Fiat’ın Yeni Yüzü Fiat Egea

Fiat’ın sedan ailesine dahil ettiği yepyeni modeli Fiat Egea, İstanbul Autoshow’da tanıtıldı. Fuarda büyük beğeni toplayan Fiat’ın yeni yıldızı, geniş […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 21 Haziran 2015 saat 15:15

Fiat’ın sedan ailesine dahil ettiği yepyeni modeli Fiat Egea, İstanbul Autoshow’da tanıtıldı. Fuarda büyük beğeni toplayan Fiat’ın yeni yıldızı, geniş hacmi ve uygun yakıt tüketimiyle yine birçok otomobil severin ilk tercihleri arasında yer alacağa benziyor.

fiat-aegea

Fiat Egea Yep Yeni

Fiat Egea, otomobil devinin bir önceki sedan modeli Linea’nın yerini alıyor. 1,78 metre genişliği, 1,48 metre yüksekliği ve 2,64 metre dingil mesafesi otomobilin geniş iç hacmine dair ipucu veriyor. Bagaj kısmı ise 510 litre hacime sahip. Fiat Egea, geniş iç hacmi ve konforunun yanı sıra ekonomik motor özellikleriyle de dikkat çekiyor. 120 beygir ve 95 beygir güç üreten iki adet Multijet II dizel motor ile beraber iki adet de benzinli motor seçeneği yer alıyor. Otomobilin en ekonomik seçeneğinin 100 km’de 4 litre yakıt tüketeceği belirtiliyor.

04-fiat-aegea-project-1-970x647-c-1000x562

Fiat Egea İç Tasarım

İç mekanda kullanıcılara sunulan detaylar arasında 5 inçlik dokunmatik ekrana sığdırılan Uconnect araç içi eğlence sistemi, TomTom navigasyon sistemi, Bluetooth, mesaj okuyucu, ses tanıma özelliği, AUX ve USB girişleri yer alıyor. Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek olan otomobil kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

fiat-egea

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir