Ferrari F8 Tributo Tanıtıldı

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Ferrari F8 Tributo, önceki nesili olan Ferrari 488 GTB modelinden 40 kilogram daha hafif olarak tasarlanmış. […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 29 Mart 2019 saat 10:16

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Ferrari F8 Tributo, önceki nesili olan Ferrari 488 GTB modelinden 40 kilogram daha hafif olarak tasarlanmış.

Beklenenden Ötesi Ferrari F8 Tributo da

2020 yılında satışa sunulması beklenen Ferrari F8 Tributo modeli 0’dan 100 km hıza 2,9 saniyede, 200 km hıza ise 7.8 saniyede ulaşıyor. Maksimum hızı ise 340 km/h olarak belirtilmiş.

3902 cc silindir hacmine sahip olan model 720 beygir güç ve 770 Nm tork üretebiliyor. Motor her zamanki gibi arkaya konumlanmış ve en iyi gücü vermek için aracın arka tekerleklerine bağlı. Aracın tasarımında özellikle Aoredynamic‘e çok dikkat edilmiş ve aracın hızını kesebilecek tüm özellikler ortadan kaldırılmaya çalışılmış.

Ön tarafında bulunan rüzgar trübünleri sayesinde motorun altında giren rüzgar aracın tüm yapısına dağılarak yere daha baskın bir şekilde oturmasını sağlıyor. Buradan da aracın arkasında bulunan ruzgar kanatları aracın sürtünme kuvvetinden kurtularak rüzgarın içinden bir kuş gibi süzülmesini sağlıyor.

Direksiyondan Her Şeyi Kontrol Edeceksiniz

Ferrarinin yarış pistlerinde de kullandığı direksiyonu aracın tüm kontrolünün direksiyondan yapılmasını sağlıyor. Sağ alt tarafta bulunan CT OFF sayesinde virajlarda ters direksiyona girerek arabanın kontrolünü %30 oranında kendinize alarak daha fazla kaymasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece Ferrari F8 Tributo keyfini daha fazla çıkarmanız mümkün oluyor. Hemen bir sonraki mode olan RACE moduna geçirdiğinizde ise Ferrari F8 Tributo dan full performans almaya başlıyorsunuz çünkü %6 oranında hız kazanan araç en yüksek motor performansını sergilemeye başlıyor.

2020 Ferrari F8 Tributo Yakıt Tüketimi

78 litrelik yakıt deposuna sahip olan Ferrari F8 Tributo, 7 ileri çift kavrama otomatik şanzıman sistemine sahip. 2020 Ferrari F8 Tributo yakıt tüketimi ise dudak uçuracak nitelikte. 100 km de yaklaşık 22 litre normal tüketimi bulunan aracın sınırlarını zorladığınızda ise 37 litreye kadar çıkan bir ortalama yakıt tüketiminin olduğunu söylemek lazım.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir