DS 9 Sedan Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Yeni DS 9 Sedan modeli premium seviye lüks malzeme ve işçilik kalitesi ile kendini öne çıkarıyor.

2021 DS 9 0 Fiyatı
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 20 Şubat 2022 saat 23:25

Citroen’den ayrıldıktan sonra bağımsız bir marka olarak yoluna devam eden Fransız lüks araç üreticisi DS, yeni sedan modelini müşterilerinin beğenisine sundu. Yeni DS 9 Sedan modeli premium seviye lüks malzeme ve işçilik kalitesi ile kendini öne çıkarıyor. Araca şöyle genel olarak bakacak olursak Yarı Otonom sürüş özelliklerine sahip olan DS 9, konfor odaklı bir yolculuk vaat etmiş.

Devasa aks mesafesi ile birlikte 5 metreye yaklaşan uzunluğa sahip DS 9, özellikle arka yolcular için geniş bir yaşam alanı ve masajlı koltukları ile makam araçlarına göz kırpıyor. 2021 Eylül ayında Türkiye’de de satışa sunulması beklenen Yeni DS 9 Sedan modelinin satış fiyatının ise 640.000 TL den başlaması bekleniyor.

Güncelleme : 20 Şubat 2022 Pazar

DS 9 bugün itibari ile Türkiye’de satışa sunulması planlanan paket seçenekleri ve fiyatları açıklandı. Opera, Rivoli ce Performance Line olmak üzere 3 paket seçeneğine sahip olacak DS 9 1.320.800 TL olan en düşük donanım & paket seçeneği Performance Line ile karşınıza çıkacak. Donanım seçenekleri ve fiyat bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

1 Temmuz 2021 tarihinde yazdığım yazıdan sonra Türkiye’deki bir çok ekonomik dalgalanma ve fiyatlara gelen zamlardan nasibini alan DS9 tahminimin çok çok üzerinde bir fiyatla giriş yapmış oldu. Fakat bu aracı alacaklar için şöyle bir bakış açısı kazandırmak istiyorum; Özellikle lüks segment bir otomobil almayı düşünüyorsanız bu araçların motorlarının çok fazla Yakıt Tüketimi yaratacağını biliyorsunuzdur. DS 9 lüks segmentte olup yakıt tüketimi konusunda da güvenebileceğiniz bir araç. WLTP verilerine göre yapılan incelemeler sonucunda aracın 100 kilometrede 5.7 litrelik yakıt tüketimi ortalamasına sahip olması bu aracı alacaklar için inanılmaz bir değer. Bu değer günümüzde Elektrik motorlu Benzinli Hybrit Araçlar ulaşabiliyor.

Bu araçta PureTech ve E-Tense olmak üzere iki farklı motor seçeneği karşınıza çıkıyor. PureTech ifadesi : Benzinli çalışan içten yanmalı motorlar anlamına gelirken E-Tense ifadesi : Şarj edilebilir bir elektrik motoruna sahip Hibrit Benzinli ( hem benzin hem elektrikli motoru olan araç) anlamına geliyor. Aracın ülkemizde henüz E-Tense versiyonu satılmıyor. Önümüzdeki aylarda da bu modelin gelmesi bekleniyor.

 

2021 DS 9 Sedan

DS 9 TEKNOLOJİNİN BİR MUCİZESİ

Fransız lüks bilgi birikiminin sembolü DS 9, yakında yollarda. E-TENSE hibrit seçeneği de sunan yeni sedan otomobilimiz teknik mükemmeliyet, inanılmaz bir konfor seviyesi ve benzeri görülmemiş incelik ön planda tutularak tasarlandı.

MODERN BİR FORM

DS 9, zarafet ve dinamizmin harmonisinden doğan modern çizgileri ile ayrışıyor. DS Kılıcı’ndan Clous de Paris işlemelerine, DS Fenerleri’nden gizli kapı kollarına, sıra dışı tasarım detayları ayrışmasını çok daha kolaylaştırıyor. En küçük detayda bile mükemmeliyet oluşturmaya çalışan bir tarzı var.  Orta konsol, özgün detayları ile ayrışır: ‘Clous de Paris’ giyoş işlemeleri, kristaller içeren kumanda tuşu, B.R.M R180 saat ve inci dikişleri.

DS 9 Sedan Resimleri

Yorumlar

  • Abdullah KURTAY dedi ki:

    DS lerde açık renk koltuk görmedim, niye acaba?

  • Yorum Yaz

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir