Ford Focus 2018 tanıtıldı

Ford Focus 2018 Geliyor 4. nesil yeni Ford Focus Almanya’da yapılan tanıtım ile meraklıları ile buluştu. Sedan, ST-Line, Vignale, Active […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2018 saat 14:30

Ford Focus 2018 Geliyor

4. nesil yeni Ford Focus Almanya’da yapılan tanıtım ile meraklıları ile buluştu. Sedan, ST-Line, Vignale, Active ve Station Wagon olmak üzere 5 farklı karoser yapısı ile tanıtılan Focus, ilk olarak HB (Vignale) versiyonu ile Almanya’da satılmaya başlanacak.

 

2019-ford-focus-sedan-looks-cheap-but-svelte-in-chinese-specification_2

Ford tasarımına sadık kalınarak daha dinamik hatlara kavuştuğu gözlenen Yeni Focus, C2 adı verilen yeni bir platformda üretildi. Yeni yüzü ile Focus, elde ettiği 0,25 gibi önemli bir hava direnci katsayısı ile şimdiden en iyi aerodinamik tasarıma sahip araçlar arasına da girmeyi başarmış.

4. Nesil Ford Focus’da Neler Yeni

D Segmentinde yer alan Focus Önceki nesli ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olmasına rağmen özellikle arka yaşam alanındaki genişleme kayda değer bir yenilik olarak duyuruluyor. Normal, Eco ve Sport olmak üzere 3 farklı yeni sürüş modu da yeni ford focus modelinde yer alacak.

Barındırdığı yeni teknolojiler ile de kendinden sıkça söz ettireceğe benzeyen Yeni Focus işaret algılama sistemi, adaptif hız sabitleyici, head-up display gösterge paneli, yol durumuna göre yönlenebilen aktif far sistemi ve otomatik park etme sistemi gibi güncel teknolojilere de sahip.

Özellikle akıllı telefonlar ile uzaktan yönetilebilen konum bilgisi alma, kalan yakıt ve yağ ömrünü izleyebilme, kapıları kilitleme-açma ve uzaktan çalıştırma gibi mobil teknolojileri de bu segmentte ilk defa Ford Focus sunacak.

1.0 ve 1.5 litrelik benzinli motor seçeneklerinin yanında 1.5 ve 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri de sunulacağı açıklandı. Yeni Focus‘un 1.0 benzinli motorunda 85, 100 ve 125 beygirlik 3 farklı motor versiyonu ile 1.5 benzinli motorunda ise 150 ve 182 beygir gücünde üniteler bulunacak.

Dizel motor seçeneğinde ise 1,5 litrelik motoru 95 ve 120 beygirlik güç üretirken 2.0 turbo dizel motor seçeneği ise 150 beygir güce sahip olacak. Tüm motor seçenekleri 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik vites seçeneği ile satın alınabilecek.

2018 Ford Focus Ne Zaman Çıkacak

Focus Mayıs ayında Almanya’da 20.000 Euro’luk başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. Yeni Ford Focus modelinin yıl sonunda Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor. Ortalama fiyatının 100 bin TL üzerinde olacağı düşünülen yeni Focus bakalım ne kadar fiyat ile satışa sunulacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir