Fiat 500e Stormtrooper: Güç Uyanıyor

100’den fazla ülkede 1.6 milyon kişinin tercihi olan efsanevi Fiat 500’ün en özel versiyonu olan “Fiat 500e Stormtrooper”, Los Angeles […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 4 Aralık 2015 saat 10:00

100’den fazla ülkede 1.6 milyon kişinin tercihi olan efsanevi Fiat 500’ün en özel versiyonu olan “Fiat 500e Stormtrooper”, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergilendi. 17 Aralık’ta vizyona girecek “Star Wars:Güç Uyanıyor” filminde Lucasfilm ile işbirliği içinde olan 6 dünya markasından biri olan Fiat’ın şov otomobili, efsanevi Stormtrooper zırhını yansıtan tasarımıyla fuarın ilgi odağı olmayı başardı.

Dünya çapında çok geniş bir kitleye sahip Star Wars’un 17 Aralık’ta vizyona girecek olan yeni filmi Star Wars: Güç Uyanıyor’un yaratmış olduğu heyecan verici bekleyiş, otomobil dünyasında da yansımalarını gösteriyor. Star Wars fırtınası yeni filminin hemen öncesinde bütün dünyayı olduğu gibi otomobil dünyasını da etkiledi. Filmin yapımcı şirket ile anlaşan firmalar, filme bağlantılı olan özel modeller geliştirip, bunları sergilemeye başladılar.

Fiat 500e Stormtrooper Fuar

Fiat 500e Stormtrooper Tasarımıyla Fuar’ın Yıldızı Oldu

Fiat’ın ikonik modeli 500’ün en özel versiyonu Fiat 500e Stormtrooper, Star Wars: Güç Uyanıyor temalı tasarımıyla Los Angeles Otomobil Fuarı’nda boy gösterdi ve adeta fuarın yıldızıydı. Star Wars konseptindeki otomobil ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görürken, otomobil ilginç tasarımıyla sosyal medyada da adından çokça söz ettirdi.

Garage Italia Customs tarafından tasarlanan Fiat 500e Stormtrooper, “İlk Düzen” ordusunun zırhından esinlenilmiş ve siyah-beyaz gövde rengiyle şekillendirilmiş tasarımıyla kendini belli ediyor. Ön cam ve yan camların tasarımı ise İlk Düzen Stormtrooper’ın hemen göze çarpan güneşliği ve kaskına uyumlu yapısıyla ayrıca dikkat çekiyor. Deri ve Alcantara kaplı, tamamen özel ön ve arka koltukların yer aldığı iç mekânda da tüm unsurların siyah-beyaz olmasına özen gösterilirken, Star Wars logolu beyaz ön panel ayrıca ön plana çıkıyor. Galaksideki en özel Fiat 500 olma özelliğini kazanan Fiat’ın “Star Wars: Güç Uyanıyor” temalı şov otomobili, kısa sürede tüm dünyadaki Star Wars severlerin ilgisini ve beğenisini kazanmayı başardı.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir