Elektrikli Dacia Spring Donanım Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Renault markasının çok eskiden ürettiği Renault Spring artık Dacia Spring olarak hayatımızda olacak. Dacia Spring aynı zamanda markanın ilk elektrik […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2021 saat 12:54

Renault markasının çok eskiden ürettiği Renault Spring artık Dacia Spring olarak hayatımızda olacak. Dacia Spring aynı zamanda markanın ilk elektrik motorlu aracı olma özelliğini de taşıyor. Dacia Spring ekonomik fiyat etiketine sahip diğer modellere ek olarak tüketim konusunda da ekonomik olmak için üretiliyor. Sıfır emisyona sahip ve tamamen elektrikli bir araç olan Dacia Spring modeli, 2022 yılında önce Avrupa piyasasındaki rakiplerinin karşısına çıkıp sonrasında da tüm Dünya’da satışa sunulacak.

Elektrikli SUV Modeli Dacia Spring

Kompakt bir SUV model olan Dacia Spring, ulaşılabilir fiyatının yanısıra güven veren bir menzil ve şehiriçi kullanıma uygun ve park ederken de pratik bir araç olacak gibi gözüken spring’e dışarıdan şöyle baktığımızda çift renk kullanılan spor hatlara sahip tam bir şehir otomobili ile karşılaşıyoruz.

Yeni Dacia Spring, Perakende, Business ve Cargo olmak üzere 3 versiyon olarak satışa sunulacak. En düşük versiyon olan Perakende versiyonu 20 Mart 2022 tarihinde satışta olması bekleniyor.

Dacia Spring Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Avrupa da 12.400 EUR dan satışa çıkacak Dacia Spring Perakende en ucuz ve en az tüketime sahip araç olarak sektöre damga vuracak gibi duruyor. Fransa’da devlet teşviki ile satışta olan aracın ülkemizde de Renault Mais bünyesi ile 140.000 TL başlayan fiyatlar ve yine devlet teşviki ile birlikte satılması bekleniyor. Dacia Spring Perakende’nin ilk teslimatları ise 2022’in Q3 döneminde yani sonbaharda gerçekleştirilecek.

Spring Modelleri ve detaylı teknik bilgileri için isterseniz aracı detaylı bir şekilde bu linkten inceleyebilirsiniz. 

Dacia Spring Elektrik Görselleri

Dacia Spring Cargo 325 KG Yük Taşıyor

Arka koltukları çıkarılarak 1.100 litre bagaj hacmine kavuşturulabilen model, 325 kg taşıma kapasitesine sahip N1 onaylı Cargo versiyonu ile şehir içi yük taşımada da etkin kullanılacak gibi duruyor.

SUV görünümüne sahip ve %100 elektrikli bir otomobil olan 2022 Dacia Spring, WLPT verilerine göre tam doldurulmuş piller ile 230 km’lik yol gidebilme özelliğine sahip. Bu mesafe şehir içinde ise 305 km ‘ye ulaşıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir