir süre arabalarını satışa çıkaran ve 4 yılı aşkın bir süredir Türkiye otomobil piyasasında satışı bulunmayan Chery, uzun […]

Chery Exeed Genel Görünüm Benzin Deposu
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2021 saat 09:35

Ülkemizde kısa bir süre arabalarını satışa çıkaran ve 4 yılı aşkın bir süredir Türkiye otomobil piyasasında satışı bulunmayan Chery, uzun bir aradan sonra yeniden Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Frankfurt Otomobil Fuar’nda yeni model araçlarını tanıtan Chery yeni SUV modelini yeni marka adı altında lanse etti. Avrupa pazarına Exeed adı ile yeniden gireceğini açıklayan Chery, avrupa pazarsında kendini domine etmeye hazırlanan teknolojiler ile tamamen elektrikli ve hibrid motor teknolojilerine odaklanacaklarını açıkladılar.

Chery Exeed TX SUV Genel Bakış

Uzunluğu 4,664 mm, genişliği 1,872 mm ve yüksekliği 1,685 mm olan Exeed TX, Honda CR-V’den marjinal olarak daha büyük . Yeni model , kentsel ve aktif kitleye hitap eden Chery’nin ” Life in Motion ” tasarım felsefesini bünyesinde barındırıyor . Farlara kadar uzanan krom ızgara, Chery’in gelecekteki modelleri için yeni ailesinin yüzü olacak gibi duruyor.

Exeed TX içine adım attığınızda en yeni akıllı teknolojiler ve bilgi eğlence hizmetleri ile dolu bir fütüristik kabin karşılıyor. Kontrol panelinin ortasında, 10-inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi var ve klima kontrolleri bunun altında zarifçe yerleştirilmiş. Sürücü için hayatı kolaylaştıran Exeed TX de ayrıca şu özellikler var.

Exeed TX Extra Özellikler

  • Anahtarsız giriş
  • 360 derecelik çevre görünümü kamera
  • Elektrikli bagaj kapağı
  • Ortam aydınlatması,
  • Panoramik sunroof,
  • Park asistanı

Exeed TX Motoru Nasıl?

Markanın tanıtılan Yeni Exeed TX modeli de 1.5 litrelik hibrid motoru ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Exeed TX ‘in 100 kilometrede ortalama 1,8 litrelik yakıt tüketimine sahip olduğu açıklandı. Yeni Exeed TX, 220 volt akım ile 4 saatte tam şarj edilebiliyor. Sadece yarım saat içinde aracın %80’ini şarj etmek mümkün.

Chery Exeed Araç İçi Görünüm Yakıt Tüketimi

Chery, farklı elektrikli güç aktarma organlarını barındıracak modüler bir platform geliştirdi. Exeed TX, Avrupa’da üç elektrikli aktarma organına sahip olacak. Satışa çıkacak ilk konfigürasyon, 85 kW elektrik motoruna eşleştirilmiş 147 hp 1.5-litrelik bir yanma motoru bulunan eklentili hibrid türevidir . Sürüş, yedi vitesli hibrid tahrik iletimiyle dört tekerleğin tamamına gönderilir. Şimdi 1.5 litrelik bir hibrid güç aktarma organı zor görünüyor olabilir, ancak Chery, SUV’ın sıfırdan 200 km / saat’lik en üst hızda sadece 6 saniyede 100 km / sa hızla koşacağını iddia ediyor . Yakıt tüketimi 100 km’de 1.8 litre

Ülkemizde Mermerler Grup bünyesinde bulunan Chery markasının 2018 yılı ile birlikte Türkiye pazarında yeniden aktif olarak yer alacağı gelen söylentiler arasında yer alıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir