Citroen C-Elysee

Fransız otomobil üreticisi Citroen yenilenen tasarımı  ile Citroen C-Elysee yi 2017 yılı başlarında satışa sunmayı planlıyor. Tasarımda dikkat çeken unsurlar […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2016 saat 20:19

Fransız otomobil üreticisi Citroen yenilenen tasarımı  ile Citroen C-Elysee yi 2017 yılı başlarında satışa sunmayı planlıyor. Tasarımda dikkat çeken unsurlar arasında ön ızgara yapısı ve far tasarımı ile farklılık gösteren Yeni Citroen C-Elysee, önceki modeli ile neredeyse birebir aynı tasarım çizgilerini ve öğelerini yapısında sunmaya devam ediyor.

İç tasarımda ise göze çarpan yeniliklerin başında multimedya sistemindeki değişiklikler geliyor. Orta konsolda konumlandırılan yeni 7 inçlik multimedya sistemi ve sisteme entegre olarak çalışan Navigasyon en iyi değişiklikler arasında diyebiliriz. USB üzerinden güncellenebilen Navigasyon sistemi aynı zamanda Android Auto ve Apple Car Play destekli olarak da çalışabiliyor. Yeni C-Elysee ‘de 82 beygirlik ve 115 beygirlik güce sahip 2 adet benzinli motor seçeneğine ek olarak 90 beygirlik dizel motor seçeneği sunuluyor.

Yine Fransız otomobil üreticisi Peugeot 301 ile ortak platformu kullanan Yeni 2017 Citroen C-Elysee markanın İspanya fabrikasında üretilmeye devam edecek. Özellikle Çin, Cezayir ve Türkiye gibi gelişmekte olan pazarlar için ekonomi odaklı üretilen Citroen C-Elysee, şimdiye kadar 400 bin adetin üzerinde bir satış hacmi yakalayarak ortak üretimde en iyi skorları yakalamaya devam etmişti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir