Citroen DS4 Crossback Geliyor

Fransız ların 3 dev isminden biri olan Citroen’in logosunu kullanmadığı ve 2016 itibari ile premium marka algısını oluşturmak amacıyla tasarlanan DS model […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 31 Temmuz 2016 saat 18:04

Fransız ların 3 dev isminden biri olan Citroen’in logosunu kullanmadığı ve 2016 itibari ile premium marka algısını oluşturmak amacıyla tasarlanan DS model ailesinin yeni üyesi Yeni Citroen DS4 Crossback showroom lardaki yerini aldı.

Citroen DS4 CrossbackCitroen DS4 Crossback Nasıl

110.000 TL başlangıç fiyatı  ile satıştaki yerini alan Yeni DS4 Crossback, kardeşine göre 30 mm daha yüksekte konumlandırılmış. Tavan rayları, spoiler ve siyah plastik geniş çamurlukları ile tam bir crossover olan DS4 Crossback arkaya doğru daha yuvarlak hatları ile şehir içinde de hafif hatlı gözükmesine neden olmuş.

LED far tasarımı ile dikkati çeken Yeni DS4 Crossback, daha önce Renault’un tasarımlarında gördüğümüz arka kapılara gizlenen kapı kolları ile coupe tasarım geleneğini de devam ettirmiş. Her zaman olduğu gibi 4 farklı tavan rengi ile  sipariş verilebilen DS4 Crossback, kullanıcıların beğenisine isterlerse çift renkli olarak sunulabiliyor. Ancak renk tercihlerini iyi yapmak lazım çünkü satarken bu renk kombinasyonunu beğenmeyen insanlar olabilir.

Süspansiyon ve direksiyon sistemi önceki nesline göre yeniden düzenlenen DS4 Crossback modelinde 100 km’de ortalama 3,9 litre olarak açıklanan fabrika yakıt tüketimine sahip 1,6 litrelik turbo dizel motor, 120 beygir güç üretirken 300 Nm tork değeri de sağlıyor. 6 ileri tam otomatik şanzıman ile kombine edilen motor eski nesline göre %40 oranında daha seri vites geçişleri sunuyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir