Citroen C5 Aircross Tanıtıldı

C-SUV segmentinin yeni temsilcisi Citroen C5 Aircross Fransa meraklılarına tanıtıldı.Citroen C3 Aircross ile benzer bir tasarıma sahip olduğu gözlenen Yeni C5 […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 25 Mayıs 2018 saat 11:01

C-SUV segmentinin yeni temsilcisi Citroen C5 Aircross Fransa meraklılarına tanıtıldı.Citroen C3 Aircross ile benzer bir tasarıma sahip olduğu gözlenen Yeni C5 Aircross, yan kapılarında bulunan airbump tasarımları ile Cirtoen C4 Cactus modeline benzetilmiş.

Citroen C5 Aircross Tasarım 

7 ana gövde rengi ile farklı renklerde kombine edilebilen tavan renkleri ve 5 farklı iç mekan rengiyle tamamen kişiselleştirilebilir seçenekler sunan C5 Aircross, ana hatlarıyla alışılagelmiş Citroen çizgileri taşıyor. 720 litrelik devasa bagaj hacmi arka koltukları yatırıldığında 1630 litreye ulaşabiliyor. Bu veriler aracın segmentindeki en geniş bagaj hacmine sahip olduğunu gösteriyor.

Yeni C5 Aircross modelinde görev yapacak olan 2 benzinli ve 3 dizel motor seçeneğine sahip Euro 6.2 normlarındaki motorlar 130 ve 180 beygir güç üretecek. 6 ileri manuel ve Aisin imzalı 8 ileri tam otomatik şanzıman sistemleri bu motorlara eşlik edecekler.

Citroen C5 Aircross Konfor 

Yeni Citroen C5 Aircross özellikle “Uçan Halı” sloganı ile konfor konusunda oldukça iddialı. Citroen tarafından patenti yeni alınan çift hidrolik sisteme sahip süspansiyonlar tamamen konfor odaklı bir sürüş deneyimi sağlamak için geliştirilmiş.

Mutimedyaya Bakış

12,3 inç boyutundaki yeni sürücü gösterge paneli ile Android Auto ve Apple Car Play destekli 8 inçlik multimedya ekranı modeldeki yerini alacak. Multimedya sistemi Citroen Connect Nav adı verilen 3D navigasyon yazılımı da taşıyor. Ayrıca araçta akıllı telefonlara özel kablosuz şarj ünitesi de bulunuyor. Yeniden geliştirilen Grip Kontrol sistemi ise otomatik olarak sürüş deneyimini düzenleyecek.

Yeni Citroen C5 Aircross modelinin bir başka ilgi çekici donanımlarından biri olan ve ConnectCAM adı verilen yeni teknolojisi ise dikiz aynasında yer alan ve 16 GB bir belleğe sahip olan bir kamera. Bu kamera istendiğinde yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekerek, çektiği fotoğrafları kayıtlı cep telefonlarına ya da email adreslerine gönderebiliyor.

Citroen C5 Aircross Galeri

Citroen C5 Aircross Ne Zaman Çıkıyor 

Resmi olarak 2019 yılında hibrit versiyonunun da hazırlanacağının açıklanması Citroen C5 Aircross modeli için markanın uzun bir ömür biçtiğinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Citroen’in Fransa fabrikasında üretilecek olan modelin 2018 yılının sonlarına doğru Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor. Citroen Modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için araçları buradan ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir