E Segmenti Araçlar ve Tavsiler

E Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler E segmenti araçlar hangileri? E segmenti hakkında bilinmesi gerekenler, araç modelleri ve tavsiyelerini bu yazımızda […]

2017-Audi-A6

E Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler

E segmenti araçlar hangileri? E segmenti hakkında bilinmesi gerekenler, araç modelleri ve tavsiyelerini bu yazımızda sizlerle paylaşarak detayları hakkında bilgi sahini olmanızı istedik. İster ikinci el, ister sıfır olsun otomobil seçerken pek çok özelliğe bakılıyor. Bu noktada tüketicinin işini kolaylaştıran etmenlerden biri de araçların belirli özelliklere göre segmentlere ayrılması oluyor. Eğer siz de konforlu, geniş iç hacimli, yüksek performanslı ve güçlü bir motora sahip bir araç arıyorsanız, tercihinizi E segmenti araçlardan yana kullanabilirsiniz.

E segmenti nedir?

Segment kelimesi otomobil piyasasında, farklı tipteki araçları kategorize etmek için kullanılır. Bu sayede araç sahibi olmak isteyenler akıllarındaki özelliklere sahip otomobillerin hangileri olduğunu daha kolay keşfeder. Araçlar segmentlere ayrılırken belirli özellikler göz önünde bulundurulur. Bunlar hacim, fiyat, boyut, motor gücü, yakıt tüketimi ya da uzunluk gibi özelliklerdir. Dünyadaki popüler, yani sıkça tercih edilen segmentlerin isimleri şu şekilde sıralanabilir: A, B, C, D, E, F ve G. Bunlar arasından E segmenti, “executive car” ismiyle de anılan üst sınıf otomobillerdir. Genellikle konforu ve gücü sevenlerin tercih ettiği bu otomobillerin fiyatları, yüksek ölçekteki özelliklerinden dolayı diğer pek çok segmente göre daha fazladır.

2020-BMW-5-Serisi

E segmenti araçlar hangileridir?

Güçlü motorları, geniş iç hacimleri ve yüksek performansları sayesinde oldukça üst düzey olan E segmenti araçlar 2018 yılında da hem sıfır hem de ikinci el piyasasında sıkça tercih ediliyor. E segmenti araç markaları arasında öne çıkanlarıysa şöyle sıralayabiliriz: BMW, Mercedes, Audi, Volvo, Jaguar

E Segmenti Sedan Araç Tavsiyeleri

Ülkemizde en çok satın alınan araçlar arasında bulunan SUV’lar geniş hacimli, yerden yüksek yapısı ve spor görünüşüyle alıcıları cezbetse de hem diğer otomobillere göre daha güvenli olması hem de yüksekliklerine rağmen yol tutuşlarının yeterli seviyede olması da kullanıcıyı oldukça etkiliyor. C Segmenti SUV araçlar arasında 2017 yılında en çok satışı yapılan ilk 10 otomobil ise şöyle sıralanıyor

E Segmenti SUV Araç Tavsiyeleri

E Segmenti Araçları Arası Karşılaştırma

  • BMW 5 serisi: Alman otomobil üreticisi BMW tarafından 1970’lerden bu yana üretilen BMW 5 serisi, her geçen yıl kendini yenilemeye devam ediyor. Piyasada hem sıfır hem de ikinci eli bulunabilen bu serinin otomobilleri; sportifliği, güçlü motoru, yüksek performansı, şık tasarımı, geniş iç hacmi ve konforuyla ilgi görüyor.
  • Mercedes E Serisi: Yine bir Alman otomobil firmasının ürettiği Mercedes E Serisi’ni Türkiye’de hem sıfır hem de ikinci el araç piyasasında bulmak mümkün. Kısaca modern lüks olarak ifade edilen bu otomobiller özellikle geniş ve konforlu iç tasarımıyla dikkat çekiyor. Benzinli ve dizel seçenekleri bulunuyor.
  • Audi A6: Güçlü otomobil markalarına imza atan Almanya’dan bir E segmenti araç modeli daha: Audi A6. Yenilikçi teknolojisi, konforlu iç tasarımı ve sportif dış görünümüyle ilgi gören Audi A6 modeli piyasada hem ikinci el hem de sıfır olarak bulunabiliyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir