Clio Connect: Aracınıza Bağlı Kalın

Renault, yeni nesil sürüş deneyimini kişiselleştirme özellikleriyle birleştiren yeni Clio Connect serisini sundu. Renault tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni Clio […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 9 Aralık 2015 saat 10:00

Renault, yeni nesil sürüş deneyimini kişiselleştirme özellikleriyle birleştiren yeni Clio Connect serisini sundu.

Renault tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni Clio Connect, yeni nesil sürüş deneyimini kişiselleştirme özellikleriyle birleştiririken, sürücüsüne, akıllı cep telefonu üzerinden aracına ait detaylı bilgilere anında erişim sağlıyor.

Yeni Renault Clio Connect serisi, kullanıcısına güvenlik hizmetleri, sürüş bilgileri ve online bilgilere ulaşım imkanı veriyor. “Aracım nerede?” hizmeti ile aracın nereye park edilmiş olduğu rahatça bulunabilirken, “Vale modu”yla da aracın kullanıcısından uzaklaşmasına izin verilmiyor ve araç her anında kontrol altında tutulabiliyor.

Yeni Clio Connect, sürücüsünden 250 metre uzaklaştığı anda cep telefonunda bulunan uygulama üzerinden bir bildirim geliyor. Hız limiti modu, Clio’nun önceden belirlenen hız limitinin aşılması durumunda sürücüsünü uyarıyor. Aracın kontağı açılmaksızın hareket ettirilmesi durumunda, kullanıcılar “Çekilme Uyarısı” sayesinde haberdar oluyor. Güvenlik hizmetleri kapsamında “Akaryakıt Seviyesi” menüsünden ise sürücü yakıt seviyesini aracın içinde olmasa da öğrenebilme imkanı sunuluyor.

Clio Connect Kontrol

Renault Clio Connect ile Yakıt Tüketiminiz Kontrol Altında

Sürüş bilgileri menüsünde sürüş puanı ve analizi ile geçmiş sürüş bilgileri bulunuyor. Bu şekilde Clio Connect kullanıcısı, geçmiş seyahat bilgilerine dilediği zaman ulaşabiliyor. Seyahatlerinde kaç kilometre yol kat edildiği, ne kadar yakıt tüketildiği ve TL karşılığı öğrenilebiliyor. Bu verilere göre sürüş davranışlarınızı düzenleyebilir ve yakıt tasarrafunuza kolaylıkla müdahale edebilirsiniz.

Online bilgiler sayesinde Clio Connect sürücüsüne bakımlarını hatırlatıyor. Bakım zamanına 2 hafta veya bin kilometre kala sürücüsünü uyarıyor. Aynı zamanda seyahat ayrıntıları sosyal medyada paylaşılabiliyor.

Clio Connect özel seri, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan 1.5dCi 90bg dizel motoru manuel ve 6 ileri EDC otomatik vites kutusu olmak üzere 2 farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. Clio Connect özel serisinde modelin Icon versiyonuna ek olarak 17 inç alüminyum alaşım jantlar, metalik renk, kırmızı iç ve dış kişiselleştirme özeliklerini standart olarak sunuyor ve aracın iç özelliklerinin dışında da görsellikte de müşterilerinin beğenisini kazanmaya çalışıyor.

Clio Connect’in 1.5dCi 90bg versiyonu 63 bin lira, 1.5 EDC 90bg versiyonu ise 68 bin lira fiyatla müşterisiyle buluşuyor. Araç hem teknoloji hem de sürüş keyfini aynı anda yaşamak isteyen son kullanıcılarını bekliyor.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir