Fiat Fullback İlk Kez Dubai’de

Fiat, pick up segmentinde yer alacak yeni modeli Fullback’i resmi olarak tanıttı. Fiat, yeni pick up modeli Fullback’i Dubai Otomobil […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2015 saat 10:00

Fiat, pick up segmentinde yer alacak yeni modeli Fullback’i resmi olarak tanıttı.

Fiat, yeni pick up modeli Fullback’i Dubai Otomobil Fuarı’nda sergileyeceğini duyurdu. Güney Amerika pazarı için yeni geliştirdiği Toro adlı pick up modeli gün yüzüne çıkaran İtalyan üretici, diğer pazarlar için ise Mitsubishi L200’ün Fiat logosuna sahip hali olan Fullback ile yer almayı tercih etti. Fiat Professional’ın yeni ticari kahramanı Fullback profesyonel müşterilerin gerçek ihtiyaçlarını düşünerek tasarlanmış, aynı zamanda günlük yaşam ve boş zaman faaliyetleri ile ilgili beklentileri de başarıyla karşılıyor. Güçlü ve güvenli Fullback, EMEA bölgesinde (Avrupa – Ortadoğu – Afrika bölgesi) orta derecede işlere uygun pikap kamyonetler segmentinde yer almaya hazırlanıyor. Farklı piyasalar için adapte edilen ve 2016 yılının Mayıs ayında çıkması planlanan Fullback serisi dört konfigürasyona, üç donanım seviyesine, üç motor ve iki şanzıman seçeneğine sahip olacak.

Fiat Fullback Dubai

Fullback, Fiat Professional’ın zaten oldukça geniş olan serisini tamamlıyor ve daha da ileri taşıyor. Marka 1901’den beri kabiliyet, güvenilirlik, sağlamlık ve inovasyonu ile kendini kanıtlamış durumda. Yeni model Fiat Fullback ‘in tanıtımı Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük otomotiv etkinliği 2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapılacak. 2016’nın Mayıs ayı itibariyle araç EMEA bölgesinde satışta olacak.

100 yılı aşkın tarihi ve mükemmel itibarından güç alan Fiat Professional markası Fullback ile tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Fiat Fullback profesyonel müşterilerin ihtiyaçları için tasarlanmış ürün ve hizmetleri bir adım daha öteye taşıyor.

Fiat Fullback ile Fiat Professional markası orta dereceli işlere uygun pikap segmentine iddialı bir giriş yapıyor. Aracın çıkacağı EMEA piyasasında 2014 yılında 675 bin adet satış yapıldı, bunun %23’ünü hafif ticari araçlar oluşturdu. Bu pay Ortadoğu’da %58, Afrika’da %52.

Fullback’in piyasaya çıkışı oldukça stratejik bir hamle ve segmentte önemli bir rol oynuyor. Yeni Fiat Fullback, profesyonel müşterilerin ihtiyaçlarının mükemmel şekilde karşılanması, günlük yaşam ve boş zaman faaliyetleri için gerekli özelliklerin de göz ardı edilmemesi sayesinde bu kadar iddialı. Model adını da Amerikan futbolunda savunma hattında son kalan, ataklarda savunma pozisyonunu sürdüren, her durumda mücadele edebilen önemli oyuncu pozisyonundan alıyor.

Konfigürasyon, boyutlar ve motorlar anlamında rekabet gücü yüksek Fiat Fullback farklı ihtiyaçlara yönelik versiyonlarla çıkıyor. Fullback serisinde dört farklı konfigürasyon bulunuyor; tek kabin, genişletilmiş kabin, çift kabin ve şasi. Ayrıca modelin üç farklı donanım seviyesi var.

Fiat Fullback Teknik Özellikleri

Fiat Fullback modelinin tüm versiyonları maksimum 1780 mm yüksekliğinde ve 1815 mm genişliğinde, aks açıklığı ise 3000 mm. Uzunluk konfigürasyona göre değişiyor; tek kabinli 5155 mm, genişletilmiş kabin 5275 mm, çift kabin 5285 mm. Kargo kompartmanının uzunluğu da konfigürasyonlara göre şu şekilde; tek kabin 2265 mm, genişletilmiş kabin 1850 mm, çift kabin ise 1520 mm. Taşıma kapasitesi de konfigürasyona göre 1100 kg.’a kadar çıkabiliyor.

2563351350-2016-fiat-fullback-resim-galerisi

Ortadoğu ve Afrika’da Fullback pikap iki motor seçeneğiyle sunulacak; 81 kW (110 hp) / 131 kW (178 hp) 2.5 litre dizel ve 97 kW (132 hp) benzinli motor. Bunlar beş kademe manuel ya da otomatik vites seçenekleriyle geliyor. Avrupa’da ve diğer Avrupa dışı piyasalarda ise Fullback 113kW (150hp) ya da 133kW (180hp) 2.4-litre alüminyum turbo dizel motor ve altı kademe manuel ya da spor modlu beş kademe otomatik vites ile gelecek. Pikap tüm EMEA bölgesinde arkadan çekişli sürüş sistemine sahip olacak.

2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı’nı ziyaret edenler sadece modeli ilk gören kişiler olma şansına erişmeyecek, aynı zamanda Mopar tarafından geliştirilmiş özel aksesuarlara sahip versiyonları da görebilecekler.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir