Citroen 2021 C3 Aircross Özellikleri ve Fiyatı

Citroen‘in uzun zamandır B Segment SUV aracı olarak pazarda yer alan temsilcisi Citroen C3 Aircross modeli yenilendi. Yenilenen ön tasarımı […]

2021 Citroen C3 Aircross
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 15 Şubat 2021 saat 10:12

Citroen‘in uzun zamandır B Segment SUV aracı olarak pazarda yer alan temsilcisi Citroen C3 Aircross modeli yenilendi. Yenilenen ön tasarımı ile görücüye çıkan Citroen C3 Aircross, 2017 yılından bu yana 330 bin adet üretildi. Yenilenme sürecinde Citroen’in üst segmentinde bulunan Citroen C5 Aircross (C5 Aircross Modelleri için tıklayın) modelinde kullanılmakta olan “Advanced Comfort” koltukları C3 Aircross’a ekleyen Citroen daha konforlu bir yolculuk vaat etmeye başladı. Dış tasarımının haricinde iç tasarımda da yenilenmeye giden C3 Aircross, iç mekanda arttırılan yeni saklama alanları sayesinde iç kullanımı daha verimli bir şekle getiriyor.

 

2021 Citroen C3 Aircross

B Segment sınıfının en geniş ve ferah modeli olma iddiasındaki C3 Aircross yenilenen hali ile segmentinde en iyi arka koltuk diz ve baş mesafesi sunacak gibi duruyor. Ön konsol üzerinde bulunan 9 inçlik yeni multimedya sistemi Apple Car Play uyumu ile ekran yansıtma gibi birçok özelliğe kavuşurken aynı zamanda kablosuz şarj imkanı da sunuyor. PSA grup çatısı altında bulunan Peugeot modellerinde görmeye alıştığımız minimal olan vites kolu seçeneğinin bu araçtaki otomatik versiyonda kullanılmadığını görüyoruz. Araçlar arasında farklılıklar ve kendine özel çizgileri olması konusunda farkındalık yaptıklarının göstergesi gibi duruyor. Buna ek olarak birçok farklı sürüş modu ile donatılan Yeni Citroen C3 Aircross şu anda satışta olan motor seçenekleri ile Haziran ayından itibaren ülkemizde de satışa sunulması bekliyor.

Citroen C3 Aircross Türkiye Fiyatı

Birçok farklı sürüş modu ile donatılan Yeni Citroen C3 Aircross şu anda satışta olan motor seçenekleri ile Haziran ayından itibaren ülkemizde de satışa sunulması bekliyor. Aracın şu anki satış fiyatı 2019.000 TL den başlıyor. 296.500 TL den satılan en yüksek paket seçeneği yenilenen C3 Aircross da bulunacak gibi duruyor. Citroen kampanya ve tüm motor seçenekleri için Citroen Türkiye sayfasına da bakabilirsiniz.

2021 yılının Ocak ayında tanıtımı yapılan Nissan Juke ile aynı segmentte yer alan C3 Aircross bu pazardaki en büyük rakibi olacak gibi gözüküyor. B Segmentinde yarışın kızışmaya başladığı Türkiye pazarında özellikle toplam adet satışına çok fazla etki etmeye başlayan B Segment SUV ler her geçen gün daha da artmaya devam edecek gibi gözüküyor. Segment seçenekleri ve fiyatları için detaylı aramamıza bakabilirsiniz. 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir